Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

sedere

Компютър до 1500~1600лв без видео карта.

Препоръчан отговор

Здравейте, доде време да си сменя стария компютър, който е много стар к вече става само за интернет и HD филми макар и при тях да се усеща задъхване. Процесора му е Athlon 4000+, рам 2 гб, бях с видекарта до преди около година с 8500gt изгоря и тогава взех 640gt тогава мислих за по-сериозна карта, но и ги нямах парите, а и заради процесора смятах, че ще е напълно излишно. Също и поради това, че захранването ми е самоделка на мулт*рама. Ако го снимам ще паднете какво има в него. Преди седем години го купих като готова конфигурация, но сега мисля да не повтарям тази грешка.1500~1600 лева е бюджета без видеокарта за сега, защото я купих скоро тази с която съм сега, а и искам да изчакам новите на нвида. Знам, че е слаба, но ще изчакам няколко месеца. Компютъра ще се ползва за игри, интернет, филми, също и за конвертиране на видео за телефон и вграждане на субтитри. За тези пари единственно съм решил процесора да е интел i7(мислех за ксенон, но искам да си има вградено видео за всеки случай ако се наложи). Да има ssd. Видеокарта след време ще е еквилент като 770-780 gtx. Другите неща идея си нямам. Дънно ми хареса едно на asrock fatality b85, но незнам дали е качественно. Монитора ми е full Hd.Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще клоквате ли?

За тия пари,по-добре си вземете някой Ксеон,крайната цена ще ви излезе по-малка.По-късно ще си добавите нова по-добра карта.

Даже си мисля да попитам,имате ли добро озвучаване,щом и филми гледате.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

пс. Клок е възможен и с дъното което си харесал (ще спестиш и 85 лв.). Това което съм ти сложил е големия му брат с Z87 чипсет.

http://pcworld.bg/22212_asrock_fatal1ty_b85_killer___poredniyat_ubiec_na_asrock

http://pcworld.bg/21946_asrock_fatal1ty_z87_killer__edin_istinski_ubiec_sred_danata

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За клока съм на кантар, на първо време няма да клоквам със сигурност, но за понатам мисля да клокна. Ще изчакам още мнения. Другата седмица края ще поръчвам. На naruto ми харесва, но да не избързвам. Захранването добро ли е? Там съвсем нищо не разбирам.За озвучаване в момента не, но по-натам да ще си взема. Затова искам и с добро вградено аудио дънно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е с перфектно аудио като за вградено. Това се отнася и до двете му разновидности та не е критерии при избора ако се колебаеш.

http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20Z87%20Killer/

Аудио подсистемата на ASRock Fatal1ty Z87 Killer използва най-последното поколение звуков кодек Realtek ALC1150, който е може би е най-добрият звуков кодек за вграждане в дънни платки за момента. Той осигурява възпроизвеждане на 7.1+2 аудио формат до 192 KHz /24 bit, с отношение сигнал шум 112 dB на аналоговите изходи и 104 dB за аналоговите входове. Инженерите на Asrock са взели специални мерки за намаляване на паразитните смущесния в звуковия трак, като са го отделили физически от останалата част на платката. Над него също така е поставена и метална пластина за екраниране. Тази реализация на звуковата подситема носи наименованието Purity Sound . Като допълнение към нея е използван и допълнителен висококачествен чип за слушалки NE5532 на Texas Instruments (Тi), който поддържа такива с импеданс до 600 ома. При възпроизвеждане на 5.1 аудио, се използват отделни аудио жакове, но при 7.1 ще трябва да използвате “Line in” или “Mic in” за останалите два канала. На задния I/O панел, наред с аналоговите аудио входове/изходи е разположен и оптичен SPDIF изход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е фалшива! Личи си, че автора е чел форума и сега пуска въдицата. Ако се стигне до покупка(да се докаже със снимков материал и снимани фактури до актуален ежедневник) ще си сменя името! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е с перфектно аудио като за вградено. Това се отнася и до двете му разновидности та не е критерии при избора ако се колебаеш.

Тогава b85. Все пак спестенните пари може да отидат за по-добра кутия или нещо друго.

Темата е фалшива! Личи си, че автора е чел форума и сега пуска въдицата. Ако се стигне до покупка(да се докаже със снимков материал и снимани фактури до актуален ежедневник) ще си сменя името! :D

Добре в края на месеца пускам и снимки и фактури. Незнам как реши, че е фалшива, но ще загубиш:). Даже ще ти ги снимам частите още неразопаковани и сглобен след това с всички разписки и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава b85. Все пак спестенните пари може да отидат за по-добра кутия или нещо друго.

Кутията си е екстра даже може да се вземе по-евтината N300 но е изчерпана навсякъде. Виж ако искаш да плащаш за външен вид е друг въпрос.

Захранването също е добро и не ти трябва по-скъпо. Тук също може да се вземе по-евтиното сребро (Raider 750W)  но и то се е изчерпало.

SSD-то също може да е някой по-евтин модел. Охладителя може да се махне и да се купи като решиш да клокваш и т.н.

