Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Ignatoff

Как да си руутна телефона

Препоръчан отговор

Здравейте.Наскоро си взех един телефон от Китай.Телефона е Lenovo A390T.След като го пуснах и езикът ми беше Китайски и просто нищо не се разбираше.Реших да се пробвам да го руутна,но не успях.Не съм много добър с телефоните или по-точно с андроид устройствата,затова,ако някой може да ми помогне да си руутна телефена,че ми писна от тези китайски боклуци. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да го руут, само зареди БГ меню.? За тази цел си има програми, по-добре недей да го руут да не се простиш с телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Morelocale2 от гугъл магазина и си на български.

пп: А защо си купуваш китайски боклуци като ти е писнало от тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона има руско меню, също така е и отключен - няма нужда от руутване. Единственото, което трябва да направиш е да си поиграеш с настройките за смяна на езика. Ако пък толкова ти е писнало от китайски боклуци, предлагам да те оттърва от него срещу скромно заплащане (като за боклук).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да го руут, само зареди БГ меню.? За тази цел си има програми, по-добре недей да го руут да не се простиш с телефона.

Не искам само заради БГ меню искам защото всичко ми е на китайски и просто да махна китайския език,толкова ли е просто..

Morelocale2 от гугъл магазина и си на български.

пп: А защо си купуваш китайски боклуци като ти е писнало от тях?

Защото ми излезе по-евтино,а и нямам подходящ браузар и google play.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам само заради БГ меню искам защото всичко ми е на китайски и просто да махна китайския език,толкова ли е просто..

Не разбрах какво каза, но ти дадох решение.

пп: нали знаеш приказката - не може това в онова и душата в рая

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах какво каза, но ти дадох решение.

пп: нали знаеш приказката - не може това в онова и душата в рая

Ще бъда кратък и ясен.Като телефона ми е на китайски имам и китайски приложения и един китайски браузър.Като влеза от него и примерно напише ''google'' ми излиза страницата на гугъл но всички е на китайски и нищо не се разбира.Надявам се да съм бил по-ясен.. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя телефон беше изцяло на Английски език, но тъй като за първи път работех с андроид , се наложи да го използвам на Български докато му свикна малко, за да не се тормозя да го руут също така да ми изгори и гаранцията. Използвах програмата която ти даде колегата @ivo23 , програмата е безплатна и доста елементарна за ползване. С нея цялото ти меню, всичко ще ти е на Български език или какъвто си избереш ти.

Ще бъда кратък и ясен.Като телефона ми е на китайски имам и китайски приложения и един китайски браузър.Като влеза от него и примерно напише ''google'' ми излиза страницата на гугъл но всички е на китайски и нищо не се разбира.Надявам се да съм бил по-ясен.. :)

Нямаш ли google play?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя телефон беше изцяло на Английски език, но тъй като за първи път работех с андроид , се наложи да го използвам на Български докато му свикна малко, за да не се тормозя да го руут също така да ми изгори и гаранцията. Използвах програмата която ти даде колегата @ivo23 , програмата е безплатна и доста елементарна за ползване. С нея цялото ти меню, всичко ще ти е на Български език или какъвто си избереш ти.

Колега (и не само ти), не разбрахте ли, че човека си стартира апарата и менюто му е на китайски.

От там не може да знае от къде да влезе и да си го смени на английски.

Затова иска да го рутне, за да може да го ползва по някакъв начин.

Решения му давате, но не може да стигне до тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаше нищо подобно само меню-то е еднакво останалото нищо общо...

Нямаш ли google play?

Да нямам.В китай е гугала е законно забранен и там достъп до гугал няма затова няма такова приложение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките трябва да имаш назъбено колего.

Да нямам.В китай е гугала е законно забранен и там достъп до гугал няма затова няма такова приложение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така някак си се оправих с Google Play-а,но си влизам от сайта,а искам да си го инсталирам като приложение.Пробвам но ми дава "Не сте осъществявали достъп до приложението Google Play Магазин (иконата на бялата пазарска чанта) на устройството си с този имейл профил.

В настройките трябва да имаш назъбено колего.

Имам но нямам същите езици.Само китайски..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така някак си се оправих с Google Play-а,но си влизам от сайта,а искам да си го инсталирам като приложение.Пробвам но ми дава "Не сте осъществявали достъп до приложението Google Play Магазин (иконата на бялата пазарска чанта) на устройството си с този имейл профил.

Имам но нямам същите езици.Само китайски..

Пробвай с кракнато апк за магазина. Ако това нестане пак, решението ще бъде руут, но процедурата не е лесна и доста рискована.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с кракнато апк за магазина. Ако това нестане пак, решението ще бъде руут, но процедурата не е лесна и доста рискована.

това ''кракнато апп'' откъде мога да го намеря?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това ''кракнато апп'' откъде мога да го намеря?

Погледни си лични 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като отвориш менюто с настройки (назъбеното колело), обърни внимание, че има надписи за настройки подчертани с по-дебела линия. Слизаш в третата настройка (подчертана) и там пак третата е за езиците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като отвориш менюто с настройки (назъбеното колело), обърни внимание, че има надписи за настройки подчертани с по-дебела линия. Слизаш в третата настройка (подчертана) и там пак третата е за езиците.

Така с езика се оправих.Сега ми трябва да си направя google play-a някакви идеи? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така с езика се оправих.Сега ми трябва да си направя google play-a някакви идеи? 

през браузъра не става ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

през браузъра не става ли?

Изтеглих го.Пуснах го и той се изгася автоматично..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте? Бях дочул, че като си руут телефона и ако е в гаранция си я губи, т.е гаранцията отпада. Вярно ли е това?  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте? Бях дочул, че като си руут телефона и ако е в гаранция си я губи, т.е гаранцията отпада. Вярно ли е това?  :(

Принципно, ако в сервиза разберат че телефона е руутван, да може да ти откажат претенция по гаранционни условия. Истината обаче е, че зависи как е руутнат телефона. Зависи от марката, но съществуват различни варианти да се руутне и после ако се налага да се "покрият следите" от тази манипулация най-общо казано. Останалото е конкретика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно, ако в сервиза разберат че телефона е руутван, да може да ти откажат претенция по гаранционни условия. Истината обаче е, че зависи как е руутнат телефона. Зависи от марката, но съществуват различни варианти да се руутне и после ако се налага да се "покрият следите" от тази манипулация най-общо казано. Останалото е конкретика.

Става въпрос за sony M2, има прекалено малко вътрешна памет и не ми стига за нищо, а не може да се местят повечето приложения в картата памет. Може само песни, снимки, видео и само това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за sony M2, има прекалено малко вътрешна памет и не ми стига за нищо, а не може да се местят повечето приложения в картата памет. Може само песни, снимки, видео и само това.

Ако въпроса ти е как да си руутнеш телефона, то това нямам съвсем кратък отговор. Отделно почти никога лично не се наемам да давам указания за подобно нещо, защото то крие известни рискове, а и съм се обедил, че в процеса понякога се появяват непредвидени ситуации. Освен това, за да е успешна манипулацията трябва да са налице и разни условия, като примерно тела да е с отключен буутлодър и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти приятел, все пак. По-добре да си остане тъй както е, не съм им умрял за някви си игри на телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...