Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

NightNiki

Мнение относно Гейминг компютър с SSD за не повече от 1600 лева.

Препоръчан отговор

Здравейте. Най-накрая дочаках и другата седмица ще поръчвам новата машина. :)

Подбрал съм всичко, но както винаги ще се радвам да прочета мнения относно избора или евентуална смяна на някой части.

Старият монитор остава за сега, а той е 22 инчов Samsung SyncMaster 2253BW (1680x1050).

Публикувано изображение

И тъй като знам, че доста хора тук обичат да предлагат конфигурации - изискванията са:
Гейминг компютър с SSD за не повече от 1600 лева.

PS : Ще поръчвам всичко от SKY, тъй като в Nikem нямаха някой части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от ССХД Сийгейт,след като вече сте избрал ССД.Изберете си обикновен диск.

По-добре вземете 

ASUS 2048M R9 270X R9270X-DC2-2GD5 PCI-E 3.0 със спестените пари.

За захранване препоръчвам Сребърният Фортрон 550 Вата за по-малко парички.

Сигурен ли сте,че искате да клоквате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да няма полза от SSHD диска? По-бърз е от останалите, а е по-скъп само с 30 лв. На SSD-то ще сложа OS както и повечето програми, но всичко останало ще си е на големия диск.

Разликата между 270 и 270X е че X e фабрично на +100MHz(Core Clock и Boost Clock). Нещо което може да се регулира с Tool без никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих добавил, че и рам паметта може да се мине с по-евтина, ако се държи на АМД, той мисля че поддържа максимум 1866мхз рам.

Защо да няма полза от SSHD диска? По-бърз е от останалите, а е по-скъп само с 30 лв. На SSD-то ще сложа OS както и повечето програми, но всичко останало ще си е на големия диск.

Разликата между 270 и 270X е че X e фабрично на +100MHz(Core Clock и Boost Clock). Нещо което може да се регулира с Tool без никакви проблеми.

Не е по-бърз, същият е. Просто има малко SSD памет за кеш и в тая памет си кешира каквото той си иска. Общо взето за 30лв разликата не си заслужава... А тези 30лв отиват веднага за видеокарта + още 20лв спестени от рам памет (ако вемете А-дата 2х4гб cl9 за 129лв пак от скай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре смени и дъното с GB или Asus само да не е Asrock. Например с GIGABYTE 990XA-UD3 за 172 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих добавил, че и рам паметта може да се мине с по-евтина, ако се държи на АМД, той мисля че поддържа максимум 1866мхз рам.

Не е по-бърз, същият е. Просто има малко SSD памет за кеш и в тая памет си кешира каквото той си иска. Общо взето за 30лв разликата не си заслужава... А тези 30лв отиват веднага за видеокарта + още 20лв спестени от рам памет (ако вемете А-дата 2х4гб cl9 за 129лв пак от скай.

1866MHz поддържа, но тази която съм избрал е по-евтина от Kingston 1866MHz. Ако A-Data 2x4GB 1600Mhz е същата то вероятно бих избрал нея.

http://www.storagereview.com/seagate_desktop_sshd_review Тук има сравнения между SSHD на Seagate и други HDD-та.

Коя видео карта бих избрал вместо тази на Asus?

Най-добре смени и дъното с GB или Asus само да не е Asrock. Например с GIGABYTE 990XA-UD3 за 172 лв.

Заради процесора, който съм избрал ли? Принципно хората го вземат, за да го клокнат с водно охлаждане, но аз нямам намерение да го клоквам с водно охлаждане. Просто ми харесва това, че е по-бърз от 8320, въпреки че 8320 в Турбо режим стига 4GHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще се овърклоква FX-8320 и дъно на друг производител са по-удачни, ако не може да се мине с много по-евтино дъно, а и съм длъжен да предупредя, че SATA контролера на AMD е доста по-зле от Интелските в новите платформи и SSD-то работи по-бързо на Intel. Лично съм проверил на няколко различни машини. Ето ти предложение с AMD и възможности за овърклок:

Публикувано изображение

Аз обаче, в този ценови клас, бих се спрял на Intel, въпреки липсата на овърклок възможности :

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално за рам-та. Проверете, но мисля че XPG на А-дата бяха с CL9 тайминги (по-добри). Иначе разлика между 1600 и 1866 няма да усетите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще се овърклоква FX-8320 и дъно на друг производител са по-удачни, ако не може да се мине с много по-евтино дъно, а и съм длъжен да предупредя, че SATA контролера на AMD е доста по-зле от Интелските в новите платформи и SSD-то работи по-бързо на Intel. Лично съм проверил на няколко различни машини.

