Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги , 

от доста време се замислям дали да си сложа ССД и дали изобщо има смисъл?

но кой от двата избора е по-добър ? по отношение цена : производителност?

въпросните дискове :http://www.plextor-digital.com/index.php/en/M6e/m6e.html (128gb)

или

http://www.emag.bg/solid-state-drive-ssd-intel-520-series-2-5-240gb-sata3-ssdsc2bw240a301/pd/DTH94BBBM/ (240gb)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PCI почти ги няма по нашите магазини.Много по-лесно ще намериш такива със САТА интерфейс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PCI-E работи със скоростта на шината, САТА по-бавно. Но зависи от това, какво искате да постигнете, колко да вложите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно кратко четиво - надявам се нямаш проблеми с ингилийския: transitioning-sata-pcie-next-gen-form-factor

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно кратко четиво - надявам се нямаш проблеми с ингилийския: transitioning-sata-pcie-next-gen-form-factor

мерси! това ми помогна горе долу но ще трябва да чакам за pci-e ssd :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има смисъл, ако искаш системата ти и всичко, което правиш на нея да става много по-бързо. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има смисъл, ако искаш системата ти и всичко, което правиш на нея да става много по-бързо. ;)

Диска е само един елемент от производителността и няма като с магическа пръчка да повиши сериозно цялостната производителност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , 

от доста време се замислям дали да си сложа ССД и дали изобщо има смисъл?

но кой от двата избора е по-добър ? по отношение цена : производителност?

въпросните дискове :http://www.plextor-digital.com/index.php/en/M6e/m6e.html (128gb)

или

http://www.emag.bg/solid-state-drive-ssd-intel-520-series-2-5-240gb-sata3-ssdsc2bw240a301/pd/DTH94BBBM/ (240gb)

На коя конфигурация ще го сложиш? Предполагам тази от подписа ти? До онзи ден беше "голямото добро утро" и знаеше много повече от другите и се переше, а сега да не знаеш за едни ССД-та. :(

Докато ти стой този подпис до тогава ще те компрометирам във всяка тема!

ПС: Извинявам се на колегите, че не е по темата поста ми, но много мразя такива :ski7: , които вече ги видяхме що за стока са да продължават с цялата си наглост и простотия да се изявяват тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На коя конфигурация ще го сложиш? Предполагам тази от подписа ти? До онзи ден беше "голямото добро утро" и знаеше много повече от другите и се переше, а сега да не знаеш за едни ССД-та. :(

Докато ти стой този подпис до тогава ще те компрометирам във всяка тема!

ПС: Извинявам се на колегите, че не е по темата поста ми, но много мразя такива :ski7: , които вече ги видяхме що за стока са да продължават с цялата си наглост и простотия да се изявяват тук.

спокойно...  не се ядосвай , добре е не е проблем ..

що горе разбирам от ССДтата но попитах дали от практическа гледна точка има смисъл от PCI-e и дали си струва чакането. :)

и моля те не ми гледай подписа ок? гледай си твоя кашон и спри да се занимаваш с мен ... видях те колко си "компетентен"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

що горе разбирам от ССДтата но попитах дали от практическа гледна точка има смисъл от PCI-e и дали си струва чакането. :)

и моля те не ми гледай подписа ок? гледай си твоя кашон и спри да се занимаваш с мен ... видях те колко си "компетентен"

Има смисъл от PCI-E SSD, ако ще работиш специфична работа(с много големи файлове) и си претрупан с гонене на срокове. За домашна употреба само и единствено в името на кефа, ако си паралия и не ти пука за цените. В това направление на мисълта ми е малко странно за човек с машината от подписа да се двоуми. Не ти знам кесията, но явно си готов да се бръкваш(поне донякъде) в името на кефа си. Има "индустриални" PCI-E базирани SSD-та, които са със скорост на четене около 3ГБ/с и запис от около 2.4ГБ/с(скорости на самостоятелно устройство, за скоростите в RAID 0 конфигурация, който иска да си смята)(въпросите устройства обаче струват колкото 3 твои компютъра като този от подписа за една бройка :) ) . Ако кефа е с предимство и ако цената нямаше значение, с такова устройство новите карти и нива  и на най-сериозните съвременни игри зареждат за няма и секунда, същите, които на традиционен твърд диск  може да се точат 30-35 секунди(и повече на по-бавните и остарели модели) и 7-8 секунди на обикновено SATA базирано SSD(или на най-евтините и бавни PCI-E базирани SSD-та), от каквато категория е посоченото на линка в първият ти коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...въпросите устройства обаче струват колкото 3 твои компютъра като този от подписа за една бройка :) ....

Не знам колко струва машината му, но дисковете на ИБМ (SSD PCI-E) започват от 2500 долара за 100 ГБ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе кашон ама поне го имам, а не като твойте мокри сънища и фантазии. Айде като си отворен ми отговори на това:

1. Кой се переше, че си държи 4670К без проблем на 4,8Ghz? Ти едва ли си се докосвал до 4670К.

