Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, тази година съм решил категорично да успея да се запиша да уча в МВР академия, но имам няколко въпросчета ще съм благодарен да ми помогнете.1. В кои градове има МВР академии където може да се кандидатствам.? Аз знам само за тези: "Симеоново,Пазарджик и Варна".?2. Какви изпити има за кандидатстването.? Знам само, че има 2 изпита "физически и психически".?3. Някой ще може ли помогне да разбера, какво представлява този психическия изпит.?4. С каква оценка може да се влезе в МВР академия.? Завърших средното си образование с "Много добър 4,84".?5. С какво точно се кандидатствам с оценките от матурите ли как?     Ще съм много благодарен, ако някой може ми отговори на въпросите и да ми помогне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, но това отговаря на някой от въпросите ми.? В наредбата не пише къде другаде, има академии в кои градове... Какви са тези тестове по Български език и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В наредбата не пише къде другаде, има академии в кои градове... Какви са тези тестове по Български език и т.н.

намираш сайта на една от академиите които знаеш

търсиш телефони за контакти

звъниш

и задаваш всички тези въпроси

внимателно записваш отговорите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Академията на МВР /АМВР/ е в гр. София, по народному в Симеоново. 

За да попаднеш в центровете за начална полицейска подготовка трябва да си спечелил конкурс за постъпване на работа в МВР след което служебно те изпращат за да придобиеш начална полицейска подготовка.

За разлика от тях АМВР е висше учебно заведение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...3. Някой ще може ли помогне да разбера, какво представлява този психическия изпит.?...

Попълваш един тест от 50-тина или повече страници и след това сядаш със психолог и той започва да ти задава въпроси и по твоите отговоти на интервюто и теста ти прави психологически профил и дава заключение дали си годен или не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пожарна и аварийна безопасност има изпит по математика.
Бройките за прием са много малко и ситото е яко. Най-много отпадат на Медицинският преглед,а след това на психото.
На физическата е по-лесно,в смисъл,че нормативите са поносими. До към 35 годишен съм ги покривал и аз.
Вариант е да завършиш висше образование някъде,а след това задочно с приравнителни изпити да изкараш АМВР. При това положение обаче МВР не е длъжно да ти търси реализация и място,докато при редовно образование,задължително биваш назначаван.
Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пожарна и аварийна безопасност има изпит по математика.
Бройките за прием са много малко и ситото е яко. Най-много отпадат на Медицинският преглед,а след това на психото.
На физическата е по-лесно,в смисъл,че нормативите са поносими. До към 35 годишен съм ги покривал и аз.
Вариант е да завършиш висше образование някъде,а след това задочно с приравнителни изпити да изкараш АМВР. При това положение обаче МВР не е длъжно да ти търси реализация и място,докато при редовно образование,задължително биваш назначаван.
Успех !

Аз просто искам да кандидатствам за патрулка , но много бих искал да успея да влезна в "жандармерията" , за там нещо да знаеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз просто искам да кандидатствам за патрулка , но много бих искал да успея да влезна в "жандармерията" , за там нещо да знаеш?

В КАТ е истината......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В КАТ е истината......

Патрулна кола? Ама там няма привилегиите, които ги има в жандармерията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кви привилегии? Да те замерят с яйца ли? Или да биеш с палки протестиращи? Ако си в КАТ, ти трябва хубав оживен участък, знак за ограничение на скоростта, храстче да се прикриеш, радар и палка.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/default.htm

Ето тук следиш за конкурси, за постъпване на държавна служба /работа в МВР/. Като излезе нов и те устройва пускаш документи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кви привилегии? Да те замерят с яйца ли? Или да биеш с палки протестиращи? Ако си в КАТ, ти трябва хубав оживен участък, знак за ограничение на скоростта, храстче да се прикриеш, радар и палка.....

Разбирам от твойте думи, че патрулката е много по-добре?

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/default.htm

Ето тук следиш за конкурси, за постъпване на държавна служба /работа в МВР/. Като излезе нов и те устройва пускаш документи.

Чакай малко, тези академии не са ли като обикновенните университети? Ходиш се записваш, преди учебната година и започваш да учиш ..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако покажеш добри резултати на интелигентност нали знаеш че няма да те приемат.

Патрулна кола? Ама там няма привилегиите, които ги има в жандармерията...

За какви привилегии говориш че ми стана интересно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Разбирай го така:

Това дето съм ти посочил е за работа в МВР. Може да кандидатстваш със средно или висше образование /което не е от академия на МВР - например Технически университет и други висши учебни заведения/. Академията на МВР е висше учебно заведение /университет/, където се обучават курсанти и студенти за нуждите на МВР.

Това е сайта на Академията на МВР:

http://www.academy.mvr.bg/default.htm

Академията на МВР е една и се намира в гр. София. Другото са центрове за професионална квалификация /за служители/ към Академията на МВР /Пазарджик, Казанлък и Варна/.

Редактирано от andreygg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под привилегии явно се разбира ранното пенсиониране и 20 заплати обезщетение. Аз примерно на 44 години се пенсионирах.

За жалост все още МВР е една затворена система и това с конкурсите е малко бош-лаф работа. Наистина в страницата на МВР ще трябва да следиш конкурсите за постъпване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако покажеш добри резултати на интелигентност нали знаеш че няма да те приемат.

За какви привилегии говориш че ми стана интересно ?

