Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Да речем,че това е за тука :D .. някой знае ли как могат да се оправят субтитри на 3д телевизор-тоест някаква програма,защото като се пуснат субтитрите и не е приятно,като си затвориш лявото око-не се появяват :D има някаква 3D subtitler -тя ефикасна ли е или просто трябва да избирам филми,където пише специално,че наистина има субтитри,които ще са добре :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как пускаш филма ? С фласшка или с кабел (HDMI, DVI и т.н.)

Ако го пускаш с кабел, player-ите на компютъра имат опция за 3D субтитри (поне GOM player и KM Player имат)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е програмата която, Ви е  необходима за направата на статични субтитри. Всичко си е описано.

Друг е въпроса, че плеъра на телевизора не може да плейва тези субтитри. Ще трябва да се ползва "външен плеър" на компютър, например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е програмата която, Ви е  необходима за направата на статични субтитри. Всичко си е описано.

Друг е въпроса, че плеъра на телевизора не може да плейва тези субтитри. Ще трябва да се ползва "външен плеър" на компютър, например.

Понеже не можах да ги оправя с настройките на плеъра,реших да изтегля програма за вграждане на субтитри-бавно става,обаче не се разваля качеството и субтитрите ги има :D благодаря :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как пускаш филма ? С фласшка или с кабел (HDMI, DVI и т.н.)

Ако го пускаш с кабел, player-ите на компютъра имат опция за 3D субтитри (поне GOM player и KM Player имат)

HDMI .. ако изтегля с km player и като дам опцията за 3д субтитри дали ще се оправи :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже не можах да ги оправя с настройките на плеъра,реших да изтегля програма за вграждане на субтитри-бавно става,обаче не се разваля качеството и субтитрите ги има :D благодаря :)

HDMI .. ако изтегля с km player и като дам опцията за 3д субтитри дали ще се оправи :D

Пусти му субтитри :D Не си играй да ги вграждаш, а си изтегли програмата която ти е посочил колегата! Стават за 10-тина минути!

Чети тук какво сме писали и ако има нещо неясно довечера ще помагам :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусти му субтитри :D Не си играй да ги вграждаш, а си изтегли програмата която ти е посочил колегата! Стават за 10-тина минути!

Чети тук какво сме писали и ако има нещо неясно довечера ще помагам :P

3ти път error ; нали на input file-трябва да избера srt субтитрите ; на BDSup2sub path - какво трябва да съдържа тая папка-пак srt субтитрите ли ,иначе ако няма нищо- нищо не се отваря ;D output directory - това за кво е ? 

ами сървърите вече тотално се бъгнаха и затова ми е тая програма за вграждане :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Input file(.srt) си слагаш srt субтитрите.

На BDSup2sub path отиваш където си инсталирала програмата и избираш ето това

Публикувано изображение

На Оutput directory трябва да зададеш  къде да ти се запишат 3D субтитрите.

Ето ти и един мой шот да се ориентираш къде и какво да отметнеш (това най-отдолу) Иначе с Color,Contrast,Depth,Vertical position,Border thickness може да си експериментираш така, както на теб ти допада.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с KM player и с GOM player избираш 3D субтитри и после ляво/дясно или горе/долу в зависимост от 3D-то и няма нужда да чакаш нищо да се конвертира :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е да,обаче как като отворя филма с km да се появи на телевизора?

Е сега как пускаш филм на ТВ през HDMI ... едва ли има разлика :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е сега как пускаш филм на ТВ през HDMI ... едва ли има разлика :)

ми май зависи на колко метра е :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми май зависи на колко метра е :D

!? е !? нещо не мога да схвана ... до сега нали си позлвала кабел (HDMI) за да гледаш филми на телевизора ? Сега не ползваш ли същия кабел за да пуснеш филма с KM player ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента имам два файла-sub;idx .. трябва ли филма и субтитрите да са с еднакви имена(кой формат да оставя-idx ли? :)

Трябва я.Остави си ги идвата формата, ко ти пречат :P Из нета има писанки, че се омазвали понякога нещата, но аз си ги оставям  srt, sub и idx и никога не е имало проблем. А това дето ти го казват за опцията в плеърите- има го и при други такива, но не е същото.С програмката си ги правиш както си искаш - става за 10тина минутки.

Май имаш имаш и проблем със свързването с ТВ, а?

