Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте! Имаме договор към Vivacom от 9 месеца. Искам да взема устройство на изплащане, но договорът е на името на баща ми. Въпросът ми е : Мога ли да взема устройство на изплащане с този договор ( баща ми е в друга държава) със представяне на фотокопие от личната карта на баща ми и моя акт за раждане ( за да мога да докажа , че договора е на името на баща ми) ? Или има ли някакъв друг начин ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или с баща ти на място, или с нотариално заверено пълномощно на твое име, при все, че си пълнолетен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм юрист, но вероятно за целта ще ти е необходимо нотариално заверено пълномощно от баща ти. И понеже е в чужбина, предполагам, че ще трябва да се завери и в посолството на България там.  В общи линии не знам дали си заслужава. 

Или попитай директно в офис на оператора какво ще признаят. С копие от картата и акт за раждане няма как да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пост №2 е единствен отговор на твоя въпрос. Няма друг вариант!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само с титуляра по договора на място става,за пълномощното е важно да се знае дали си пълнолетен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имаме договор към Vivacom от 9 месеца. Искам да взема устройство на изплащане, но договорът е на името на баща ми. Въпросът ми е : Мога ли да взема устройство на изплащане с този договор ( баща ми е в друга държава) със представяне на фотокопие от личната карта на баща ми и моя акт за раждане ( за да мога да докажа , че договора е на името на баща ми) ? Или има ли някакъв друг начин ?

Колегите вече отговориха.

Един договор, за да е юридически издържан, то той трябва да бъде подписан от пълнолетен и дееспособен гражданин на Република България или негов законен представител. Това ще рече баща ти, като титуляр на сметката или нотариално заверен негов представител. Ти, като негов син, дали пълнолетен или не, не си негов представител, без тази хартийка от нотариус в която да пише, че си.

Ако някой служител във Виваком се съгласи да заобиколи закона, значи много е закъсал от към таргетите си и копа за всеки възможен клиент. Но така, както го описва няма да стане.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може ли да изчакаш баща ти да се върне и да обсъдите с него какво ще се взима на изплащане? Да отидете заедно и да се спестят много нерви по нотариусите?

Тея от виваком са страшна работа. Винаги в устата им е титуляра. Последно имах разправии с тях за активирането на една сим карта. Искаше се просто да се активира в системата им, нищо повече. Но не го направиха докато не се обади титуляряра....или почти.

Само титуляри са им в устите. Всички са длъжни да свободни в дните за плащане. Друг не може да отиде качили да плати ако не знае тайния отговор на тайния въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да вземеш нещо на изплащане освен баща ти, ще ти трябва: одобрение за лизинга и какво ли още не. Това което искаш в чужбина може да е по-евтино. Баща ти, не може ли да го купи от там и да ти го изпрати?

Сега видях името на профила ти. По-добре не прави нищо без него, за да не изядеш боя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...