Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Изтеглих медиен сървър serviio,но не знам как да настроя за бг субтитри на тв philips42pfl7008K/12,дала съм на enable subs ; Sub.character encoding: UTF-8 .. ама не излизат :D филмите и субтитрите са с еднакви имена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sub.character encoding: Windows- 1251

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип често има проблеми със такъв тип сървъри. Пробвайте и Домашний медиа сервер.

http://www.homemediaserver.ru

П.П. Пробвахте ли след като смените настройките да спрете сървъра и да го включите отново ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип често има проблеми със такъв тип сървъри. Пробвайте и Домашний медиа сервер.

http://www.homemediaserver.ru

П.П. Пробвахте ли след като смените настройките да спрете сървъра и да го включите отново ?

домашний медиа сервер -има много настройки и какви ли не глупости давам..за субтитри кои по-точно са правилните настройски :) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://vbox.bg/watch?v=4237132

Иначе преди повече от година се заигравах с DLNA сървърите и ми се губят подробности, но от всички пробвани този ми свърши най-добра работа :)

И обърни внимание на края- задължително се рестартира сървъра след въвеждане на настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори, че се намесвам, но... авторката -не трябваше ли да сте си решила проблема преди близо 2 месеца и половина? http://www.kaldata.com/forums/topic/222199-%D0%B1%D0%B3-%D1%81%D1%83%D0%B1%D1%82%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-philips-42pfl7008k12/#entry2760355

Е...дано сега сте си оправила проблема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според моя опит, телевизорите на Philips избирателно показват субтитри през DLNA със serviio. Проблема не е в сървъра на компютъра, лога най-вероятно показва, че от там субтитри се пращат към телевизора. Явно проблема е, че телевизора не ги заявява по мрежата към сървъра. Тествал съм три телевизора на марката, нисък, среден клас и един флагман, от които само флагмана изкара субтитри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Според моя опит, телевизорите на Philips избирателно показват субтитри през DLNA със serviio. Проблема не е в сървъра на компютъра, лога най-вероятно показва, че от там субтитри се пращат към телевизора. Явно проблема е, че телевизора не ги заявява по мрежата към сървъра. Тествал съм три телевизора на марката, нисък, среден клас и един флагман, от които само флагмана изкара субтитри.

Добре е, че го споделяш с тестването на различни модели от Philips. Колкото за последните големи серии на фирмата и hlevust го е споделил в негов пост. /от 6008 нагоре/ Естествено е да има различия при модел от цена 600 и такъв за...1600 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизорите, които тествах бяха от 3000/6000/9000 сериите. Моя е от 3000 серията. Този от 6000 серията също не си подаде заявка за субтитрите към сървъра. Бях пратил запитване до Филипс, на което ми отговориха, че нямат намерение да ъпдейтват firmware на специално тези две серии с опцията за субтитри през DLNA. Колко е така не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори, че се намесвам, но... авторката -не трябваше ли да сте си решила проблема преди близо 2 месеца и половина? http://www.kaldata.com/forums/topic/222199-%D0%B1%D0%B3-%D1%81%D1%83%D0%B1%D1%82%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-philips-42pfl7008k12/#entry2760355

Е...дано сега сте си оправила проблема!

трябваше ама .. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябваше ама .. :D

Е...сега на 6 ли си  :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е...сега на 6 ли си  :rolleyes:

АМи настройките,които са на клипа съм ги направила,a на телевизора скоро няма да ми се появят субтитри .. имам една малка флашка,с нея става лесно.. разархивирам субтитрите (защото веднъж дойде едно момче и тогава бях с twonky,обаче накрая се сети,че трябва програма-WINRar и приеменувам субтитрите- да са еднакви с името на филма,обаче тоя номер става само с флашката :D и по-късно отново започвам да настройвам субтитрите ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМи настройките,които са на клипа съм ги направила,a на телевизора скоро няма да ми се появят субтитри .. имам една малка флашка,с нея става лесно.. разархивирам субтитрите (защото веднъж дойде едно момче и тогава бях с twonky,обаче накрая се сети,че трябва програма-WINRar и приеменувам субтитрите- да са еднакви с името на филма,обаче тоя номер става само с флашката :D и по-късно отново започвам да настройвам субтитрите ..

Хм...аз имам инсталирах точно този Домашний медиа сървър и ми е настроен точно като на клипа и няма проблеми със субтитрите.Не, че го ползвам, но току що пак пробвах и си вървят и на телевизора!А телевизора ти е горна серия (не знам наистина при малките серии има ли ги тези проблеми) и ми е странно защо имаш проблем с тези субтитри!

Провери ли добре имаш ли ги тези отметки като на клипа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих един филм,така за проба да се мъча върху него..настройките са направени от онзи клип и в началото трябваше да се помъча малко,ноооооооо взе,че стана :D 

БЛАГОДАРЯЯЯ! 

П.С. Някой знае ли тоя сървър с отворен код,за какво служи и от полза ли е ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих един филм,така за проба да се мъча върху него..настройките са направени от онзи клип и в началото трябваше да се помъча малко,ноооооооо взе,че стана :D

Разгеле :D

Не знам за кодове и модове-почти, да не кажа изобщо не ползвам DLNA-просто го имам ей така-някой път си разглеждам снимки така ( да не поставям HDMI кабела)

Иди гледай си със субтитри и да не пуснеш пак тема за това :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не си решите проблема с Plex media server, по мое мнение най-лесния а и със страхотна функционалност. Само музадавате следните настройки-виж снимката и сте готови:Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,като/ако има проблеми за сега с  hms ..естествено ще пробвам и този сървър,даже изглежда по-прост :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не си решите проблема с Plex media server, по мое мнение най-лесния а и със страхотна функционалност. Само музадавате следните настройки-виж снимката и сте готови:Публикувано изображение

Проблема с HMS е на лице :D изтеглих един 3д филм-не го разпознаваше като 3д пък субтитрите си бяха .. после го настроих пак,но субтитрите изчезнаха ! .. изтеглих го това,направих настройките както на снимката,обаче субтитри няма ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема с HMS е на лице :D изтеглих един 3д филм-не го разпознаваше като 3д пък субтитрите си бяха .. после го настроих пак,но субтитрите изчезнаха ! .. изтеглих го това,направих настройките както на снимката,обаче субтитри няма ! 

Нямам практика да гледам 3d филми и за съжаление не знам, в случая, работещо решение. Ще погледна в Гугъл.

Погледни тук https://forums.plex.tv/index.php/topic/86299-getting-subtitles-to-work-with-3d/ последния пост

и тук http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=47904

Вероятно ще трябва да инсталираш и клиента Plex home theater, и да му добавиш шрифта, който се използва в програмата за конвертиране на субтитрите от втория линк.

Дали ще тръгнат вече е съвсем отделен въпрос, ако ти се занимава пробвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам практика да гледам 3d филми и за съжаление не знам, в случая, работещо решение. Ще погледна в Гугъл.

Погледни тук https://forums.plex.tv/index.php/topic/86299-getting-subtitles-to-work-with-3d/ последния пост

и тук http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=47904

Вероятно ще трябва да инсталираш и клиента Plex home theater, и да му добавиш шрифта, който се използва в програмата за конвертиране на субтитрите от втория линк.

Дали ще тръгнат вече е съвсем отделен въпрос, ако ти се занимава пробвай.

иска   vista , a аз съм с xp -plex home theater ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...