Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

rammsteinfan

Въпрос свързан с нова конфигураци.

Препоръчан отговор

Сам си сглобих следната машина,искам само да попитам дали има някакви

несъответствия и дали ще мога да клоквам.Машината ще се използва главно за Counter Strike Global Offensive,както и за гледане на 1080p видеа и филми.Хард диск си имам,затова не съм добавял,останалите ми части са много стари и не стават за нищо.

http://nikem-bg.net/cart/1110p1r46540p1r1175p1r1125p1r1001993p1r46915p2r50008p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма несъответствия, освен че за клок ще ти трябва "К" процесор. Пък и защо правиш конфигурация с по-старата платформа ?

Ето от мен едно предложение:

Обща стойност - 1 334.77 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да смениш картата от конфигурацията на многоуважаемият techmanial с тази...

Asus nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E за 429 лв и безплатна доставка,а с разликата до 1360 лв да вземеш още една плочка рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма несъответствия, освен че за клок ще ти трябва "К" процесор. Пък и защо правиш конфигурация с по-старата платформа ?

Ето от мен едно предложение:

Обща стойност - 1 334.77 лв. с ДДС

Ами защото четох,че новите Haswell много греели,ако е вярно споделете моля.Хард диск не ми трябва и от него мога да спестя ... имам 2 х 500 и са си добри,с добър трансфер на данни => мога да спестя от към хард.Второ аз не искам да клоквам много,а само до 4 ghz.

Можеш да смениш картата от конфигурацията на многоуважаемият techmanial с тази...

Asus nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E за 429 лв и безплатна доставка,а с разликата до 1360 лв да вземеш още една плочка рам.

Благодаря за информацията,но не ми трябват продукти от емаг,защото един познат си взе оттам видео на asus gtx 660 2gb ddr5 192bit oc и му грееше ужасно и трябваше да я връща ... Пък и за рам ще спестя пари от хард диск,който не ми е нужен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам си сглобих следната машина,искам само да попитам дали има някакви

несъответствия и дали ще мога да клоквам.Машината ще се използва главно за Counter Strike Global Offensive,както и за гледане на 1080p видеа и филми.Хард диск си имам,затова не съм добавял,останалите ми части са много стари и не стават за нищо.

http://nikem-bg.net/cart/1110p1r46540p1r1175p1r1125p1r1001993p1r46915p2r50008p1rf.html

Възможен е клок чрез No-K функцията най-много до 3,8-4GHz. Ето предложение от мен ставащо за клок.

Обща стойност - 1 311.56 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможен е клок чрез No-K функцията най-много до 3,8-4GHz. Ето предложение от мен ставащо за клок.

Обща стойност - 1 311.56 лв. с ДДС

Благодаря за мнението,аз забравих да спомена,че и клок на повече от честота 4гхц-а не желая...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защото четох,че новите Haswell много греели,ако е вярно споделете моля.Хард диск не ми трябва и от него мога да спестя ... имам 2 х 500 и са си добри,с добър трансфер на данни => мога да спестя от към хард.Второ аз не искам да клоквам много,а само до 4 ghz.

Благодаря за информацията,но не ми трябват продукти от емаг,защото един познат си взе оттам видео на asus gtx 660 2gb ddr5 192bit oc и му грееше ужасно и трябваше да я връща ... Пък и за рам ще спестя пари от хард диск,който не ми е нужен.

Сигурен съм,че в магазина който препоръчах първата и основната им цел е да направят нещо лошо на вентилаторите за да загряват повече картите и да имат повече обаждания по телефоните по този начин и да плащат повече за гаранционното обслужване......

Колкото до хардовете,това трябваше да го кажете съвсем в началото,за да могат предложенията ни да са адекватни.Спестете си хардовете,вземете си по-добри охлаждания за процесора.Не ми е ясно и защо държите на клок,пък няма да клоквате изцяло?Сигурен ли сте,че тоя клок ви трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението,аз забравих да спомена,че и клок на повече от честота 4гхц-а не желая...

Какво изпускаме? Това дъно за RAID  ли ти трябва или просто за да вдигнеш малко честотата на процесора? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво изпускаме? Това дъно за RAID  ли ти трябва или просто за да вдигнеш малко честотата на процесора? 

Трябва ми за да вдигна малко честотата на процесора,защото мисля,че и този процесор ай5 без К също

може да се клоква.

