Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Welsh

Покупка на нова конфигурация.

Препоръчан отговор

Добър ден. Обмислям покупка на нова конфигурация, която ще се ползва в близките 5-6 години(колкото сегашната).

Мисля да купувам през Amazon, защото е доста по-изгодно. Някой пазарувал ли е от там? За колко време ще дойдат частите и наистина ли безплатната доставка е безплатна до България, или е само за САЩ? Ще имам ли проблеми на митницата?

Ето какво мисля да купя.

Дъно

http://www.amazon.com/EVGA-Classified-CrossFireX-Motherboard-151-SE-E779-K3/dp/B00D2OYZNE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1396259096&sr=8-1&keywords=evga+x79

Процесор + охладител

http://www.amazon.com/Intel-i7-4930K-Technology-Processors-BX80633I74930K/dp/B00EMHM622/ref=pd_ybh_8

http://www.amazon.com/Noctua-NH-D14-SE2011-Heatpipes-Bearing/dp/B00631QFG8/ref=pd_ybh_7

Видео

http://www.amazon.com/EVGA-GeForce-GTX780-SuperClocked-03G-P4-2784-KR/dp/B00CUIVSNS/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1396259186&sr=1-1&keywords=evga+gtx+780

Рам

http://www.amazon.com/Kingston-2133MHz-PC3-17000-KHX21C11T3K2-8X/dp/B00A77204K/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1396259344&sr=1-3&keywords=kingston+hyperx+beast+8+gb

Дайте ми предложения за Захранване. 

Другият ми въпрос е да купувам ли сега ,или да изчакам? Дали ще мога да използвам старата ми кутия (делукс, не знаен модел) без да затварям капаците ,или няма да се побере всичко това? Приемам критики и препоръки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилатора е доста висок и вероятно ще ти трябва по широка кутия. Относно чакането, няма какво да чакаш. Новите i7, подържащи DDR4 ще дойтат в края на годината, но докато им оптимизират БИОС-и и т.н. ще мине година...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да купувам през Amazon, защото е доста по-изгодно. Някой пазарувал ли е от там? За колко време ще дойдат частите и наистина ли безплатната доставка е безплатна до България, или е само за САЩ? Ще имам ли проблеми на митницата?

Доставката до България няма да е безплатна и да ще имате "проблеми" на митницата - стоки идващи извън ЕС се облагат с ДДС и митнически такси. Може да пробвате немският амазон ако толкова държите, но там цените едва ли ще са като в щатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая рам я смени с нископрофилна (да няма стърчащи радиатори) и вземи 4 плочки заради 4 каналния режим ако искаш да се възползваш от пълните и възможности - Цък или цък.

Seasonic са им добри захранванията като има различни модели. Може да се ориентираш за качеството по-сертификата. И най-обикновен "бронз" е достатъчен ако бюджета е малък.

Оставам с впечатлението че ще има клок та гледай да е 600W - платина , злато

пс. Старата кутия дори да събере охладителя и видеокартата със сигурност няма да събере дънната платка която е XL-ATX.

Ще ти трябва като тази - Fractal Design Define XL R2. Може би трябва да се ориентираш към стандартно дъно но при всички положения топ части в кутия Делукс е много лоша идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата pecooo успя да ме откаже. С тези такси ще излезе много скъпо(уж света бил малък). Да го погледна от другата страна, ще събера още малко за нова кутия ;) . Благодаря на всички писали. Един страничен въпрос. pataran спомена за новите процесори и новия DDDR, на каква цена може да се очакват?

Погледнах другите 'амазони', цените са същите + ДДС.

Относно рама, идеята ми беше там да е компромис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не пречи да го купиш от тук тамън няма да имаш проблеми с гаранцията. А и не е нужно да се мяташ на скъпия с.2011 освен ако не е за професионални цели (да печелиш пари).

Една хубава машина с отключен I7 + GTX780 ще ти излезе 2 200 лв. - Цък. А ако махнеш клока и сложиш един Xeon ще падне и на 2 бона - Цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не пречи да го купиш от тук тамън няма да имаш проблеми с гаранцията. А и не е нужно да се мяташ на скъпия с.2011 освен ако не е за професионални цели (да печелиш пари).

Една хубава машина с отключен I7 + GTX780 ще ти излезе 2 200 лв. - Цък. А ако махнеш клока и сложиш един Xeon ще падне и на 2 бона - Цък.

Еии златен си. Като се има в предвид, че хард не ми трябва. Забравих да ви кажа за хард-а. Еми тази тази от 'амазон' пак си беше за 2200.

Само не разбрах каква е разликата между Xeon i I7 в случая?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I7-4770K е за клок, има вградена графика и е + 100MHz но е по-скъп с 137 лв.

Заключеният е доста по-евтин но пак излиза по-скъпо с 67 лв. - http://nikem-bg.net/computer-components/I7-4771--3.5G-8MB-BOX-LGA1150/description.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последен въпрос, че започнах да досаждам много ако махна хард-а и сложа 4820К на мястото на 4770К ще има ли разлика с 2МБ кеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са съвместими и няма как да го сложиш на дъното.

Вариантите над I5 за с. 1150 са ти - XEON E3-1230V3 , XEON E3-1240V3 , I7-4771 и ако се търси клок отключения I7-4770K.

При първите три имаш по + 100MHz за всеки по-скъп модел като I7 има и вградено видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E3-1230V3 с пуснат на макс турбо-множител(демек 4-те ядра на 3.7GHz) за мен е оптималния избор. Дъното няма никакъв смисъл да е висок клас, освен ако не се взема K процесор за овърклок с алтернативни системи за охлаждане като custom водно, LN2 и т.н. За домашна употреба всяко 150-200-левово дъно ще върши абсолютно същата работа и ще имаш същата функционалност. Но си помисли за едно готино SSD от Samsung или Intel. Друго, щом мислиш да ползваш машината много дълго време не прави никакви компромиси с качеството на PSU-то. 500-600W за система с единична видеокарта висок клас е напълно достатъчно. Аз препоръчвам Gold/Platinum сериите на Seasonic, Coolermaster V700(което на практика е Seasonic с по-евтина перка), Fractal Design Tesla серията, Corsair HX и AX(в случай, че бюджета позволява).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доставката до България няма да е безплатна и да ще имате "проблеми" на митницата - стоки идващи извън ЕС се облагат с ДДС и митнически такси. Може да пробвате немският амазон ако толкова държите, но там цените едва ли ще са като в щатите.

През Ebay, май няма толкова проблеми като се пазарува. Едни познати редовно си взимат техника директно от Китай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...