Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци. Става въпрос за таблета на племенника ми prestigio multipad 7.0 Prime Duo 3G

Блокира на черен екран и това е. Някой знае ли как и с коя клавишна комбинация му се прави ресет?

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат от андроид: 

Взето от руския сайт на Prestigio:Для выполнения hard reset следующим способом, вам потребуется ваш персональный компьютер и USB-кабель для устройства. Итак, подсоединив USB-кабель, вам нужно зажать обе кнопки громкости, как вверх, так и вниз. В то же время, не отпуская, зажмите кнопку включения.Через небольшой промежуток времени, таблет издаст вибро-сигнал, после него отпускайте зажатую кнопку питания. Таблет откроет перед вами привычное меню, в нем будут присутствовать следующие пункты: перезагрузка, factory reset, прошивка ROM с SD-карты и очистка раздела кэша. В нашем случае вас интересует factory reset. Данная функция и произведет жесткую перезагрузку вашего устройства.Превод: За да направите hard reset по втория начин (бел.прев. - като първи е описан способът от меню Settings > Factory Reset) ще ви е необходим персонален компютър и USB кабел към устройството. Сега, включете USB кабела и натиснете едновременно и двата бутона за увеличаване и намаляване на звука. В същото време, без да ги отпускате, натиснете бутона за включване.След кратък интервал от време таблетът ще извибрира, след което отпуснете бутона за включване (бел. прев. ..., но продължавайте да задържате натиснати бутоните за звука!). Таблетът ще отвори стандартно меню (бел. прев. - сега вече отпуснете бутоните за звука), в което ще присъстват следните позиции: рестарт, factory reset, префлашване на ROM от SD-картата и почиставане на кеша. В този случай ни интересува factory reset. Тази функция ще извърши hard reset на вашето устройство. (бел. прев. - функцията се избира с движение през менюто с бутоните за звука, а изпълението е след КРАТКО натискане на бутона за включване).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумци. Става въпрос за таблета на племенника ми prestigio multipad 7.0 Prime Duo 3GБлокира на черен екран и това е. Някой знае ли как и с коя клавишна комбинация му се прави ресет?Благодаря!

Според мен, не е необходимо да се прави reset . Задържаш бутона 'Power' натиснат повече от 20 секунди и той ще се рестартира. Това, за да не се случва пак-да си инсталира една 'clean' програма и переодично да си почиства таблета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Според мен, не е необходимо да се прави reset . Задържаш бутона 'Power' натиснат повече от 20 секунди и той ще се рестартира. Това, за да не се случва пак-да си инсталира една 'clean' програма и переодично да си почиства таблета.

Извинявай , но какво общо имат програмите "clean" с това, че таблета е блокирал? Блокирването може да се дължи на съвсем друга причина.!

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разглобяваш го и му разкачаш батерията за 5-10 секунди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай , но какво общо имат програмите "clean" с това, че таблета е блокирал? Блокирването може да се дължи на съвсем друга причина.!

Може и да е друга причина, но най-честата причина е това, БЛОКИРАНЕ от много отворени програми (казвам го отличен опит добре, че в Ямбол има сервиз).

Разглобяваш го и му разкачаш батерията за 5-10 секунди.

А ти разглобявал ли си таблет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не се повтаря и за по стабилна работа хората са измислили затворената iOS но тук силно се препоръчва андройд който върви с куп вируси и проблеми в работата.

Наскоро и тема четох как да се префлашне андройд, заболя ме главата от съвети и гимнастики.  Друга тема за изхабени докрай батерии които не се зареждат след това. Е тя тая ОС не ги ли усеща кога е разредена батерията и да спре таблета доста преди да се разреди докрай ...

Извинявам се за офтопика ама не се сдържах.Единствен пост ще е в тая тема да не стават излишни отопици и дискусии в друга посока. Чета и се успокоявам.

