Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да дадете мнение по конфигурацията и препоръки за нея ако може(в сферата на "има по хубаво захранване за същите пари" или "можеш да си купиш много по хубаво дъно за още 50 лв").За около 1500 лв съм намерил хубава конфигурация за игри която мисля да съм с нея около 7-8 години,но не съм много сигурен за дънната платка,дали си заслужава да надхвърля бюджета с 150 лв и да взема процесор интел и7 4770 вместо така желаният от мен и5 4670к и като цяло дали има по-хубави и по-нови компоненти от тези които сега съм избрал,но да не се отдалечава от бюджета и да се базира на същите части(примерно процесора да си остане интел и видео картата да е при възможност nVidia geForce).Ето ми конфигурацията, благодаря предварително.

Cooler Master Elite 431

Asus NVIDIA GeForce GTX 760 OC DirectCU II 2048MB,GDDR5 256bit

Intel Core i5 4670k 3,40 GHz Haswell Socket 1150

GIGABYTE P85-D3 LGA1150

2x4GB DDR3 1600MHz Corsair Vengeance

HDD 3.5", 1000GB, WD Caviar Blue, 7200rpm, 64MB Cache, SATA3 (WD10EZEX)

Захранващ блок Cooler Master B600, 600W, ATX 2.3, PFC activ

Cena 1514,81

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Трябваше да си тагнете частите

2. Кутията която сте посочил включва и захранване

3. За 4670k ще ви трябва по-хубвичко дъно с чипсет z87 (за предпочитане)

4. Монитора не знаем какъв е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли да дадете мнение по конфигурацията и препоръки за нея ако може(в сферата на "има по хубаво захранване за същите пари" или "можеш да си купиш много по хубаво дъно за още 50 лв").За около 1500 лв съм намерил хубава конфигурация за игри която мисля да съм с нея около 7-8 години,но не съм много сигурен за дънната платка,дали си заслужава да надхвърля бюджета с 150 лв и да взема процесор интел и7 4770 вместо така желаният от мен и5 4670к и като цяло дали има по-хубави и по-нови компоненти от тези които сега съм избрал,но да не се отдалечава от бюджета и да се базира на същите части(примерно процесора да си остане интел и видео картата да е при възможност nVidia geForce).Ето ми конфигурацията, благодаря предварително.

Kutiq 78lv

Video Karta 490lv

Procesor 423lv

Dunna Platka 139lv

Ram 184,81lv

Hard diski 104lv

Zahranvane 96lv

Cena 1514,81

Тази конфигурация която сте избрал не става за нищо !!! И кажете какъв е монитора.

BB код:

Обща стойност - 1 483.30 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това, където си избрал само видеокартата става. Другите части не са подбрани както трябва. Ориентирай се към един магазин, иначе много доставки трябва да плащаш. Jar ги избягвай. На твое място бих се ориентирал към ХЕОН-еквивалент на i7 на по-ниска цена. Всъщност не си казал и за какво ще се ползва. Монитор имаш ли? За тези пари може да се вмъкне и монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързата реакция!Колкото до частите бяха редактирани а монитора ми мисля че е:Generic PnP Monitor;Screen Refresh rate- 60hz;Colors-True Color 32bit.Дано това са параметрите за които ме питахте.Конфигурацията ще я купя чак в края на лятото затова има време да ми дадете препоръки тъй като не знам много за хардуера на компютрите и конфигурацията е базирана на компютъра на 1 български влогър,затова като избирам самостоятелно някои части повечето параметри ми изглеждат "сякаш са написани на китайски"! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи марката и модела какви са, резолюцията и размера също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то до края на лятото ще излязат нови процесори, нови дъна, нова рам памет. Сега можем да разтягаме локуми. Пуснете си тема, 1-2 седмици преди да поръчвате...Колегите питаха за марка и модел на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този пост може да прозвучи малко идиотски,но къде мога да проверя самия модел на монитора и резолюцията!Марката е Philips и мисля,че резолюцията му е 1024x768,а размера би трябвало да е към 17 инча но не съм сигурен.Компютъра го взех 2010 и мисля,че на кутията на монитора и пишеше всичко,но не знам в момента къде се намира тя.Дано това да ви е помогнало някак си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля,че резолюцията му е 1024x768,а размера би трябвало да е към 17 инча 