Та може много неща да се направят аз съм гледал да е завършена конфигурация с минимум компромиси и само да и добавиш споменатата GTX780/770.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията си е екстра даже може да се вземе по-евтината N300 но е изчерпана навсякъде. Виж ако искаш да плащаш за външен вид е друг въпрос.Захранването също е добро и не ти трябва по-скъпо. Тук също може да се вземе по-евтиното сребро (Raider 750W) но и то се е изчерпало.SSD-то също може да е някой по-евтин модел. Охладителя може да се махне и да се купи като решиш да клокваш и т.н.Та може много неща да се направят аз съм гледал да е завършена конфигурация с минимум компромиси и само да и добавиш споменатата GTX780/770.

Охладителя ще го взема сега да си го монтирам при само сглобяване. После не ми се занимава с него. Той има ли включенна паста в комплекта ? За ssd знам ли аз лично се чудя между Samsung evo или точно този интел. Незнам кое е по-качественно.П.С. Видях го на клипче, има паста, но там пишеше, че става за платки 1156/1155, но не видях за 1150.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, доде време да си сменя стария компютър, който е много стар к вече става само за интернет и HD филми макар и при тях да се усеща задъхване. Процесора му е Athlon 4000+, рам 2 гб, бях с видекарта до преди около година с 8500gt изгоря и тогава взех 640gt тогава мислих за по-сериозна карта, но и ги нямах парите, а и заради процесора смятах, че ще е напълно излишно. Също и поради това, че захранването ми е самоделка на мулт*рама. Ако го снимам ще паднете какво има в него. Преди седем години го купих като готова конфигурация, но сега мисля да не повтарям тази грешка.1500~1600 лева е бюджета без видеокарта за сега, защото я купих скоро тази с която съм сега, а и искам да изчакам новите на нвида. Знам, че е слаба, но ще изчакам няколко месеца. Компютъра ще се ползва за игри, интернет, филми, също и за конвертиране на видео за телефон и вграждане на субтитри.За тези пари единственно съм решил процесора да е интел i7(мислех за ксенон, но искам да си има вградено видео за всеки случай ако се наложи). Да има ssd. Видеокарта след време ще е еквилент като 770-780 gtx.Другите неща идея си нямам. Дънно ми хареса едно на asrock fatality b85, но незнам дали е качественно.Монитора ми е full Hd.Благодаря предварително :)

Xeon e  над 100 лева по-евтин от i7( 112 в момента), а като искаш резервна карта, запази си тая GT640,  която хем е по-бърза от вградената, хем и няма да може да и вземеш повече от 100 лева. Аз съм с Xeon  и имам резервна видеокарта, която си пазя за всеки случай. Пък и винаги в продавалника може да намериш някоя временна карта за 20-30 лева, докато смениш изгорялата, недай си Боже. Смисълът от вграденото видео според мен е никакъв, особено ако ще се прави компютър за игри. Аз го ползвах само за тестове, за да съм в час кое колко, как и защо, та да не изглеждам толкова смешен, като давам препоръки на тоя и оня. 

Но ако наистина искаш геймърска конфигурация, добра идея е да се насочиш към клокърски i5. Липсата на 4 нишки и кеш ги компенсираш с честота. Вярно и дъното ще е по-скъпо, нмо ще можеш да съчетаеш полезното с приятното, защото по принцип при по-скъпите дъна има и допълнителни екстрички като по-добро вградено аудио, поддръжка на RAID и така нататък. 

http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20Z87%20Killer/

Аудио подсистемата на ASRock Fatal1ty Z87 Killer използва най-последното поколение звуков кодек Realtek ALC1150, който е може би е най-добрият звуков кодек за вграждане в дънни платки за момента. Той осигурява възпроизвеждане на 7.1+2 аудио формат до 192 KHz /24 bit, с отношение сигнал шум 112 dB на аналоговите изходи и 104 dB за аналоговите входове. Инженерите на Asrock са взели специални мерки за намаляване на паразитните смущесния в звуковия трак, като са го отделили физически от останалата част на платката. Над него също така е поставена и метална пластина за екраниране. Тази реализация на звуковата подситема носи наименованието Purity Sound . Като допълнение към нея е използван и допълнителен висококачествен чип за слушалки NE5532 на Texas Instruments (Тi), който поддържа такива с импеданс до 600 ома. При възпроизвеждане на 5.1 аудио, се използват отделни аудио жакове, но при 7.1 ще трябва да използвате “Line in” или “Mic in” за останалите два канала. На задния I/O панел, наред с аналоговите аудио входове/изходи е разположен и оптичен SPDIF изход.

