Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

mrowcp

Стара керпичена къща, документ за "брак"

Препоръчан отговор

Здравейте,

Жена ми има 1/2 от къща в едно село.Къщата е стара, керпичена.Няма ток, вода, канализация и т.н. Ползва се за склад за бали със сено.

Има ли начин да се издаде някакъв документ, че тази къща не е жилищен имот и не става за живеене?Проблема е в това, че заради нея (къщата), не може да кандидатстваме за данъчно облекчения за млади семейства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Жена ми има 1/2 от къща в едно село.Къщата е стара, керпичена.Няма ток, вода, канализация и т.н. Ползва се за склад за бали със сено.

Има ли начин да се издаде някакъв документ, че тази къща не е жилищен имот и не става за живеене?Проблема е в това, че заради нея (къщата), не може да кандидатстваме за данъчно облекчения за млади семейства.

Единствения документ при недвижимите имоти е нотариален акт и ако в него е записана жилищна сграда няма как това да бъде променено. Освен това, по всяка вероятност, и в кадастъра също е отбелязана като жилищна сграда.

Варианта е имота да бъде продаден/дарен на някой друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По този въпрос трябва да се обърнеш към съответните служби в общинската управа. Преди доста години имах подобен казус с такава съборетина, която не ставаше и за бали със сено. За да не се плаща данък сгради я разрушихме до основи и остана само дворното място без никакви постройки. Лично не се съм се занимавал с подробностите, но казуса се разреши - така, че действай смело.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали в някой закон е упоменато дефиниция на понятието "жилище"?Намерих само по колко кв на човек трябва да има едно жилище, но не и точна дефиниция.

Все си мисля, че трябва да има критерии на който трябва да отговаря постройката/сградата за да се дефинира като "жилище".Нещо като акт 15,16.

@gyps а след като я съборихте идваха ли от някаква служба да констатират, че сградата я няма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали в някой закон е упоменато дефиниция на понятието "жилище"?Намерих само по колко кв на човек трябва да има едно жилище, но не и точна дефиниция.

Все си мисля, че трябва да има критерии на който трябва да отговаря постройката/сградата за да се дефинира като "жилище".Нещо като акт 15,16.

@gyps а след като я съборихте идваха ли от някаква служба да констатират, че сградата я няма?

Със сигурност, трябва да дойдат от кадастъра, да заснемат наново празния парцел, да го обявят в Кадастралния план като празен и да ти издадат нова скица и съответно може би ще искат това да се обозначи в нотариалния акт, и тогава вече няма да притежавате къща, а празен имот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пробвай пред РДНСК. Би трябвало да могат да дадат документ че не става за живеене, няма разрешение за ползване и т.н. Другият съсобственик на какво мнение е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...