Ето ти предложение с AMD и възможности за овърклок:

...

Аз обаче, в този ценови клас, бих се спрял на Intel, въпреки липсата на овърклок възможности :

...

Здравей и благодаря за мнението. Нямам намерение да клоквам 8320, или 8350, или какъвто и да било друг процесор. Не съм се занимавал с такива неща.

Колебая се между AMD и Intel система. За SSD способностите на различните системи нямах представа. Избрах SSD-то A-Data XPG SX900, тъй като според A-Data скоростите му(555 read/535 write) са по-добри от тези на конкуренцията Samsung Evo 840(540 read/410 write). Също така има значителна разлика в цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей и благодаря за мнението. Нямам намерение да клоквам 8320, или 8350, или какъвто и да било друг процесор. Не съм се занимавал с такива неща.

Колебая се между AMD и Intel система. За SSD способностите на различните системи нямах представа. Избрах SSD-то A-Data XPG SX900, тъй като според A-Data скоростите му(555 read/535 write) са по-добри от тези на конкуренцията Samsung Evo 840(540 read/410 write). Също така има значителна разлика в цената.

Щом не искаш да клокваш гласувам за втората конфигурация на колегата 

Людмил

- само можеш да замениш паметта с 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9 и ще ти излезе с 20-тина лв. по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си нямате и на идея какво е овъркока и няма и да се занимавате с това,значи е безсмислено да се слагат скъпи дъна и процесори,че и охладители допълнително.Ако гейминга е приоритет,тогава си спестете парите за ССД,то ще ви помага само да зареждате по-бързо нивата в игрите.А в самата игра положението ще е същото.По-добре спестените за това пари налейте в по-добра видеокарта.

Тоест,предлагам на втората конфигурация на Людмил да махнете ССД-то и да сложите по-бързата 770.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално за рам-та. Проверете, но мисля че XPG на А-дата бяха с CL9 тайминги (по-добри). Иначе разлика между 1600 и 1866 няма да усетите

Прав си. A-Data XPG 1600 e CL9, a Kinston Predator 2133 е CL11.

Обща стойност - 1 604.29 лв. с ДДС - Количка

------------------------------------------------------------------------
Обща стойност - 1 548.96 лв. с ДДС - Количка

Благодаря за предложенията. Има някой разлики между двете системи като изключим AMD/Intel процесорите и дъната за тях. На какво се дължи различният избор между SSD-тата и RAM паметта?

Щом не искаш да клокваш гласувам за втората конфигурация на колегата 

Людмил

- само можеш да замениш паметта с 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9 и ще ти излезе с 20-тина лв. по-малко.

И аз клоня към втората система предложена от Людмил.

Щом си нямате и на идея какво е овъркока и няма и да се занимавате с това,значи е безсмислено да се слагат скъпи дъна и процесори,че и охладители допълнително.Ако гейминга е приоритет,тогава си спестете парите за ССД,то ще ви помага само да зареждате по-бързо нивата в игрите.А в самата игра положението ще е същото.По-добре спестените за това пари налейте в по-добра видеокарта.

Тоест,предлагам на втората конфигурация на Людмил да махнете ССД-то и да сложите по-бързата 770.

Поздрави.

Много държа на SSD-то. Искам системата да е бърза, когато не играя. Дори бях избрал SSHD диск в началото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,аз вече изказах своите съображения.Ако си мислите,че след като компютъра ви зарежда за секунди и системата е станала адски бърза,ваше мнение и право си е това.Да не забравяме че за да заработи това ССД правилно трябват и някои специфични настройки.

Пак ще се повторя,вземете си по-бърза карта,че да можете да се насладите на хубава игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията. Има някой разлики между двете системи като изключим AMD/Intel процесорите и дъната за тях. На какво се дължи различният избор между SSD-тата и RAM паметта?