Пиши дали си се справила, че дан та мисля :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва я.Остави си ги идвата формата, ко ти пречат :P Из нета има писанки, че се омазвали понякога нещата, но аз си ги оставям  srt, sub и idx и никога не е имало проблем. А това дето ти го казват за опцията в плеърите- има го и при други такива, но не е същото.С програмката си ги правиш както си искаш - става за 10тина минутки.

Май имаш имаш и проблем със свързването с ТВ, а?

Пиши дали си се справила, че дан та мисля :D

имам със сървърите - с настройките за субтитри и за сега ще съм с програма,която ги вгражда :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изтеглих home media server .. настройките за субтитри са си наред .. където ми е таблицата на списък субтитри ми изписва езика , обаче язъ к субтитров - няма нищо .. миналия път, когато писах, че субтитрите се появиха- като пpобвах на един нормален филм - ги имаше и на 3д филма ги имаше, обаче тогава не ми разпознаваше изобщо, че е 3д .. сега пък и субтитри няма :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изтеглих home media server .. настройките за субтитри са си наред .. където ми е таблицата на списък субтитри ми изписва езика , обаче язъ к субтитров - няма нищо .. миналия път, когато писах, че субтитрите се появиха- като пpобвах на един нормален филм - ги имаше и на 3д филма ги имаше, обаче тогава не ми разпознаваше изобщо, че е 3д .. сега пък и субтитри няма :D

Ами с разпознаването и тем подобни чети там , където съм ти посочил!Само с хилене не става :D

Ако не-ме покани на гости и щи оправя проблемите :D

С 3D -то де :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами с разпознаването и тем подобни чети там , където съм ти посочил!Само с хилене не става :DАко не-ме покани на гости и щи оправя проблемите :DС 3D -то де :P

Имам някакъв напредък,сега,ако ми кажеш как да слея субтитрите .. добре,ако не,ще се мъча още повече и сигурно до тогава ще има и 8Д .

post-345342-0-80323200-1396605857_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам някакъв напредък,сега,ако ми кажеш как да слея субтитрите .. добре,ако не,ще се мъча още повече и сигурно до тогава ще има и 8Д .

Кръстева чети.

Кръстева не чете.

Кръстева бре чети.

Кръстева пак не чете...

Кръстева---чети пак тук и по точно пост номер 8!

Жокер-преди сливането на картината субтитрите ти са били като на шот номер 3 :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кръстева чети.Кръстева не чете.Кръстева бре чети.Кръстева пак не чете...Кръстева---чети пак тук и по точно пост номер 8!Жокер-преди сливането на картината субтитрите ти са били като на шот номер 3 :P

Ha 2Д - субтитрите пак са двойни .. като дам едно под друго и стане 3Д е като на снимката по-горе. " но картината е слята и си гледам без проблем, но субса са точно както ти си показал и само те неискат да се слеят...." така е при мен,обаче той е с някъв плеар,а аз със сървър :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... така е при мен,обаче той е с някъв плеар,а аз със сървър :D...

Има сървър-има проблеми.

Няма сървър (има HDMI)-няма проблеми :whist:

3D субтитри през сървър-много големи проблеми :D (не всеки телевизор разпознава конвертирания формат!)-и става мазало :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има сървър-има проблеми.Няма сървър (има HDMI)-няма проблеми :whist:3D субтитри през сървър-много големи проблеми :D (не всеки телевизор разпознава конвертирания формат!)-и става мазало :D

оказа се,че не е hdmi ами просто връзка с рутер :D и затова става от сървъра,другото флашка,ама за момента нямам такава,че да побира 3д филми ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...оказа се,че не е hdmi ами просто връзка с рутер :D ...

Абе ти знаеш ли какво имаш и какво искаш  :lol6:

Сори, ма с тебе голям смях ма напушва :D

пп.Като си със сървър си гледай 3D-та с обикновенни субтитри, за да нямаш проблеми :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти знаеш ли какво имаш и какво искаш  :lol6:Сори, ма с тебе голям смях ма напушва :Dпп.Като си със сървър си гледай 3D-та с обикновенни субтитри, за да нямаш проблеми :P

:D :Dоф сега субтитрите се сляха,а не съм барала нищо .. просто съм го спирала филма 2-3 пъти.. както и да е,дано нямам дертове пак !А тея от филипс отговарят все едно не разбират от това което са написали!и благодаря за 3D subtitler и като цяло за включването,иначе щях да си водя монолог :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо .. настроих на 4:3 от сървъра (беше на 16:9) и картините станаха 3 както ти си показал в оная тема .. а когато беше на 16:9 бяха само две :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...