Под привилегии, имах впредвид ранното пенсиониране + заплатите които ти плащат мисля, че бяха около 10-15 заплати. Но първото ти изречение не го сванах много как така, ако покажа добри резултати няма ме приемат? Не е ли обратното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но първото ти изречение не го сванах много как така, ако покажа добри резултати няма ме приемат? Не е ли обратното?

Ми за патрулките умни не им трябват. Там им трябват хора които да слушат. Умните трябва да са в министерството и офицерите ама и там като гледам ...

Човек ти в тоя живот ако разчиташ на ранно пенсиониране и 20 заплати ...

Човек трябва да работи докато физическото му състояние го разрешава. Все едно аз да почна да мисля за почивка след накоя година ! Какво е това нещо на 44 и пенсионер !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми за патрулките умни не им трябват. Там им трябват хора които да слушат. Умните трябва да са в министерството и офицерите ама и там като гледам ...

Човек ти в тоя живот ако разчиташ на ранно пенсиониране и 20 заплати ...

Човек трябва да работи докато физическото му състояние го разрешава. Все едно аз да почна да мисля за почивка след накоя година ! Какво е това нещо на 44 и пенсионер !

Прав си, но сега ми трябва някой които може да ми обясни стъпките по кандидатстването една по една, че иначе и тази година ще я изпусна и няма да си го простя :@

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си, но сега ми трябва някой които може да ми обясни стъпките по кандидатстването една по една, че иначе и тази година ще я изпусна и няма да си го простя :@

Ако толкова много ти е в кръвта тая бъдеща професия звъниш телефони и питаш и отиваш на место. Така по форуми едва ли ще стане да те приемат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако толкова много ти е в кръвта тая бъдеща професия звъниш телефони и питаш и отиваш на место. Така по форуми едва ли ще стане да те приемат.

Това го знам, че няма как да стане от форума да ме приемат. Но нали се сещаш, че трябва все пак да започна да се подготвям за изпити това онова, но когато незнам какви ще са изпитите как да се подготвям.? Утре ще звъна до Симеоново да разпитам как стават нещата, едни приятели ми казаха,че има академия за патрулка и в гр. Смолян, някой да е чувал нещо за там? Поне някой , ако може да каже колко години се учи за патрулка и за жандармерия ще съм благодарен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам ние ли ти обясняваме тъпо или ти не искаш да чуеш. Академията на МВР е само една и е в София. Кой, какво ти казал или си чул, пак ръсиш глупости. В темата са ти посочени наредбата за кандидатстване в МВР, сайта на Академията на МВР, където също я има наредбата, както и конкурсите за работа в МВР. Кое от всичкото не разбра, че задаваш тъпи въпроси от рода на "Мои приятели ми казаха, че на Луната /в Смолян/ има Академия на МВР, вярно ли е?". Отиваш в най-близкото районно на МВР и питаш каквото те интересува. Документи, за кандидатстване в Академията, се подават в областните дирекции на МВР.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам ние ли ти обясняваме тъпо или ти не искаш да чуеш. Академията на МВР е само една и е в София. Кой, какво ти казал или си чул, пак ръсиш глупости. В темата са ти посочени наредбата за кандидатстване в МВР, сайта на Академията на МВР, където също я има наредбата, както и конкурсите за работа в МВР. Кое от всичкото не разбра, че задаваш тъпи въпроси от рода на "Мои приятели ми казаха, че на Луната /в Смолян/ има Академия на МВР, вярно ли е?". Отиваш в най-близкото районно на МВР и питаш каквото те интересува. Документи, за кандидатстване в Академията, се подават в областните дирекции на МВР.

До колкото разбрах от прочетеното, първо трябва да си избера конкурс с които да участвам.? След , ако го изкарам успешно чак тогава , ще ме препратят в съответната гимназия/академия да продължа учението си.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах от прочетеното, първо трябва да си избера конкурс с които да участвам.? След , ако го изкарам успешно чак тогава , ще ме препратят в съответната гимназия/академия да продължа учението си.?

Нищо не си разбрал.1. За полицай /патрулка, катаджия, жандармерия и др./ се изисква средно образование. Ако имаш завършено средно образование, гледаш конкурсите за категория "Е" или "Д" в сайта на МВР. Като има такъв подаваш документи в районното за което е конкурса.2. За инспектор /началник и др./ се изисква висше образование. Гледаш конкурсите за категория "Г" или "В" в сайта на МВР. Можеш да кандидатстваш с всякакво висше образование /икономическо, техническо или хуманитарно/, не е задължително да си завършил Академията на МВР. Предпочита се хуманитарното образование /психология, философия, педагогика и др./.3. Академията на МВР се равнява на военно училище или университет /например Техническия университет или Софийския университет/. Там се влиза след завършено средно образование. Единственото предимство на завършилите Академията на МВР е, че подписват договор за работа в системата на МВР за срок от 10 години /тоест работата ти е подсигурена/ и им присъждат категория "Г" - инспектор /офицер по старому/. Относно кандидатстването в Академията си прочети наредбата в сайта на МВР, "други страници на МВР", "Академия на МВР", "прием на курсанти, студенти и докторанти" /като гледам още не е излязла/. Там пише какви специалности има, колко са местата в тях /мъже - жени/ и какви изпити се полагат. Интересуват те курсанти, другите са обикновени студенти /не подписват договор/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...