Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Евгени Богданов

Как да блокирам дадени снимки в интернет

Препоръчан отговор

здравейте,искам да попитам как мога да блокирам снимките във фейсбук за всички видове браузъри,има ли таква програма която може да ми свърши работа,опитвах се да блокирам и самия сайт фейсбук през Host file на виндовс (Windows 8 Pro x64 ) но колкото и да мъча не ми дава да едитна дадения файл,въпреки че всяка програма я стартирам като администратор,така че ако ми препоръчате начин да блокирам само снимките който са във фейсбук,ще ви бъда много благодарен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте,искам да попитам как мога да блокирам снимките във фейсбук за всички видове браузъри,има ли таква програма която може да ми свърши работа,опитвах се да блокирам и самия сайт фейсбук през Host file на виндовс (Windows 8 Pro x64 ) но колкото и да мъча не ми дава да едитна дадения файл,въпреки че всяка програма я стартирам като администратор,така че ако ми препоръчате начин да блокирам само снимките който са във фейсбук,ще ви бъда много благодарен

Когато споменаваш, снимки, сигурно имаш предвид  Pop-Up рекламите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мне имам предвид снимките качени във фейсбук,било то от хора или странички,който отговарят на адрес https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали имаш права върху самия файл и дали не е Read only.

Опитай да редактираш така  :

[*]Right click on notepad.exe

[*]Run as admin

[*]Find the host file and open C:/windows/system32/drivers/etc/host

[*]List item

[*]Edit

[*]Save

[*]Use it

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ken пробвах го,не е на реад онли, стартирвам си всичко с администраторски права,ма не иска и тва е,при мен проблема е да блокирам само снимките,в краен случай целия сайт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А имаш ли права върху файла ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако мрежата (или конкретният компютър) е зад рутер, то може в самият рутер да се зададе такова правило - много модели го позволяват.

Също правилен начин е както вече предложиха - чрез файла hosts - и според мен трябва да се търси причината защо не може да се редактира и да заработи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OpenDNS също предлага възможност за блокиране на определени сайтове или цели категории.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за фацебук във хостс файла добави:

127.0.0.1 profile.ak.fbcdn.net127.0.0.1 scontent-b-ams.xx.fbcdn.net

после изтриваш dns кеша на компа от cmd:

ipconfig /flushdns

и отваряш браузъра наново... може да се наложи да затриеш и кукитата на браузъра

как да разбереш домейна, който да блокираш - даваш на снимката с десен бутон view image и като се отвори в нов прозорец, си копираш домейна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за фацебук във хостс файла добави:

127.0.0.1 profile.ak.fbcdn.net127.0.0.1 scontent-b-ams.xx.fbcdn.net

после изтриваш dns кеша на компа от cmd:

ipconfig /flushdns

и отваряш браузъра наново... може да се наложи да затриеш и кукитата на браузъра

как да разбереш домейна, който да блокираш - даваш на снимката с десен бутон view image и като се отвори в нов прозорец, си копираш домейна...

направих написаното от теб,но снимките продължават да зареждат,и имам два Host file при мен,този който е в C:WindowsSystem32Driversetc мога да го редактирам,но четох че за 64 битовите системи,се редактирал другия хост файл,който в случая е в папка C:WindowsWinSxSamd64_microsoft-windows-w..ucture-other-minwin_31bf3856ad364e35_6.2.9200.16384_none_8e0944daeed62829 за който вече не ми дава да го променям изобщо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...