Ако и басите са като предните, мани :)

Според мен 80% са фалшиви теми.   :P Това не пречи да се поупражняваме. Виж, мен ме интересуват много неща, но кога за последно съм пуснал тема? Май наближава година :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xeon e  над 100 лева по-евтин от i7( 112 в момента), а като искаш резервна карта, запази си тая GT640,  която хем е по-бърза от вградената, хем и няма да може да и вземеш повече от 100 лева. Аз съм с Xeon  и имам резервна видеокарта, която си пазя за всеки случай. Пък и винаги в продавалника може да намериш някоя временна карта за 20-30 лева, докато смениш изгорялата, недай си Боже. Смисълът от вграденото видео според мен е никакъв, особено ако ще се прави компютър за игри. Аз го ползвах само за тестове, за да съм в час кое колко, как и защо, та да не изглеждам толкова смешен, като давам препоръки на тоя и оня. Но ако наистина искаш геймърска конфигурация, добра идея е да се насочиш към клокърски i5. Липсата на 4 нишки и кеш ги компенсираш с честота. Вярно и дъното ще е по-скъпо, нмо ще можеш да съчетаеш полезното с приятното, защото по принцип при по-скъпите дъна има и допълнителни екстрички като по-добро вградено аудио, поддръжка на RAID и така нататък. Ако и басите са като предните, мани :)Според мен 80% са фалшиви теми.   :P Това не пречи да се поупражняваме. Виж, мен ме интересуват много неща, но кога за последно съм пуснал тема? Май наближава година :P

За клок се чуда, не съм запален по-клока, по-скоро бих го ползвал ако има нужда. Наистина се колебая между ксенон, i7 и i7k. Ако не е клокърски процесор ами ксенон, какво друго хубаво дънно мога да взема с разликата от парите за процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното което си харесал е отличен избор без значение кой процесор ще вземеш.

Ако няма да клокваш може да махнеш охладителя и да вземеш по-слабия 600W модел на захранването та още пари ще спестиш.

А може да вземеш I7-4771 (по-евтин е от отключения с 51 лв.) и да продадеш видеокартата. Разликата с Xeon-а е + 200MHz (няма да клокваш та не са излишни) и добра вгр. графика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а независимо от процесора, май е добре да си взема отделния охладител за по-ниски температури и шум може би?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За температурите не е проблем виж по-добър охладител наистина ще е малко по-тих. Не е проблем да си караш с заводския.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а независимо от процесора, май е добре да си взема отделния охладител за по-ниски температури и шум може би?

Шум ли? Че тя тая GTX780  ще шуми повече. Ако няма да клокваш, не ти трябва отделен охладител. Аз моя не го чувам и всъщност никога не съм чувал охладителите на Интел. Има достатъчно други шумове, които чувам. А идеята на naruto  да продадеш видеото и да вземеш i7  е добра. Вярно, вграденото видео е доста по-слабо, но пък нали ще вземаш друга видеокарта някога?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ми хвана око тази кутия Fractal Design Arc Midi R2 Mid Tower тя добра ли е ? Другата седмица сряда, четвъртък ще направя конфигурация от предложенията и мненията, защото тогава ще съм на компютъра, за сега съм от телефон и е малко тегаво да правя променните за да видя какво ще се получи при различни варианти.Поне този боксовия на амд доста си шуми, за интел незнам. Видеокартата мога да я взема и след два месеца, но много ми се иска да е от новото поколение, а те ще излязат по-натам май ? За сега само е 750 излязла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията си е екстра ама кажи ми какъв и е смисъла? Защо ти е да даваш 50 лв. отгоре за нещо което не ти е необходимо?

По-добре ги отдели тия пари настрана за видеото че кой знае на какви безбожни цени ще са. 

пс. Другият месец излизат Haswell Refresh та може да изчакаш за I7-4790 - http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i7/Intel-Core%20i7-4790.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом казвате и двете ми харесват. Просто другата има три вентилатора и филтрите за прах май са по-добри. Незнам колко вършат работа до сега не съм имал филтри. Също и може да се регулират оборотите на вентилаторите. Иначе сте прав ако мога да спестя някой лев ще е супер, но и не искам да е за сметка на качество или компромис. 1600 лв съм си ги отделил така или иначе и ако спестя нещо ще е добре.За рефреша гледам, че си е същия сокет, но и четох, че може да се наложи да се ъпдейтне биоса преди това и ако не мога да го пусна компютъра с новите процесори на това дънно незнам как ще го ъпдейтна. И другия месец кога в началото или края.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го направят в магазина даже ще ти го сглобят. Ако искат да си продават дъната със стария биос ще им се наложи да правят такива работи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора на който ще се ползва системата е...?

Парите са достатъчни да си вземете още сега ГТХ 770 и не виждам смисъл да се пръска бюджета за работи от които нямате нужда!

Вече ако е необходимо и закупуването на монитор , то картата ще остане за по-късен етап!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора е на LG full HD е IPS 23 инча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес ги взех нещата. Реших си да си е обикновен процесора не клокърски. Също и ссд да е на самсунг и кутията която ми хареса. Сглобих го и сравнение със стария този лети :)

Благодаря най-вече на naruto за съвета за захранване и мненията.Прикачил съм снимка точно преди да почна да го сглобявам. После нямах търпение да го пусна и не съм го снимал, но ако искате мога да направя снимка. Дънното е наистина добро. Аудиото си е супер колонките с които съм в момента са едни никакви, но немога да си ги позная. Звука е по детайлен и ясен и се усеща, че баса си е по-силенн колкото и да го няма на тези колонки попринцип

post-346950-0-83397400-1395869372_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...