Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

luxeon__

Това рутер ли е?

Препоръчан отговор

Добър Вечер..
Вчера се сдобих със показаната джаджа , та въпроса ми е дали това е рутер или е нещо друго?
Ако е рутер как да го използвам?

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уреда е суич, извинете но се подведох и избързах с отговора си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутер е да, ама щом не знаеш как се ползва каква нужда ще ти върши? Ако нямаш повече от 1 компютър вкъщи които да свържеш с него или не ти трябва Wifi е безсмислено. А това чудо съм сигурен че доста калпав сигнал ще излъчва.  :D

Защо да е рутер?На мен ми прилича на суич...Изображения на суич

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да е рутер?На мен ми прилича на суич...Изображения на суич

Възможно е, значи опциите падат само до свързване на други компютри.Третата снимка просто е много тъмна и не може да се види какво пише на индикаторите отгоре, ако няма индикатор Wifi значи е суич.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Третата снимка просто е много тъмна и не може да се види какво пише на индикаторите отгоре, ако няма индикатор Wifi значи е суич.

На портовете имаш номерация от 1 до 8. Нямаш WAN порт.Не би трябвало да е рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На портовете имаш номерация от 1 до 8. Нямаш WAN порт.Не би трябвало да е рутер.

Да, така изглежда, също и няма антенка а доста малко рутери нямат, даже е почти задължително да имат. Значи е суич.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутер е да, ама щом не знаеш как се ползва каква нужда ще ти върши? Ако нямаш повече от 1 компютър вкъщи които да свържеш с него или не ти трябва Wifi е безсмислено. А това чудо съм сигурен че доста калпав сигнал ще излъчва.  :D

За да е рутер поне на едния порт трябваше да пише  WAN или нещо от сорта . :no-no:

За  WI- FI пък изобщо не може да се говори. Това е най вероятно суич  от сорта на използваните от интернет доставчиците. 

Или другояче казано превключвател с 8 порта(7).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, така изглежда, също и няма антенка а доста малко рутери нямат, даже е почти задължително да имат. Значи е суич.

Еми да, суич е. За малко да подведеш питащият... Исках сам да стигнеш до отговора.А това за какво може да се ползва едно такова чудо: Мрежов комутатор.Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто преди имах един такъв доста стар рутер с номерация само, но беше до 5 порта и си имаше антенка, но за това тук може да сме сигурни че е суич.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто преди имах един такъв доста стар рутер с номерация само, но беше до 5 порта и си имаше антенка, но за това тук може да сме сигурни че е суич.  :D

Да си чувал че има рутери без антенка!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър Вечер..

Вчера се сдобих със показаната джаджа , та въпроса ми е дали това е рутер или е нещо друго?

Ако е рутер как да го използвам?

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Това е суич Start bit. Един от най-простите и ефтини представители на този вид. Твоя модел е по-нов и няма надпис като на долната снимка, но са едно и също.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го гледам, че е без захранване е по-скоро хъб, а не суич.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е верния отговор. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е верния отговор. :)

Дано да е иронично изказване.. иначе жалко.

Буксата за захранването се намира от страни - за това не се вижда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо си мислиш че хъбовете нямат нужда от захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо си мислиш че хъбовете нямат нужда от захранване?

Мисля, че въпроса тук е - защо този хъб,  на който не му е нужно захранване има светлинни индикатори, които по принцип се нуждаят от някакво електричество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано да е иронично изказване.. иначе жалко.

Колега жалкото е, че на вас не са ви понятни определенията мрежов хъб и комутатор. Двете устройства работят на един принцип, с разликата в това че комутатора е по-"интелигентното" от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега жалкото е, че на вас не са ви понятни определенията мрежов хъб и комутатор. Двете устройства работят на един принцип, с разликата в това че комутатора е по-"интелигентното" от тях.

Пасивни хъбове не се произвеждат от години.

Ако Ви е нужно доказателство, че суича /или мрежовият комутатор/ сниман горе има захранваща букса и е произведен от фирмата Старт бит ще Ви снимам моят, който е абсолютно същият, и ще го отворя за да видите печатите по платката.

А за разликите между хъб и мрежов комутатор, може да си говорим `ку искаш, ама другаде. Защото няма да споря във форум с човек, който не прави разликата между двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пасивни хъбове не се произвеждат от години.

Ако Ви е нужно доказателство, че суича /или мрежовият комутатор/ сниман горе има захранваща букса и е произведен от фирмата Старт бит ще Ви снимам моят, който е абсолютно същият, и ще го отворя за да видите печатите по платката.

А за разликите между хъб и мрежов комутатор, може да си говорим `ку искаш, ама другаде. Защото няма да споря във форум с човек, който не прави разликата между двете.

На мен също не ми се спори, а и не това е целта на темата. Просто тона ти ми прозвуча като заядлив.

То въобще хъбовете се изхвърлиха от масова употреба заради причината която съм написал в предния си пост. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен също не ми се спори, а и не това е целта на темата. Просто тона ти ми прозвуча като заядлив.

То въобще хъбовете се изхвърлиха от масова употреба заради причината която съм написал в предния си пост. ;)

Аз рядко се заяждам.

Написах, че ще е жалко, защото съм се доверявал на преценката ти в някои въпроси. А с тази ме разочарова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз рядко се заяждам.

Написах, че ще е жалко, защото съм се доверявал на преценката ти в някои въпроси. А с тази ме разочарова.

Аз просто си споделих мнението, и не споря. На мен на първо четене ми заприлича на хъб, а и никъде не съм спорил относно това дали има или няма захранване. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз просто си споделих мнението, и не споря. На мен на първо четене ми заприлича на хъб, а и никъде не съм спорил относно това дали има или няма захранване. :)

Тъй като на това се основа твърдението, за това смятам че е нужно да изчисти като въпрос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...