Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

TheWalk!nG

Предложения за нов Хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте най сетне ми върнаха парите от харда който връщах 2-пъти няма споменавам сайта харда трябва да е 500 GB Sata 2 със това дъно което съм прави някакви проблеми предложете ми хард диск до 100 лева със доставка Благодаря ви предварително за отделеното време и още нещо   не искам да ми предлагате от emag достатъчно се опарвах от този сайт  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR или този, ако те е шубе да вземеш пак Toshiba.

От къде знаеш че съм взимал тошиба мисля че 500 Gb ми стигат тошиба няма да взема повече пък и двата са sata 3 а на мен ми трябва сата 2  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Seagate Baraccuda - номер едно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Seagate Baraccuda - номер едно!

Чак пък номер едно... Тошибата 500 GB  ми хареса като цяло, макар времето за достъп да бе неимоверно голямо - от порядъка на 20 ms, което е необяснимо за мен. Иначе показва доста добри скорости. Ето малко сравнение мажду Seagate 500 GB SATA 2  и Toshiba 500 GB SATA 3 . Като шум Seagate  на практика е безшумен, докато ако се заслуша човек в Тошибата и тиха стая, в която няма бръмчаща видеокарта или захранване, се чува все пак някакъв минимален шум, който може и да подразни някой ако си е легнал да поспи. 

Публикувано изображение

иПубликувано изображение

Имай предвид, че Seagate  е версията със SATA 2, докато в момента се продава само със SATA 3 интерфейс, който е и малко по-бърз. Тошибата вероятно е като твоята, не съм следил другите ти теми. 

Обаче аз бих ти препоръчал да не се скъпиш за 15-20 лева и направо да вземеш един Seagate  7200.14 1 TB,  който пък е доста по-бърз от всичко 500 Гигабайтово на пазара. Ако намериш тая версия, която е по-старата:

Публикувано изображение

Ако не, по-новата също е добра, макар и малко по-бавна:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз във момента съм със този хард диск Hitachi HDP725025GLA380 със него съм от 7 години някаде и грам не се чува ако има такъв пак бих си купил 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значение има пък дали ще е SATA2 или SATA3 диска ? Двете са обратносъвместими, а и скоростта не зависи само от диска - роля играят множество фактори.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важното е да поддържа SATA II, защото SATA е много зле и ще е тясна за съвременните HDD и даже не се поддържа NCQ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важното е да поддържа SATA II, защото SATA е много зле и ще е тясна за съвременните HDD и даже не се поддържа NCQ

Ама те са обраносвместими стандартите. Тоест примерно SATA2 диск може спокойно да се закачи на SATA3 порт и обратно. Проблема не е в това, разберете ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значение има пък дали ще е SATA2 или SATA3 диска ? Двете са обратносъвместими, а и скоростта не зависи само от диска - роля играят множество фактори.  :)

Към мен ли бе зададен въпроса? Уточнявам нещата, защото Seagate  със SATA 2  интерфейс е по-стар модел и е по-бавен от тоя, дето се продава в момента и е със SATA 3. Бих казал от тестове, които съм чел преди време ( ако трябва ще ги изровя пак), че Seagate 7200.12 SATA 3 е долу горе равностоен на Toshiba  като скорост на трансфер.  Обаче не ми е попадал такъв, за да постна и неговата графика. Затова уточних, че графиката за Seagate 7200.12   е за старата версия със SATA 2 интерфейс. Далече съм от мисълта, че SATA 3  интерфейса е виновен за по-високите скорости. Всички производители на хард дискове крият технологиите. Преди време бях чел статия по тоя въпрос и наистина, инфо се намира само от хора, изнесли нелегално от производителя информация. Та един хард диск може на хартия да е с едно обозначение, в случая 7200.12,  но на практика да е със съвсем различна механика и изобщо действие. Дадох пример по-горе с два уж еднакви Seagate 7200.14, на почти еднаква цена. Единия е по-нов модел, произведен в Китай с 3 години гаранция, дригия е с 2 години и е отпреди наводненията в Тайланд. 

Надявам се станах ясен  за това, какво имах предвид казвайки, че единия е със SATA 2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към колегата беше поста, но не е лошо да се навлиза в дискусия все пак. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То се е видяло ще взема sata 3 мисля да взема този http://nikem-bg.net/computer-components/500G-SG-3Y-WARR-SATA-6G-7200/description.html на мен ми трябат 500 gb 1 Tb е много пък и аз не тегля постоянно Благодаря на всички който се отзоваха 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама те са обраносвместими стандартите. Тоест примерно SATA2 диск може спокойно да се закачи на SATA3 порт и обратно. Проблема не е в това, разберете ! :)

Не ми обяснявай неща за първи клас, ами ми прочети отново поста ! Но май аз издрънках глупоста тука, защото няма как на диск, който може да развие висока скорост, да му са сложили контролер, неподдържащ SATA II.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми обяснявай неща за първи клас, ами ми прочети отново поста ! Но май аз издрънках глупоста тука, защото няма как на диск, който може да развие висока скорост, да му са сложили контролер, неподдържащ SATA II.

Моля сдържай си кометарите спрямо мен !

За трети път в темата казвам - не зависи само от диска и контролера му. Стандартните механични дискове, та дори и някои твърдотелните не достигат теоретичния максимум на стандарта си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля сдържай си кометарите спрямо мен !

За трети път в темата казвам - не зависи само от диска и контролера му. Стандартните механични дискове, та дори и някои твърдотелните не достигат теоретичния максимум на стандарта си.

Е много ясно. И аз казвам, че ако един диск може да достигне по-голяма скорост, от колкото може да му понесе контролера и шината ( Serial ATA), що за азиатци или странни птици ще бъдат тия инжинери ? Кво ми се правиш на ......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е много ясно. И аз казвам, че ако един диск може да достигне по-голяма скорост, от колкото може да му понесе контролера и шината ( Serial ATA), що за азиатци или странни птици ще бъдат тия инжинери ? Кво ми се правиш на ......

Не само неговата шина и контролер. Дъното и чипсета също имат влияние. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...