На автора успех със задачата и безпроблемна работа на таблета в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги! Сега ще пратя линк на племенника да прочете и да опита да го отблокира със съветите ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре да не пробва, тези процедури той. Да не му *бе майката още повече :-)

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре да не пробва, тези процедури той. Да не му *бе майката още повече :-)

ок, ще му кажа утре да го носи на Виваком :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако мисли, че ще успее да се пробва. Ако имаш време, защо не идеш ти да му го оправиш.? В виваком , ши имат да го мутаят, вместо момчето да си цъка на таблета ши бъде по сервизите им, за такива малки неща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не се повтаря и за по стабилна работа хората са измислили затворената iOS но тук силно се препоръчва андройд който върви с куп вируси и проблеми в работата....

Ти хубаво не си се сдържал да пуснеш офф, но да се беше сдържал да пишеш глупости, щеше да е още по-добре. Как па така слагаш всичко под общ знаменател. Що само при някои хора се случват подобни нещата. Ако не се лъжа в една друга тема на теб мисля не исках да ти отговарям, защото знам, че при вас винаги е безсмислено. Андроида си е много добре, друг е въпроса, че дава повече възможности за къстъм, както на компаниите така и на потребителя, което го прави податлив. Вие феновете на iOS си ползвайте скъпите тамагочита и сектантско си въобразявайте, че нямат проблеми, ама то и нокия с фенерче няма проблеми. Визираш форума и броя на темите като мерило за това колко скапан е аднройд, но не се замисляш сравнително с андроида, колко хора ползват iOS и такива джаджи (справка си направи в wikipedia, къде е бил iOS и къде аднроид през 2013) Отделно споменавам и таргет групата особено изявена по нашите земи, която е предимно ползваща iOS. "Умни" блондинки и напудрени метросексуални пуяци, всичките с тежки комплекси, теглят кредити, за да се изявяват със скъпите си вещи щото друго няма какво да покажат. Същевременно се чудят как да си плащат сметките или просто не го правят. Е как очакваш от подобни да пускат теми по форумите. Та нали не е достойно, а и обкръжението ще се подиграва, ако разбере, че са платили безумна сума за някакъв боклук. Не дай излипсва няколко дена без таг във фейсбук...  В тая секта всичко става тайно, има ли проблем тихомълком се носи в сервиза и се мълчи сякаш е заговор за световна конспирация. Ако не ти се вярва, вместо да спорим си направи труда и поразпитай сервизите на ябълките. Всеки ден тая глупост ми е пред очите. Жив и здрав бъди, но едно е да изразяваш мнение и предпочитания, друго е да правиш заключения.

Що се отнася до проблема, исках да попитам автора, по таблета има ли бутон reset? Често има такива и при натискане с остър предмет (игла) връща устройството до заводски. Ако се прави подобно нещо имайте предвид, че потребителските файлове и персонализации се заличават.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам дали има бутон reset или дупчица за игла, но племенника ми пробва с инструкциите на Малкия стар войник и таблета тръгна.

Благодаря на всички за мненията и съветите! :)

Племенника ми писа, че на гърба на таблета действително има дупчица и до нея пише reset, първо е опитал да го ресетне от там, но не се е получило.

Добре, че ресетването стана по инструкциите на Малкия стар войник.

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз също имам проблем с Prestigio MultiPad 7.0 Prime Duo 3G, опитах се да го включа, при което започна самия процес, но зацепи и остана така вече близо 2 часа. Екрана непрестанно свети и не реагира на никакви бутони. Някой би ли могъл да ми даде някакъв съвет ?   :help wanted4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз също имам проблем с Prestigio MultiPad 7.0 Prime Duo 3G, опитах се да го включа, при което започна самия процес, но зацепи и остана така вече близо 2 часа. Екрана непрестанно свети и не реагира на никакви бутони. Някой би ли могъл да ми даде някакъв съвет ?   :help wanted4:

Виж в YouTube как се прави reset на твоя таблет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече не е необходимо, понеже се изключи, когато си реши, а след това успях да го включа. Благодаря все пак. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...