Сигурен съм,че в магазина който препоръчах първата и основната им цел е да направят нещо лошо на вентилаторите за да загряват повече картите и да имат повече обаждания по телефоните по този начин и да плащат повече за гаранционното обслужване......

Колкото до хардовете,това трябваше да го кажете съвсем в началото,за да могат предложенията ни да са адекватни.Спестете си хардовете,вземете си по-добри охлаждания за процесора.Не ми е ясно и защо държите на клок,пък няма да клоквате изцяло?Сигурен ли сте,че тоя клок ви трябва?

Относно магазинът - не знам може и просто картата да е била дефектна,но такъв беше случаят.

А относно хард дискът - четете по-внимателно,защото още в първият си пост съм посочил,че

си имам хард диск и затова не съм го добавил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми за да вдигна малко честотата на процесора,защото мисля,че и този процесор ай5 без К също

може да се клоква.

Относно магазинът - не знам може и просто картата да е била дефектна,но такъв беше случаят.

А относно хард дискът - четете по-внимателно,защото още в първият си пост съм посочил,че

си имам хард диск и затова не съм го добавил.

Да, това е спорен въпрос - дали вдигането на честотата оправдава по-скъпото дъно и дали не е по-добре по-евтино дъно, но с по-мощен процесор? А защо не и Xeon 1230 V2/3  с евтино дъно, което ще свърши същата работа? Тоя процесор стандартно работи на по-висока честота, но разполага в допълнение и с 8 трейда.  Съвсем скоро почти всички нови игри ще могат да се възползват и от осемте нишки. Тогава тия 4 GHz  на i5  ще изглеждат леко смешни, както сега са смешни двуядрените процесори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо от мен

Количка

ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3
AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+
CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES
2X4G DDR3 2133 KINGST PREDATOR
PALIT GTX770 2G OC DDR5
CM N400 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU
PSU FORTRON RIDER 650 BRONZE

Обща стойност - 1 371.53 лв. с ДДС

Добра кутия,чудесна рам-памет.Сложил съм допълнително охлаждане на процесора.Много добра видеокарта.Ако цената ви идва много,можете да вземете примерно 550В захранване на Фортрон.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност FSP Raider 550W е по-качествено от 650 и 750W същия модел, и напълно достатъчно за горепосочената конфигурация, дори и с овърклок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е спорен въпрос - дали вдигането на честотата оправдава по-скъпото дъно и дали не е по-добре по-евтино дъно, но с по-мощен процесор? А защо не и Xeon 1230 V2/3  с евтино дъно, което ще свърши същата работа? Тоя процесор стандартно работи на по-висока честота, но разполага в допълнение и с 8 трейда.  Съвсем скоро почти всички нови игри ще могат да се възползват и от осемте нишки. Тогава тия 4 GHz  на i5  ще изглеждат леко смешни, както сега са смешни двуядрените процесори.

Кико не, че нещо но да казваш скоро i5 ще е смешен е доста пресилено. Скоро разбирам до 6месеца, но ако за теб скоро означава 2-3-4години тогава съм съгласен. Ако вземе отключен i5 спокойно след клок подминава твоя Xeon във всички тестове, който до сега съм правил. Не искам да изглежда като заяждане, но до момента не е излезнала игра с която i5 да се затрудни като имаме поне една игра, при която i5 ще е ограничава тогава може да се води подобна дискусия. ;)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико не, че нещо но да казваш скоро i5 ще е смешен е доста пресилено. Скоро разбирам до 6месеца, но ако за теб скоро означава 2-3-4години тогава съм съгласен. Ако вземе отключен i5 спокойно след клок подминава твоя Xeon във всички тестове, който до сега съм правил. Не искам да изглежда като заяждане, но до момента не е излезнала игра с която i5 да се затрудни като имаме поне една игра, при която i5 ще е ограничава тогава може да се води подобна дискусия. ;)

Поздрави!

