Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Забелязах че в магазина на kaldata - bomba.bg  се предлагат антени за лов на безжични мрежи в радиус от 1-2 км и съответно - разбиване на паролите им. Няма да се впускам в спорове тези стоки законни ли са - не е това целта на темата ми. Това ме притесни и искам да попитам как мога да проверявам дали към мрежата ми не се е закачило някое непознато устройство и ако засека такова - как мога да го неутрализирам? (евентуално и как мога да пратя съобщение на непознатия злосторник с предупреждение)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези антени за 5 километра са меко казано "интересни".Нали се сещаш, че връзката е приемане изпращане. Ако тази антена изпраща на 5 километра теоретично, то антенката ти от рутера дали ще върне сигнала на 5 километра? Естествено, че е възможно с правилните усилватели и глупости.Отделно WPA защита е лесна за разбиване, но другите никак не са. Нещата са мнооооог далеч от това, дето гледаме във филмите, дето с пистолет, опрян в главата, се хаква за 30 секунди непробиваемата защита на ЦРУ, ФБР и подобни.Искам да кажа, че едно 90-95% от всичко това е рекламен трик и измама...Правила на защита:- качествена парола за влизане в самият рутер.- качествена парола за осъществяване на връзка с интернет през рутера.- Паролата ти да е WPA-PSK/WPA2-PSK шифровизация.** Какво значи качествена? Ами поне 8 знака, съставени от малки и големи букви, цифри и поне един специален символ, като !, *, @ и разни подобни.Правила за параноици:- Сложи си филтрация по MAC адрес кои устройства могат да получават интернет през твоят маршрутизатор.- Сменяй паролите на няколко седмици (2-3 седмици, месец).Може и да си сложиш DD-WRT, ако твоят маршрутизатор го позволява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В рутера от wireless statistics можеш да следиш какви устройства има закачени в момента. Също така и в DHCP лога. Съобщения нямам какво да им пращаш... Що се отнася до самата защита, достатъчно е да изпълниш примерно описаното в този пост и няма от какво толкова да се притесняваш. За домашна мрежа е напълно достатъчно, че и повече, за да си спокоен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

p.s.Нека си представим антената като устройство за излъчване и приемане на сигнали (каквато тя е всъщност), но я разгледаме в малко по-различен аспект:Да си представим, че връзката се осъществява чрез светлинни сигнали.Мощната "антена" е един фар, голям, мощен. Като корабните фарове. И свети на 1-2-3-5 километра далечина. Светлината от него ще се вижда далеч навътре в морето.Малката "антена", дето е твоят рутер, това е корабната лампа. Тя свети на около 200-300 метра пред кораба и осветява в непосредствена близост.Сега въпроса е, кой първо ще види светлината?Кораба ще види светлината от фара или човека в къщичката от фара ще види кораба...И пак казвам, че подобни устройства за улавяне на Wi-Fi не е като да не съществуват, но това по магазините е по-скоро бутафория и чиста проба реклама...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си представим, че връзката се осъществява чрез светлинни сигнали.Мощната "антена" е един фар, голям, мощен. Като корабните фарове. И свети на 1-2-3-5 километра далечина. Светлината от него ще се вижда далеч навътре в морето.

Пропускаш един параметър. Да продължа аналогията ти: жена ми разпознава, какъв автобус идва на нашата спирка през нощта, към момент, в който за мен, дори с очилата, ми е трудно да различа дали изобщо е автобус. Автобуса "излъчва" към двама ни еднакво силен сигнал, но очевидно чувствителността на единия от "приемниците" е доста по-добра. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропускаш един параметър. Да продължа аналогията ти: жена ми разпознава, какъв автобус идва на нашата спирка през нощта, към момент, в който за мен, дори с очилата, ми е трудно да различа дали изобщо е автобус. Автобуса "излъчва" към двама ни еднакво силен сигнал, но очевидно чувствителността на единия от "приемниците" е доста по-добра. :P

Е, жена ти е коте и вижда в тъмното, ти къде си тръгнал, че чак искаш и автобуса да разпознаваш. Вземаш си уред за нощно виждане, а не обикновени очила... :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахахаха разбрах. 

Е, quickJO - предполагам не си на хонорар в екипа на сайта щом посмя да разобличиш фалшиви артикули  :yanim:

Иначе wireless statistics откъде ги отварям?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Иначе wireless statistics откъде ги отварям?

Ами както казах по-горе, в рутера трябва да има подобна възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези антени за 5 километра са меко казано "интересни".Нали се сещаш, че връзката е приемане изпращане. Ако тази антена изпраща на 5 километра теоретично, то антенката ти от рутера дали ще върне сигнала на 5 километра? Естествено, че е възможно с правилните усилватели и глупости.Отделно WPA защита е лесна за разбиване, но другите никак не са. Нещата са мнооооог далеч от това, дето гледаме във филмите, дето с пистолет, опрян в главата, се хаква за 30 секунди непробиваемата защита на ЦРУ, ФБР и подобни.Искам да кажа, че едно 90-95% от всичко това е рекламен трик и измама...Правила на защита:- качествена парола за влизане в самият рутер.- качествена парола за осъществяване на връзка с интернет през рутера.- Паролата ти да е WPA-PSK/WPA2-PSK шифровизация.** Какво значи качествена? Ами поне 8 знака, съставени от малки и големи букви, цифри и поне един специален символ, като !, *, @ и разни подобни.Правила за параноици:- Сложи си филтрация по MAC адрес кои устройства могат да получават интернет през твоят маршрутизатор.- Сменяй паролите на няколко седмици (2-3 седмици, месец).Може и да си сложиш DD-WRT, ако твоят маршрутизатор го позволява.

Мисля че си искал да кажеш че WEP защитата е лесна за разбиване.За паролата не бих казал че е хубаво да ползваш такива пароли с много символи и цифри тъй като 99% от wordlist-овете в мрежата които се разпространяват съдържат точно такива комбинации.За момента най-добре е да се ползва комбинация от думи или изречения без да се използват символи.WPA2-PSK позволява ключ до 63 символа така че не пречи на крайния потребител да е креативен.За почти всички видове атаки над wireless мрежи винаги трябва някой потребител който има права за достъп до мрежата да я използва за да могат да се дъмпват пакети и да се извърши атаката т.е. ако имаш хубава парола през 6 часа си спирай рутера за 1 минута(ако си параноик).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...