Това обезсмисля целия ъпгрейд. Втория вариант е в конфигурацията да се включи и монитор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лелеее тези компютри са направо  :ohmy: !Смениш 1 част и след нея трябва още 5,както и да е.Явно конфигурацията ще почака малко повече докато събера още някой лев за нея.Може да кажете някой нов монитор на разумна цена за тези параметри,но ако ще вмъквате и монитор трябва поне да не надвишава 1800-1900 лв защото тогава вече става твърде много за бюджета ми и просто ще прозвучи малко странно да дам 1900 лв за компютър на който ще се размотавам и ще играя игри, като след 2 години ще изкарам книжка и вече ще ми трябва кола. ;)

Ако стане просто твърде скъпо може да препоръчате хубав лаптоп за 1300 до 1500 лв,който да е със горе доло същите параметри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп със същите параметри като компютър за 1400, струва от 2200 нагоре...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвайте конфигурации за компютър който да е към 1600 лв с монитор дори ако трябва да е 1700 лв пак ще е добре.Може и с AMD процесор.Стига да е добър за парите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е смисъла,след като няма да купувате сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

21.5 LG 22EA53VQ IPS LED 1 265.29 лв. 265.29 лв.

CM N400 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU 1 92.71 лв. 92.71 лв.

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 101.54 лв. 101.54 лв.

2X4G DDR3 1600 A-DATA 1 119.43 лв. 119.43 лв.

MSI R9 270X HAWK 2G 1 399.00 лв. 399.00 лв.

CORSAIR VS650 650W ATX EU Version 1 108.68 лв. 108.68 лв.

I5-4670K /3.4G/6MB/BOX/LGA1150 1 421.59 лв. 421.59 лв.

ASROCK Z87 PRO4 /1150 1 177.16 лв. 177.16 лв.

Междинна стойност: 1 685.41 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 33.45 лв.

Обща стойност: 1 651.96 лв. с ДДС

Ама в края на лятото същите неща може да струват 1200, може да струват и 2000, може да се окаже, че са неактуални...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, но както казахте може да излезнат нови части до тогава така че ще ви попитам пак чак към есента докато си събера пари.Просто исках да имам представа дали първоначалната конфигурация е добра и какви са ви мненията по нея.Мисля че бюджет от 1500 до 1600 ще е добре.Благодаря на много всички отговорили  :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• от nedqlkow
      Здравейте,
      като следствие от предишната тема, която отворих, вероятно повечето хора, които пишат в този раздел са се запознали с нея, отварям тази. Искам да се ориентирам горе долу как стоят нещата, за да имам някаква представа как да процедирам в случай на пазаруване.
      Искам да се сдобия с компютърна конфигурация, включваща монитор, като таванът, който съм склонен да платя е 1200 лв. Както вероятно се подразбира, иска ми се въпросната конфигурация да може да подкарва съвременни заглавия, за да мога да се разтоварвам, когато хартиса някой друг час. Разбира се, с оглед на ниския бюджет не очаквам нищо впечатляващо, та моля, ако е възможно сумата, която съм споменал да не бъде дискутирана, а просто да се вместим в нейните рамки. Няколко неща, които смятам за важни:
      1. Не държа на нищо особено като характеристики относно монитора. До момента ползвам 17,3 инчов лаптоп и размерът му ми е идеален. Със сигурност не търся нещо, което да е по-голямо от телевизора ми :))
      2. Нямам навикът да държа няколко игри по едно и също време, респективно ползвам изключително малък % от мястото за съхранение на компютъра си. Обикновено тегля една игра, изигравам я, деинсталирам я и тогава тегля следващата. В момента от 1TB памет на лаптопа, който използвам, са заети не повече от 300 GB, в които влизат и Windows файловете и целия инсталиран software.
      Мисля, че това са двете неща, за които се сещам в момента.
    • от Vladimirski
      Здравейте, бихте ли ми препоръчали добра конфигурация до 1000 лв? 
    • от Zhin
      Максимална сума, с която разполагам е 5.000 лв, която не включва периферия, вече си имам такава. 

Идеята е да се ползва за игри на 144hz 4к монитор WoW, Reforged, Path of exile.

Държа да е сравнително тих и да не стържи колкото стар китайски вентилатор (ако може да събуди ленива котка, не е ОК).

По възможност с 2080 / TI rtx msi/rog и интел процесор.

500 gb ~ ssd като hdd не е нужно да е повече от 2 tb , 16 / 32 ram 
    • от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
  • Дарение

• Добави ново...