Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Данислав Димитров

Проблем с пускане на филми на телевизор Филипс

Препоръчан отговор

Значи проблема ми е следният някои филми тръгват без проблем а за други ми пише неподържан файл а всички филми са един файл mkv и ми иска някви кодове да въведа за да тръгнат защитени файлове  ,проблема е че идея си нямам къде да го въведа тоя код и как моля помагайте ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или дай снимка, или точния текст (за предпочитане с меню на български!), че да разберем за какво става дума. Не виждам и какъв модел е телевизорът. Имам 2 Филипс-а вкъщи, ама никой от тях не ще кодове, че да пусне филм.

Използвай и пунктуация, че инак се губи смисълът на оплакването ти. Почти случайно разбрах, че има неподдържан формат при възпроизвеждане на .mkv. Най-вероятно става дума за липса на .dts, макар да има и друга вероятност, пък макар и малка, но без модела няма как да се потвърди предположението.

Ако пък не ти се занимава с детайли, имаш още 3 варианта за гледане филми - от компютър, от външен плеър или през DLNA (пак трябва да се знае модела на телевизора).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи проблема ми е следният някои филми тръгват без проблем а за други ми пише неподържан файл а всички филми са един файл mkv и ми иска някви кодове да въведа за да тръгнат защитени файлове  ,проблема е че идея си нямам къде да го въведа тоя код и как моля помагайте ?

mkv ,защитени са истинските Блурей !Когато ти изписва неподдържан файл,нищо не можеш да направиш,защото е до възможностите на телевизора ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се, че става дума за истински блурей, щото практически трудно ще го подкара директно от телевизора. А и обикновено "носещият" файл е .m2ts. Предполагам, че става дума за Филипс до 5 клас от 2013 г или по-стар модел, защото от 6-ти нагоре (6хх8) поддържа dts. Възможно е и да става дума за калпав блурей рип във формат Matroska (.mkv), случва се да не тръгнат директно на телевизора, но на компютър вървят. Имах неотдавна такъв случай с един такъв рип (20-тина ГБ) на 3Д филм, който свалих за проба при покупка телевизор на приятел. Вкъщи работеше на лаптопа, но не го пробвах по друг начин и в магазина при проба на интересуващият ни модел се поозорихме с надпис на екрана "Неподдържана резолюция". Но не тръгна на още 2 телевизора и се успокоихме, а и друг купувач ни услужи със своята флашка и всичко си беше наред с телевизора.

Но това са само предположения, нека авторът даде нужната информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да обаче като го изтрия филма и като го сваля пак на флашката и тръгва ако го махна и пак го сложа пак изписва "неподдържан файл " проблема не е в "dts" него че него чете е ясно също се съмнявам че е и във файла защото съм имал и проблем със скапани рипове и вади "неподдържана резолюция" модела на телевизорът е филипс модел номер 32pfl4308h/12 проблема го прави само на 3д филми обаче нямам още снимка трябва да го издебна да го снимам някой път го прави постоянно ,някой път на два три дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да обаче като го изтрия филма и като го сваля пак на флашката и тръгва ако го махна и пак го сложа пак изписва "неподдържан файл " ..

Практически Филипс "започва" от 5-та серия, но това не е причина веднъж даден файл да се чете, а в следващия момент същият да става "неподдържан". Нямам обяснение за това, но и не виждам как би могъл да обясниш проблема пред тв сервиз с оплаквания, че "понякога прави така, а понякога - не...".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно ще трябва явно да се примиря да ги трия и да ги качвам докато тръгнат :) благодаря все пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да изглежда тъпо, но си преформатирай флашката наново и пак пробвай дали ще се получава така!

Имах подобен проблем когато пробвах с флашка на телевизора отначало и незнайно защо,но се оправи след като я преформатирах (а си беше под NTFS)

Изтрих файловете в нея,направих я на FAT 32 . После пак я форматирах на NTFS,записах пак файловете и...тръгнаха.

Наистина странно, но така се оправиха нещата.

Ако искаш - пробвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм го и това съмнявам се да е от флашката щот проблема ме е само в една глашка :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм го и това съмнявам се да е от флашката щот проблема ме е само в една глашка :(

Защо сам си харесваш това,което пишеш,при положение,че има вопиющи правописни грешки?

Пробвай флашката на друг телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не е от флашката !!! За кой път да кажа , че проблема е явно софтуерен само че незнам какъв,все пак благодаря ви много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Maksi Qnakieva
      Здравейте на всички!Стана ми интересно от филмите,които сте гледали тази година,кой Ви е докоснал на-много сърцето или кой Ви е оставил да се замислите за нещата в живота?На мен най-много може би ми въздейства "Добрият Уил Хънтинг",малко е стар,но едва сега се реших да го изгледам и си заслужаваше на 100%!А кой е вашият фаворит?😄
    • от Атанас Димов
      Здравейте ! Докато разчиствах случайно намерих dvd филм от вестник стандарт. Филмът е Tom-Yum-Goong The protector (2005). Като малък си спомням че го гледах всеки божи ден а сега го бях забравил и като го изгледах все едно ми се зареди душата с позитивизъм. И си спомням че имах супер много такива двд филми бяха в една папка. Карах баща ми да купува Стандарт и вечерта ги гледахме. Но уви нямам спомен къде може да са другите. Просто знам че сред тях има страхотни филми които съм забравил на 1000% а трябва да се гледат отново ! Въпросът ми е някой пази ли някои от тези филми. И изобщо знае ли за тях  Благодаря лека вечер !!

• от Maksi Qnakieva
      Здравейте!Наскоро гледах "Жокера".Очаквах го с нетърпение и съм приятно изненадана,направо удивлена.Филмът е много добър и оставя у човек много силни емоции.Невероятна игра на Хоакин Финикс.Задължително трябва да го гледате!А вие гледахте ли го?Kакво мислите за него?😊

• от mustafa bilgin
      Здравейте приятели! Първо се извинявам ако пиша на грешното място и в грешен раздел, но моля да бъда извинен и ако не отговарям на условията или нарушавам политиката на форума поста ми да бъде премахнат.
      Имам много стари видео касети с хубави филми (предимно бойни) с бг аудио, купих си наскоро кепчър и мисля да ги дигитализирам. Бих искал да попитам дали някой от вас има желание да ги качи после в торент сайт за сваляне, мисля че филмите са готини и много редки. Аз немога да качвам тъй като нямам  все още това право а и незнам точно как процедира качването на торент. Бих се наел да дигитализирам касетите една по една, който са по 90 мин и да дам на някой който ще може да ги споделя. Благодаря предварително и се извинявам пак ако съм нарушил някое от правилата на форума.
    • от Потребител 1
      Здравейте, 
      Имам един въпрос. Имам телевизор JVC. Когато изтегля някой филм на компютъра във формат AVI, прехвърля го на флашка и го пусна на телевизора, ми пише: "Файловият формат не се поддържа". След това трябва да го конвертирам на компютъра във формат MP4 (чрез Format Factory) и така вече тръгва.
      Имате ли идея защо става така? Как мога да направя така, че AVI да тръгва. Моля пишете Вашите съвети. 
      Благодаря предварително! 
  • Дарение

• Добави ново...