Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Препоръчайте ми ново дъно, защото това което ползвам в момента почва да ми създава проблеми. ПС-то  няма да се ползва за игри вече, основно за сърфиране и слушане на музика. Също така ми трябва нова кутия , която да е максимално обезшумена. Бюджет 300-400лв, и ako може дъното да не asrock.Това е  сегашната конфигурация:

i3-2120, 3300 MHz (33 x 100)+hyper evo 212

ASRock B75M  (2 PCI, 2 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

sapphire hd 7700

asusxonar essence st

Seagate ST1000DX001-1CM162

A-Data 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM  x2

cooler master silent pro m2 420w

кутия Cooler Master Elite 370

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:

Обща стойност - 242.39 лв. с ДДС

За кутията....CPU cooler height: 6.10-inch (154mm)...

За охладителя...... Dimension 120 x 80 x 159 mm (4.7 x 3.1 x 6.3 in)

No pasaran  :no-no: 

п.п.Кутията сама по себе си не шуми.Може да се потърси безвентилаторно захранване и да се регулират добре оборотите на вентилаторите на кутията и охлаждането на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:

Обща стойност - 242.39 лв. с ДДС

Колега ако автора притежава охладителя написан в поста му,то той няма да влезе в тази кутия.Ето ги параметрите на Evo 212-• Dimension 120 x 80 x 159 mm (4.7 x 3.1 x 6.3 in)• Heat Sink Dimensions 116 x 51 x 159 mm (4.6 x 2.0 x 6.3 in)• Heat Sink Material 4 Direct Contact Heat Pipes / Aluminum Fins• Heat Sink Weight 465g (1.03 lb)• Heat Pipes Dimensions ø6mm

Кутията е предвидена за охлаждане с височина до • Maximum CompatibilityCPU cooler height: 6.10-inch (154mm)VGA card length: 11.10-inch(281mm)(With HDD cage)15.80-inch (400mm)(Remove HDD cage w/120*25 fan)16.80-inch (427mm) (Remove HDD cage w/o fan)

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя грешка съжалявам :)

BB код:

Обща стойност - 265.83 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

190 х 424 х 490мм  за  cooler master elite 370  .Евото се събира едвам :) Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти и сега си имаш хубаво и не много шумно захранване.Какво толкова не ти харесва общият шум?

п.п.Ама се обърках и аз с мненията си.Можеш да облепиш сегашната си кутия.

Akasa Noise absorb mat. for Middle/Full Tower AK-PAX-2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май  новото дъно  и евото ще се съберат  в cm silencio 550(210 мм широчина).Определено тази  кутия ми хареса колко е изчистена.Защо ми предлагаш ново захранване?Няма да се товари вече машината, и 600w   не ми трябват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май  новото дъно  и евото ще се съберат  в cm silencio 550(210 мм широчина).Определено тази  кутия ми хареса колко е изчистена.Защо ми предлагаш ново захранване?Няма да се товари вече машината, и 600w   не ми трябват.

Ами не забелязах какво точно е твоето захранване в момента,просто недогледах.

Ти не гледай колко е широка кутията,а гледай в спецификациите и колко висок охладител може да събере.

Аз ти препоръчвам да си регулираш хубаво оборотите на охлаждащите вентилатори,и ако си склонен,вземи комплекта за обезшумяване,който ти предлагам по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава Silencio 650 Pure - CPU cooler height: 162.0mm, или  Fractal Design Define R4 - CPU coolers up to 170mm tall (when no fan is installed in the side panel) Коя от двете е по - добра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен Фрактал-а ми харесва повече.Но тук си е до лично виждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти една идея от мен с добавено ССД, което си е доста добра благинка. Кутията е идеална според моите виждания въпроса е дали ще ти допадне като дизайн? Като цяло кутиите на FD са доста обезшумени и с перфектно качество. :)

ASUS B75M-PLUS /B75/LGA1155A-DATA SSD SP900 128GB SATA3FD CORE 3000 USB3 ATX BLACKОбща стойност - 360.23 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/50811p1r46714p1r48090p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчвам ASUS B75M-PLUS /B75/LGA1155+http://nikem-bg.net/computer-components/FD-DEFINE-R4-BLACK/picture.html.След време ще взема Samsung 840 EVO SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това твоето дъно гаранция няма ли? Доста нов модел е и бе трябвало да е в гаранция още, а и сигурен ли си, че проблемите(които прилежно и подробно си описал) са от дъното?

п.п.

И никоя марка не е застрахована от проблеми. Мога да ти снимам една камара изгорели ASUS-и, Gigabyte-и, MSI-и и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното има гаранция, но по закона на Мърфи работи безупречно когато го занесох в  сервиза. Иначе  това са проблемите http://www.kaldata.com/forums/topic/225221-%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D1%81-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%B0/

По ми е евтино да дам 100тина лева за ново дъно, отколкото да давам пари за гориво,  да се разхождам отново по сервиз, да  си губя времето  и тн.