И на двете могат лесно да им се повишат тактовата чистота на CPU.

За SSD - си посочил че 60BG са ти достатъчни, в AMD конфигурацията бюджета позволява по-голям обем иначе и 2-та са добри.

РАМ паметта - Процесора на АМД поддържа 1866MHz памет , сложил съм 2133 защото е по-евтина от 1866. Иначе едната е CL9 другата CL11 по-малкият Cas Latency е по-добър, но няма голяма разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава е по-добре да се насочиш към интелска конфигурация!

ASROCK B85M PRO4 LGA1150

Intel® CoreTM i5-4440, 3.1GHz, Haswell, 6MB, Socket 1150, Box

2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9

Solid-State Drive (SSD) Intel 520 Series, 2.5" 240GB, SATA3, SSDSC2BW240A301

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

MSI GeForce GTX 770 N770 TF 2GD5/OC

CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Общо 1605лв.

Надявам се не те бърка че частите не са от едно място! Процесора и ССД-то са с безплатна доставка и са на отлична цена в момента , същото се отнася за видео картата за нея доставката е 10-11лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все повече клоня към Intel система.

Благодаря на всички за коментарите и предложенията. Ще пиша пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel Haswell се нуждаят от поне DDR3-1866

Kingston-a на 2133 e чудесен избор за цената си. Няма смисъл да се спестят 20лв. и да се вземе по-бавна памет. За SSD-то - има достатъчно тестове в Интернет, само ще кажа, че другите производители много боб трябва да ядат за да се научат да правят памети като Самсунг. Само 500 серията на Intel са им конкуренти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Corsair са направили интересно изследване...

Това автоматично ме отказа да я чета тази статия. :D Корсар да си намалят цените на паметите вместо да подлъгват хората да им купуват по-скъпите модели.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, толкова не съм се смял от много време.

Понеже е малка глупост да купуваш SSD за игри решаваш да се надскочиш с SSHD, което е най-голямата набутвация, която може да се направи.

Кажи от кое дърво береш парите, искам и аз да набера малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, толкова не съм се смял от много време.

Понеже е малка глупост да купуваш SSD за игри решаваш да се надскочиш с SSHD, което е най-голямата набутвация, която може да се направи.

Кажи от кое дърво береш парите, искам и аз да набера малко.

Благодаря ти за ироничния коментар. Пуснал съм тема за съвет не защото имам нужда от съвет, а защото знам абсолютно всичко относно хардуерна архитектура.

Купувам SSD, защото искам системата ми да е бърза, въпреки че SSD оказва влияние и върху игрите инсталирани върху него. Отваряш Google и пишеш "How good is SSD for gaming?". След това отсяваш коментарите на забавни хора като теб. След това четеш един час тестове и мнения на екперти в областта и ти става ясно че въпреки че SSD не е предназначено специално за гейминг би оказало влияние колкото и малко да е то в някой случаи. Но тъй като никъде не съм написал, че купувам SSD за гейминг вероятно някъде тук разбираш колко неуместен е коментара ти, базиран на нискокачествени гадателски умения. Вместо да пишеш че SSHD е набутвация можеш да изкажеш мнение като нормален човек и да го подкрепиш с факти. Факти като тези тестове , които ясно показват как SSHD и SSD е излишно. В случая дори изказах мнение, след като предложих фактите. Но тъй като когато пусках темата не бях отделил специално време, за да прочета повече за SSHD дисковете съм задал въпрос като "Защо да няма полза от SSHD диска?". Задал съм този въпрос, тъй като съм пуснал тема с молба за мненията на хора, които са по-компетентни от мен в областта. Ако бях пуснал тема със заглавие "Търся забавни тролове" щях да се радвам да прочета коментара ти. Надявам се сега разбираш защо коментара ти може да е предизвикал леко раздразнение от моя страна. Парите ги бера от дървото "Бачкаш и спестяваш". Ако не ми пукаше колко пари ще дам нямаше да отделям часове, за да подбера всеки един компонент на бъдещата система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите при избора.  :yanim:  По-долу пускам линк към албум със снимки на финалният вариант на PC-то.  :)

http://imgur.com/a/rW1Ej

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...