Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

niki292002

Овърклок на Gigabyte Z77X-UD3H

Препоръчан отговор

здравеите искам да попитам изобщо как да клокна Gigabyte Z77X-UD3H

защото вече клокнах един стар комп с дъно асрок ама на това дъно не му намирам как да го клокна

целта ми е да клокна intel core i3-3225 сега е на 3GHz а искам колкото се може да го вдигна

захранваннето ми е 800 вата +

всичко ще ми е от полза някаква статия книга и т.н.

и моля без злобни комантари

благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е заключен от към клок трябва да има К тоест I3 3225K за да може да се клокне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клокваш по шина. Предполагам 104.5 MHz  няма да са проблем. Ако имаш късмет, ще стигнеш и до 106-107 MHz. Или това са около 150 MHz  повече от стандартните честоти. Друго, което може да направиш, е да пуснеш паметта с по-стегнати тайминги. Ако нещо не ти възприема стойностите, погледни за ъпдейт на BIOS. Често помага. 

Ето тук променяш стойността, като внимаваш със стойностите. Почни от по-малко и тествай. Аз със сегашния си процесор достигам 104.7 MHz, но с предишните съм стигал и над 106 MHz. 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този процесор няма как да стане колега! При заключен процесор единственото, което можеш да напраиш ти го е казал колегата КИКО, но с такъв смешен клок от около 100Mhz няма да усетиш никаква разлика. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са 5-6 % увеличение на честотата. Ако погледнем реално на нещата, една съвременна видеокарта позволява 10-15% клок. При процесорно-зависими игри като F1_2013 например, тоя клок на процесора е възможно директно да се превърне  в кадри, да кажем 2-3 fps. И ако е на границата от 50 минимални fps,  има голяма вероятност клока да направи по-стабилни нещата.  Тия процесори така и така си работят на ниски честоти така, че и 200 MHz   са голяма печалба. Да кажем това е Turbo Boost  с i3   ;) При мен компонентите винаги работят с клок и в частност процесора. Смятам, че и 200 MHz  да ми дават безплатно, трябва да ги взема. 

И пак за игрите. При мен всичко е на границата и всякакъв род клок ми е от много голяма полза. Има много голяма разлика, ако не ми достигат 2 fps  и се появи тиъринг или насичане с ВС. Много ме дразни. А когато бях с подобен процесор, беше важно и картата да може да се клоква много. Да, ама при слаб процесор това не винаги е възможно, включително при цитираната от мен игра - F1_... Та тия 200 MHz  отгоре си имаха и друга задача - да осигурят повече кадри от клокнатта видеокарта. С един куршум два заека. Един път се вдигат кадрите ако не достига процесор някъде по време на игра и втори път скачат, ако процесора се окаже ограничаващо звено за видеокартата пак на дадени места в играта.  Така, че клока си е клок, а кръчмарските истории, кръчмарски истории. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...