2. Кой само ревеше, че постояно сменя тръби на водното? Ти сигурно си сменял на канализацията увас ама викаш то е едно и също а?

3. Кой ми говореше за "Be quiet" и някакви измислени постижения със среден клас охладител? 100% никога не си виждал "Be quiet" охладител.

4. Кой пращаше чужди снимки с цел да изпъкне и да докаже колко е велик със супер компютъра си? Че дори поне малко не се постара тая снимка да е обработиш, че да е по-достоверна?

5. Кой само дрънкаше как нямал никакви ядове да подкарва всички игри на макс?

Не знам в какъв свят живееш ама определено нещо ти куца.

Отговори си на тези елементарни въпроси и сам ще разбереш колко си смешен, заблуден, комплексиран и продължаваш да го доказваш това. Ако си мислиш, че всички ще ти въздишат по подписа, който с такава гордост си копирал от нета си найстина много сбъркан. Ти продължавай да пишеш, а аз след всяко твое мнение ще давам контра!

Айде със здраве! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе кашон ама поне го имам, а не като твойте мокри сънища и фантазии. Айде като си отворен ми отговори на това:

1. Кой се переше, че си държи 4670К без проблем на 4,8Ghz? Ти едва ли си се докосвал до 4670К.

2. Кой само ревеше, че постояно сменя тръби на водното? Ти сигурно си сменял на канализацията увас ама викаш то е едно и също а?

3. Кой ми говореше за "Be quiet" и някакви измислени постижения със среден клас охладител? 100% никога не си виждал "Be quiet" охладител.

4. Кой пращаше чужди снимки с цел да изпъкне и да докаже колко е велик със супер компютъра си? Че дори поне малко не се постара тая снимка да е обработиш, че да е по-достоверна?

5. Кой само дрънкаше как нямал никакви ядове да подкарва всички игри на макс?

Не знам в какъв свят живееш ама определено нещо ти куца.

Отговори си на тези елементарни въпроси и сам ще разбереш колко си смешен, заблуден, комплексиран и продължаваш да го доказваш това. Ако си мислиш, че всички ще ти въздишат по подписа, който с такава гордост си копирал от нета си найстина много сбъркан. Ти продължавай да пишеш, а аз след всяко твое мнение ще давам контра!

Айде със здраве! :D

ОК ... щом всичко е заради подписа го махам , но важното е че аз си се кефя на машината ... а и моля те спри да се филмираш с това че постоянно съм сменял тръби. -__-относно охладителите на BeQuiet имах в предвед този модел.. http://www.amazon.com/Be-Quiet-Silentwings-Cooler-LGA775/dp/B00HPX7J4K/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1396892544&sr=8-1&keywords=be+quiet+dark+rock+pro+2

но най любезно бих те поканил да разгледаш машината ми <3

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко струва машината му, но дисковете на ИБМ (SSD PCI-E) започват от 2500 долара за 100 ГБ :)

Аз имам предвид няколко пъти голямо по-обем  устройства, с цена приблизително колкото тази на цитираният модел(ако неговата все още е такава). Цените при този тип хардуер се менят доста бързо, дори на свръх специализираният на толкова известна марка(освен ако не е модел с по-особени качества).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маани ги тея pci-e SSD-та. Да не можеш да си го поставиш на лаптопа, нито на дъно не поддържащо pci-e x1, нито пък да го ползваш за външен, бегай оттука. Взимай нещо с SATA III. SATA III ще бъде достатъчно широка и няма да спъва ССД-то. PCI-e x1 също няма кой знае колко голям bandwith и просто не си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам предвид няколко пъти голямо по-обем  устройства, с цена приблизително колкото тази на цитираният модел(ако неговата все още е такава). Цените при този тип хардуер се менят доста бързо, дори на свръх специализираният на толкова известна марка(освен ако не е модел с по-особени качества).

На това, което цитирах цените са такива от поне 3 години. Специализирани са в смисъл че можеш да ги сложиш на конкретни машини, по спомени имаше поне 8 гнезда (за РАИД0) . И са предвидени за един от сторидж слоевете на база данни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК ... щом всичко е заради подписа го махам , но важното е че аз си се кефя на машината ... а и моля те спри да се филмираш с това че постоянно съм сменял тръби. -__-относно охладителите на BeQuiet имах в предвед този модел.. http://www.amazon.com/Be-Quiet-Silentwings-Cooler-LGA775/dp/B00HPX7J4K/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1396892544&sr=8-1&keywords=be+quiet+dark+rock+pro+2

но най любезно бих те поканил да разгледаш машината ми <3

Поздрави!

Можеш просто да пуснеш снимки :D защото съм сигурен че го нямаш този звяр :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...