"И никоя марка не е застрахована от проблеми. Мога да ти снимам една камара изгорели ASUS-и, Gigabyte-и, MSI-и и т.н." Ако този асус който поръчах се предаде преждевременно, следващата ми тема ще започва с "препоръчайте дъно  и да не е  asus или asrock" :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми ново дъно, защото това което ползвам в момента почва да ми създава проблеми. ПС-то  няма да се ползва за игри вече, основно за сърфиране и слушане на музика. Също така ми трябва нова кутия , която да е максимално обезшумена. Бюджет 300-400лв, и ako може дъното да не asrock.Това е  сегашната конфигурация:

i3-2120, 3300 MHz (33 x 100)+hyper evo 212

ASRock B75M  (2 PCI, 2 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

sapphire hd 7700

asusxonar essence st

Seagate ST1000DX001-1CM162

A-Data 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM  x2

cooler master silent pro m2 420w

кутия Cooler Master Elite 370

съседа ми ползва същото дъно + същия процесор + такава памет, но видеото (nVidia), захранването (FSP) и диска (WD raptor) са други и няма никави грижи... що реши че проблемът е в дъното? колкото до звуковата карта, ползва на USB, струва 40 лв и забива твоята в земята...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо така лошо пишеш за аудио картата ми  :)​ ?Ако  случайно става на  въпрос за дак с  PCM2704, имам два модела.Ако тези проблеми не са от дъното, от какво са?Както съм писал , сменявах за проба 2 захранвания, 2 сата кабела, 2 харда, и тн.И  след тези упражнения подобрение няма. BTW асуса е с Realtek ALC887- хвалят го него и alc1150, доста прилично звучали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От другата тема изобщо не става ясен проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо така лошо пишеш за аудио картата ми  :)​ ?Ако  случайно става на  въпрос за дак с  PCM2704, имам два модела.Ако тези проблеми не са от дъното, от какво са?Както съм писал , сменявах за проба 2 захранвания, 2 сата кабела, 2 харда, и тн.И  след тези упражнения подобрение няма. BTW асуса е с Realtek ALC887- хвалят го него и alc1150, доста прилично звучали.

http://www.alldacinfo.com/?page_id=11406

колкото до въпроса с забиванията - рам най вероятно заради овърклок (на процесор sandy bridge рамта върви на 1333 - толкова може контролера в процесора, ти си сложил на 1600, ако я караш на толкова, вероятно се дъни контролера...), видеокарта (преди месец пратихме на сапфир една копачка за биткойни ati r9 270x на сапфир - самостоятелно работи и всякакви тестове минава, но в комбина с други карти въобще не палеше компа или зависваше на биос или докато зарежда win, и ни я смениха) или захванване... тоя цулер мастър има реално 50-100 вата по малко от написаните - политика на фирмата - тя не прави захранвания, а си ги поръчва на реални производители... п.с. виждал съм процесор с прецакан котролер на паметта от такъв клок, само че процесора беше i5-2700k, свален множител, така че като се вдигне шината на 1600, да си работи на фабричната честота... и няколко пъти идва в сервиза за половин година и накрая спря тотално да пали...

https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=19792 - с това може да тестваш процесора, но трябва 64 битова о.с.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно Silent Pro M2 си отговаря 100% на написаното на етикета и е OEM на Enhance Electronics. Само старите Elite и новите B серия са по-посредствени, но 100W по-малко няма как да са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно рамта - сложил съм я на слотовете и това е.Близо 2 години си работеше нормално, и от скоро имам изброените проблеми, които зачестяват.А за захранването - аз слушам музика и си чета вестника на тази машина.Понякога пускам един пинбал http://www.pinballarcade.com/ и това е  :)  От два дни съм махнал видео картата, и пак се получава това  Публикувано изображение

А за видео картата, имам BSOD  САМО ако гледам клипчета в youtube.Log-a от краша съобщава за проблем с видео драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно рамта - сложил съм я на слотовете и това е.Близо 2 години си работеше нормално, и от скоро имам изброените проблеми, които зачестяват.А за захранването - аз слушам музика и си чета вестника на тази машина.Понякога пускам един пинбал http://www.pinballarcade.com/ и това е  :)  От два дни съм махнал видео картата, и пак се получава това  Публикувано изображение

А за видео картата, имам BSOD  САМО ако гледам клипчета в youtube.Log-a от краша съобщава за проблем с видео драйверите.

Ами коригирай ги тези драйвъри. Иначе дори да нямаше проблемите пак бих те посъветвал да разкараш тоя Асрок - ненапразно са на 1-во място по повреди!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами значи остават рам или процесор или дъно..., но като се има в предвид че контролера за паметта е в процесора, а не в дъното... на дъното има само едни usb-ta и sata портове... я дай един шот от cpu-z на табовете с паметите и с SPD и тоя буут файлъур гард го забрани

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колкото до звуковата карта, ползва на USB, струва 40 лв и забива твоята в земята...

Сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Видео драйверите - сменях 3 различни версии, сменях браузерите и все тая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...