Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Glenarvan

Arctic World - 3D анимация (тест)

Препоръчан отговор

Идеята ми беше да пробвам как бих се справил с направата на леден пейзаж и раздвижване на герой в анимациите ми. Затова създадох това. Няма сюжет. Всичко е родено в духа на импровизацията. Ясно е на всички, че няма как да изглежда като анимациите в Холивуд, но все пак съм с 0.00 лв Бюджет :).

Не е кой знае какво. Може да споделите дали съм успял да създам тази "ледена атмосфера" :). И ледът как се е получил.

http://www.vbox7.com/play:1726ed2999

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си се справил.На места ледът изглежда по реалистично,на места по като нарисуван.Най-добре го виждам към 0.42 !

Не знам на мен ли ми се струва,или клиповете ти леееко насичат-не вървят някак си гладко.Иначе ми харесва.Може да направиш анимационен Титаник.

Сега видя ли ,че и леко те критикувах-да не кажеш,че само те хваля...Предлагам ти да си направиш една тема от рода на ,,Моите 3D клипове,, (или нещо такова и да си ги постваш там и да те критикуваме и хвалим ;)

Иначе те адмирирам са желанието и упоритостта ти  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше да пробвам как бих се справил с направата на леден пейзаж и раздвижване на герой в анимациите ми. Затова създадох това. Няма сюжет. Всичко е родено в духа на импровизацията. Ясно е на всички, че няма как да изглежда като анимациите в Холивуд, но все пак съм с 0.00 лв Бюджет :).

Не е кой знае какво. Може да споделите дали съм успял да създам тази "ледена атмосфера" :). И ледът как се е получил.

1. Има насичане при по-големи промени в картината

2. Прехода между отделните части е като отрязан, липсва плавност на прехода

3. При прехода между отделните сцени много се скача в перспективата и човек губи идея къде е това

4. Камерата не я въртете само, направете я да полети, ефекта ще е по-добър

5. Липсва искрящо синьо

6. Не се вижда от къде огрява слънцето, липсват хубави сенки, контраст

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави сте и двамата.

За Ледът.. използвам една и съща текстура, което е с малки корекции, малко прозрачност и отражение на околната среда. За Анимационен Титаник и дума не може да става. Насичането е може би, защото когато направя кадър 2 секунди след това го забавям малко, за да получа по-дълъг кадър.

Ще взема под внимание всички, което сте написали. Благодаря ви много за отзива :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
....

Ще взема под внимание всички, което сте написали. Благодаря ви много за отзива :).

Освен тримерна анимация трябва да научите и някои принципи на кинематографията. Иначе си остава едно упражнение по моделиране и рендване :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Трябва да се упражнявам още доста. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Трябва да се упражнявам още доста. 

Не това имах предвид, трябва да четете, да учите как се правят тези неща. Гледайте филми само за да видите как големи режисьори и оператори следват сценарий, правят преход между картини и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де, но имах предвид и преди да публикувам нещо да пробвам, да опитам как ще изглежда и тогава да мисля какво ще правя и какво ще публикувам. Благодаря за съвета Capnemo :) (handshake)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...