Нещо по допирателната я караме и моето и твоето мнения нямат допирни точки. Ти ми говориш за отключен множител, аз ти говоря за точно определени процесори за точно определена цена. Сори, амна 1000 пъти бих предпочел едно евтино дъно за 70-75 лева с Xeon,  отколкото Z77 дъно за 160 лева( както в случая) с i5-3470. Един i5 3470 на 4 GHz  е по-бавен от един Xeon E3 1230V2 На стандартни честоти при игра като Crysis 3. А нови игри ще излизат и то оптимизирани за повече от 4 ядра. И какво печелиш като вземеш Z77  дъно с клокнат i5-3470? печелиш по-голяма консумация и по-ниски резултати. ето това печелиш. Бих се съгласил на Z77  дъно, ако се мисли да се сложи процесор с отключен множите, ако това дъно е необходимо заради RAID или ISRT  и ако има примерно по-добър аудиочип. А конфигурацията с Xeon  в случая дори може да излезе по-евтино, ако тия неща нямат значени. А аз така като гледам, нямат. Нито автора ще клоква, нито си мисли за по-добро аудио ( а и то това в Z77  си е пак калпаво), нито ще ползва RAID,  за който го питах, понеже спомена два хард диска по 500 GB. И сега не ми казвай, че Crysis  е единствена игра. Не, не е. Освен това е вече на година, а знаем как всички последваха Crysis 1  навремето.  В крайна сметка дадох една алтернатива, както във всички теми. 

Гледам тук има конфигурации с AMD  и аз мога да кажа, че са шит, защото в много игри са назад спрямо интелските процесори. Да, ама не се заяждам и не го казвам. Щото ей сега ще ти цопна 5 теста, където AMD  се осират меко казано и където дори един i3  ги прави смешни. Тук спора малко ми прилича на това, дали 4х4 автомобил с галоши или 4х2 с гуми за офроуд. Ти какво ще кажеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PALIT GTX750TI STORMX OC 2G D5 1 278.73 лв. 

CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU 1 67.29 лв. 

I7-4770K /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 1 620.19 лв. 

ASROCK Z87M PRO4 LGA1150 1 156.02 лв.

2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9 1 128.39 лв. 

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE 1 99.95 лв. 

стойност: 1 329.83 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията и предложенията,ще обмисля още малко нещата и ще се спра на някое от

предложенията ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+GB GTX760 GV-N760OC-2GD2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9PSU FORTRON RIDER 550 BRONZEFD CORE 3000 USB3 ATX BLACKCM HYPER 412S Обща стойност - 1 163.77 лв. с ДДСЕто едно предложение и от мен,но тук дънната платка е по-добра от горе посочените.Щом ще клокваш според мен е по-добре да вземеш дънна платка,която няма да ти създава ядове като асрока например,а с тази ще постигнеш добри резултати.

РАМ спокойно ще я подкараш на 1866Mhz за повече не гарантирам(лично аз не съм я пробвал над 1866).

Дънна платка Asus M5A99X-EVO R2.0, Socket AM3+  http://www.emag.bg/d-nna-platka-asus-socket-am3-m5a99x-evo-r2-0/pd/ETMJKBBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията и предложенията,ще обмисля още малко нещата и ще се спра на някое от

предложенията ;)

Хубаво ще е да споделиш накрая какво си решил да вземаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато го вземеш в launch settings на играта пишеш -threads 6 и ще ти върви на много fps...
Нищо по-мощно не ти трябва за тази игра.На конфигурацията в подписа ми върви с 120-200 кадъра.Няма никакъв проблем да се играе..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DVP21
      Здравейте!
      Обмислям покупка на гейминг конфигурация за около 2300 лева. В цената не включвам монитор и периферия, старо РС нямам. Насочил съм се към Intel CPU и Nvidia GPU, 8GB RAM (стартово, след време ще взема още толкова), 1TB HDD (за начало предпочитам без SDD). Ще се играе една единствена игра - Rainbow Six Siege (искам да я играя на колкото се може по-добри графични настройки), стрийм и basic видео обработка, от време на време ще ползвам MS Office. 
      Към това съм се насочил за сега:
      - http://nikem-bg.net/cart/57969p1r57647p1r55058p1r54561p1r54488p1rf.html (това е без кутия и GPU)
      - http://www.altech.bg/bg/product/63486/vc-asus-strix-gtx1070-8g-gaming-8gb-gddr5-256bit-pci-e-30 - видеокарта
      - http://www.vario.bg/corsair-carbide-series-spec-alpha-cc-9011083-ww - кутия
      Също така се чудех дали е задължително да взимам охладител за процесора, тъй като има възможност за овърклок. Или на първо време може и без него, тъй като не смятам да се занимавам с овърклок поне в началото.
  • Дарение

• Добави ново...