Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Георги Кънчев

Проблем със звукова система домашно кино (Sub-woofer) 5.1

Препоръчан отговор

Здравейте,
Имам проблем с ремонта на моят суббуфер на системата ми за домашно кино (която всъщност използвам за озвучаване от лаптопа ми). До скоро системата ми стоеше у един приятел във Велико Търново, който нямах възможност да открия, но наскоро се намерихме и най-накрая си получих отново суббуфера. Проблемът е там, че приятелят ми е изгубил дистанционното на системата и на всичкото отгоре няма спомени къде, как и защо. Лошото в същия момент е, че аз нямам спомени каква марка беше самата система и какъв модел.
Днес ходих в един магазин, където много хора ходят с проблеми по техните аудио системи или проблеми от друг характер, но свързани главно с озвучаването на кола, апартамент и т.н. Човекът, който отговаря за магазина и извършва ремонтите, опита да ремонтира буфера ми с универсално дистанционно, което всъщност не успя да намери нужният код за да може да се работи с него. Проблемът е, че и самият суббуфер е като се пусне в контакта е в режим "Stand by" и е нужно на всякаква цена да се използва дистанционно за да може да бъде включено, иначе продавачът в магазина ми каза, че можело да се направи със копче за усилване и намаляне, но единственият проблем си остава как да преодолеем режима Stand by.
Искам да попитам, ако някой знае и е имал същия проблем, дали може да се разреши това по някакъв начин и дали дори след като не се знае марката и модела на самата система, има шанс отново да прослушам музика от нея?
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО ЩЕ ИЗКАЖАТ МНЕНИЕ И БИХА МИ ПОМОГНАЛИ! :whist: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е на самата система няма ли лепенка с марката и?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, за нещастие от дългото време, от което използвам тази система са сте изтрили букви и цифри, и сега съм почти в безнадеждна ситуация. :( Възможно ли е от вътрешната страна на самия буфер да има някаква лепенка или нещо, което да изписва производителя и модела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи снимка на буфера. Може някой да познае модела ако има същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Утре някъде по това време ще приложа няколко снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Утре някъде по това време ще приложа няколко снимки.

Може да отвориш буфера или самата система. От вътрешната страна трябва да има номер или модем на самата платка. Без модел на системата може само да гадаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да отвориш буфера или самата система. От вътрешната страна трябва да има номер или модем на самата платка. Без модел на системата може само да гадаем.

Утре ще го погледна, защото в момента буферът ми е при майстора. Ще Ви предоставя всякакъв вид информация като снимки и цифри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си друга свирка. При китайците марки и модели нищо не значат. И да гадаеш, и да не гадаеш вътре е някаква безкорпусна плюнка. Може да се осакати, но няма никакъв икономически смисъл.  А който разбира ще загуби време за повече от 30 лв. и въобще няма да се занимава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от meccho
      Здравейте, 
      Искам да попитам нещо относно този медиа плеър Xiaomi MI TV Box S, 4K, Voice Control, Черен . Още не съм го закупил, но обмислям и затова, реших да ви попитам.
      https://www.emag.bg/media-pleyr-xiaomi-mi-tv-box-s-4k-voice-control-cheren-mitvboxs/pd/DPF9K1BBM/?X-Search-Id=2dfe5844cde9c2aaee5d&X-Product-Id=44210631&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view
      Tой има HDMI-изход, USB, AV-изход(отляво) и един, който не мога да различа какъв е(отдясно). Мисля, че е за захранването.
      Въпросът ми е за този AV-изход, дали, чрез него може ли да се свърже Тв Бокса с кинескопичен телевизор(за по-новите ще си ползвам HDMI порта)? 
      Но наистина възможно ли е, или това е само и единствено един audio out изход, понеже кабелът е същият, 3.5 mm?
      Но ако все пак не е само audio out, какъв точно кабел ще е нужен, понеже като търсих AV Cable в google ми излязоха тези, има единия край 3.5, а от другия тези 3-те(червен, жълт и бял)  https://www.google.bg/search?q=av+cable&biw=1366&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjyvYvpp8HmAhXB26QKHXbRAdwQ_AUoAXoECA4QAw
      Но телевизорът, към който исках да го свържа има само SCART т.е. ще е нужно и това усройство, нали https://www.google.bg/search?biw=1366&bih=667&tbm=isch&sa=1&ei=Vjf7XaySJvSy8gLm4ab4AQ&q=rca+to+scart+adapter&oq=rca+to+sca&gs_l=img.3.1.0i19l2.6668.9810..11363...0.0..0.320.2198.1j11j1j1......0....1..gws-wiz-img.....0..0i67j0j0i30j0i8i30i19.2ZDQGFhutvE
      Може въпросът да е малко глупав, но не съм напълно наясно с тези неща, затова питам.
      П.П. Благодаря предварително!
    • от Veselin Mateev
      Здравейте,
      мисля да си вземам Yamaha MG12, но искам да чуя и други мнения.
    • от user09
      здравейте.имам Intel core i3 3220 видео карта r9 270x 2gb с допълнително захранване дъно as rock h77 mvp  4gb  ddr3 рам и 500гб хард Seagate baracuda и водно охлаждане на corsair h60 и 250 вата захранване  преди бях с гт1030 и ми стигаше но сега с r9270x ще успее ли да захрани всичко ?
    • от Simona Simova
      Здравейте на всички! 
      Моля да ме внедрите в сферата на аудио техниката! Препоръчайте ми озвучителна система, която да мога да свържа чрез bluetooth с лаптоп или телефон. Ще се ползва за нормална по сила музика в спокойна обстановка. Пробвах някаква система 2.1 на Fenda, но когато намаля звука се чува постоянно "свистене/пръщене". На ясно съм, че качеството се губи заради безжичната bluetooth връзка, но въпреки това мисля, че е възможно и да съществуват по-сполучливи безжични системи?
      Слушала съм добри отзиви за колоните на Logitech, но не съм видяла добра композиция Субуфер + тонколони, които да имат Bluetooth. 
      Запознати ли сте дали има разлика, ако добавя Bluetooth адаптер към системата, в случай, че няма фабрично?

Благодаря! 
    • от Sahara0611
      Здравейте.Искам да купя стерео уредба за детето със CD,MP3, BLUETOOTH.Днес обаче всички,които гледах/бюджетът ми е до 350лв/ , нямаха изход за слушалки.Има ли някакъв друг вид свързване,защото ни е важно,побърква ни без слушалките:)))
  • Дарение

• Добави ново...