Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Lugos

Добавяне на втори хард диск

Препоръчан отговор

ЗдравейтеИмам един стар хард диск 80GB HITACHI, дали ще е възможно да го свържа като втори, ако е възможно какъв кабел ми трябва? 

post-284977-0-83654300-1396026666_thumb.

post-284977-0-16832900-1396026695_thumb.

post-284977-0-09608900-1396026703_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти този кабел и със сигурност трябва да имаш такъв слот на дъното си, а именно IDE (Иде). Съжалявам, но нямаш такъв свободен слот. Единсвения е зает от сд устройството ти. Другия вариянт е да сложиш PCI-IDE controller

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е,този широкият на снимките ще ти свърши работа,до колкото виждам нямаш СД/ДВД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е,този широкият на снимките ще ти свърши работа,до колкото виждам нямаш СД/ДВД.

Имам DVD

Трябва ти този кабел и със сигурност трябва да имаш такъв слот на дъното си, а именно IDE (Иде).Съжалявам, но нямаш такъв свободен слот. Единсвения е зает от сд устройството ти. Другия вариянт е да сложиш PCI-IDE controller

А ако закача харда към CD устройството какво ще стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се свържат и ДВД-то и диска на един кабел, но ще е трудно да се монтират, защото ДВД-то е високо и няма да стигне втория куплунг до диска. Варианта е максимално високо диска и максимално ниско ДВД-то. Освен това трябва да се спази изискването за мастер и слейф на джъмперите на диска и ДВД-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се свържат и ДВД-то и диска на един кабел, но ще е трудно да се монтират, защото ДВД-то е високо и няма да стигне втория куплунг до диска. Варианта е максимално високо диска и максимално ниско ДВД-то. Освен това трябва да се спази изискването за мастер и слейф на джъмперите на диска и ДВД-то.

С монтирането мисля че ще се справя, не знаех дали няма да е проблем да се свържат хард диска и CD устройството на един кабел.А за джъмперирите сам няма да се спаря, ако някой може да помогне ще съм му мн благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свържете го към двд-то имах случай на компютър който не щеше да тръгнат и двете устройства на един IDE, но опитайте може и да се получи както казва Pataran. Иначе както казва Kондуров ще ви трябва контролер или конвертор от SATA към IDE нещо като това или това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам диска ти е IBM-Hitachi и е мастер, т.е. ДВД-то трябва да е слейф. Неговия джъмпер трябва да е посредата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам диска ти е IBM-Hitachi и е мастер, т.е. ДВД-то трябва да е слейф. Неговия джъмпер трябва да е посредата.

Значи само да попитам за последно, джъмперите на харда остават така както са на снимката, а на двд-то да сложа посредата.

Правилно ли съм разбрал?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че автора знае, че на кабела най - напред е добре да закачи HDD т.е (мастер устройството) , а на крайния конектор на кабела DVD -то (слейф устройството)

Значи само да попитам за последно, джъмперите на харда остават така както са на снимката, а на двд-то да сложа посредата.

Правилно ли съм разбрал?

Да!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На IBM по спомен така е мастер. На CD/DVD слейф-а е посредата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На бялата лепенка на всяко от устройствата има малка диаграмка показваща какво трябва да е положението на джъмперите за съответните режими на работа (master и slave). Не е профсионално да се гадае. Автора като разкача да пресвързва да погледне и да размести на дисковото у-во както е показано на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На бялата лепенка на всяко от устройствата има малка диаграмка показваща какво трябва да е положението на джъмперите за съответните режими на работа (master и slave). Не е профсионално да се гадае. Автора като разкача да пресвързва да погледне и да размести на дисковото у-во както е показано на него.

Гадаенето е на база опит... Не съм срещал CD/DVD, на който слейф-а да не е в средата. Има варианти обаче, когато приемането на CD-то става само на cabel select. Но да стигнем до там...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гадаенето е на база опит... Не съм срещал CD/DVD, на който слейф-а да не е в средата. Има варианти обаче, когато приемането на CD-то става само на cabel select. Но да стигнем до там...

Свързах и двата харда но уиндоус се старира от новия  (този който свалих от стария комп.) Иначе и двата харда се виждат.Какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързах и двата харда но уиндоус се старира от новия  (този който свалих от стария комп.) Иначе и двата харда се виждат.Какво да правя?

Влез в BIOS и оправи приоритета на устройствата. Направи го да стартира от твоя си хард диск, който си е бил и преди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в BIOS и оправи приоритета на устройствата. Направи го да стартира от твоя си хард диск, който си е бил и преди.

Размених джъмперите на новия хард, направих ги на Slave.Уиндоуса се стартира от стария ми хард, всички дялове се виждат, да го оставям ли така?

След разместването на джъмперите обаче при стартиране на компютъра Уиндоус много се замисля преди да тръгне, преди не беше така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Размених джъмперите на новия хард, направих ги на Slave.Уиндоуса се стартира от стария ми хард, всички дялове се виждат, да го оставям ли така?

След разместването на джъмперите обаче при стартиране на компютъра Уиндоус много се замисля преди да тръгне, преди не беше така.

Съвета по-горе е бил не да местиш джъмперите, а да определиш приоритетета на двата диска. Т.е. в БИОС-а, където е бутващото меню, се задава кой диск да е първи, а после се избира първо бутващо устройство-HDD. Това са две различни операции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених джъмперите преди да прочета поста на ice_lion__01 .
Какво да правя сега пак ли да ги променя на мастер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен какво точно си направил, защото ако и двете устройства на един кабел са на слейф, нямаше да работят коректно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен какво точно си направил, защото ако и двете устройства на един кабел са на слейф, нямаше да работят коректно.

Новият хард съм свързал към кабела на CD-то и джъмперите са на Slave.

Стария хард си е на отделен кабел, горе на снимката може да го видиш.

Ако е необходимо ще направя снимка как са свързани,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новият хард съм свързал към кабела на CD-то и джъмперите са на Slave.

Стария хард си е на отделен кабел, горе на снимката може да го видиш.

Ако е необходимо ще направя снимка как са свързани,

Ясно, че основния диск е без значение. Той е САТА. Интересно ми е CD-то и диска, които са на един кабел, и двата ли са слейф?! Виждат ли се коректно?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, че основния диск е без значение. Той е САТА. Интересно ми е CD-то и диска, които са на един кабел, и двата ли са слейф?! Виждат ли се коректно?

Да и  двата са Слейф, всичко се вижда 2-та дяла на новият хард и CD-то, ако това имаш в предвид като коректно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, но за да няма проблеми, ако диска е слейф, то CD-то поне трябва да е на cabel selected. Иначе ако върнеш диска на мастер, то задължително трябва да избереш от BIOS-а като първи SATA диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, но за да няма проблеми, ако диска е слейф, то CD-то поне трябва да е на cabel selected. Иначе ако върнеш диска на мастер, то задължително трябва да избереш от BIOS-а като първи SATA диска.

Ти кое би ме посъветвал да направя?

Извинявам се,  CD-то не се вижда, понеже ползвам Daemon Tools и съм се заблудил от виртуалните CD-та

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Устройствата свързани към IDE кабела трябва да са с различен статут.Ако смяташ да инсталираш ОС на IDE HDD ,тогава той трябва да е мастър  а CD слейв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...