Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

memo123

Проблем с товарене на процесора при теглене

Препоръчан отговор

Става въпрос за следният случай:

Разполагам с лаптоп Toshiba Satellite L30-134 с характеристики: Intel Celeron M 410, 1466 MHz ;

1408 MB  (DDR2 SDRAM); OS: Windows XP.

Та имах намерение да си подменя харда с по-голям, но поради неуспех със създаване на огледалното копие на Win-а се върнах на старият. И така започна проблема с товаренето на процесора на 100% получаващ се при максимална скорост на теглене от торент тракери. Много от изтеглените файлове спират на 99,9%. Проблема не е в торент клиента, тъй като при многото пробвани е така. При намаляне на скоростта всичко се нормализира, но мен това не ме устройва.Вградената Download програма на Firefox също спира на 99% при теглене. При проверка на работните процеси с програмата Process Explorer, при пуснат торент за сваляне, забелязвам сериозна активност от процесът Interrups, каращ системата да работи на максимално натоварване. Намирам за странно и това, че при двоен клик върху въпросният процес подменю Threads не изкарва нищо, за разлика от останалите активни процеси, където въпросната опция изкарва данни. Нека допълня че Ide контролерите са на режим DMA. Освен това не ползвам антивирусна.

И така очаквам предложения.

Още снимки: Публикувано изображениеПубликувано изображение

post-85632-0-62393000-1396889013_thumb.j

post-85632-0-06947800-1396889072_thumb.j

post-85632-0-82899500-1396889312_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е проблем или с твърдия диск, или с интерфейса към него.Може да се тества с HD Tune, веднага ще покаже диагностика в раздела Health, а ако там всичко е наред, може да се тества сектор по сектор в таба Error Scan след махането на отметката 'Quick'.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е проблем или с твърдия диск, или с интерфейса към него.Може да се тества с HD Tune, веднага ще покаже диагностика в раздела Health, а ако там всичко е наред, може да се тества сектор по сектор в таба Error Scan след махането на отметката 'Quick'.

Твърдият диск съм го тествал с разни програми, който са показали че няма лоши сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това процесорче при положение че е 1 ядро само е много слабо за такива задачи, а той играе доста голяма роля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов компютър..  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра не е слаб. Имам го от 7 години и до сега не ми е правил проблеми. До ваденето и слагането на хард диска спокойно вдигаше максималната скорост на теглене предлагана ми от доставчика. При все това процесорът работеше на 15-20% за 50 Mbps.

Нов компютър..  :)

Нека не си чешем езиците. Очаквам адекватни кометнари за този сериозен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ти да пуснеш една проверка с Malwarebytes Antimalware и един checkdisk да пуснеш и да кажеш резултатите какви са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ти да пуснеш една проверка с Malwarebytes Antimalware и един checkdisk да пуснеш и да кажеш резултатите какви са.

Няма наличие на вируси. Снимки за състоянието на харда.Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да кажа - слаб хардуер. От там естествено и затрудняване с по-интензивна работа. Пробвайте да ограничите скоростта на сваляне на торенти, и тествайте как се държи машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да кажа - слаб хардуер. От там естествено и затрудняване с по-интензивна работа. Пробвайте да ограничите скоростта на сваляне на торенти, и тествайте как се държи машината.

Тогава защо го нямаше проблема преди да сменям харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава защо го нямаше проблема преди да сменям харда.

Ами сам си отговаряте...

Защо не го споменахте това още в началото на темата ?

Да не говорим, че лаптопите са с 5400 rpm твърди дискове, със осезаемо пи-ниска скорост на трансфер, и от там по-високо натоварване на системната работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма наличие на вируси.

Това с високото използване на процесора на Interrupts води до мисълта че това най-вероятно е хардуерен проблем, за да откриеш от кой компонент се предизвиква(ако е хардуерен проблем, може да е софтуерен interrupt) oт device manager спирай отделните компоненти един по един(видео карта, мрежова карта и т.н.) и гледай в таск мениджъра дали се променя Interrupts.А и само да попитам зад рутер ли е лаптопа или е директно свързан към интернет с кабел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сам си отговаряте...

Защо не го споменахте това още в началото на темата ?

Да не говорим, че лаптопите са с 5400 rpm твърди дискове, със осезаемо пи-ниска скорост на трансфер, и от там по-високо натоварване на системната работа.

Щях да слагам по-голям, но не успях да направя огледало на Windows-а за да го прехвърля на новият. Така в момента съм със оригиналният твърд диск от 60GB.

Това с високото използване на процесора на Interrupts води до мисълта че това най-вероятно е хардуерен проблем, за да откриеш от кой компонент се предизвиква(ако е хардуерен проблем, може да е софтуерен interrupt) oт device manager спирай отделните компоненти един по един(видео карта, мрежова карта и т.н.) и гледай в таск мениджъра дали се променя Interrupts.А и само да попитам зад рутер ли е лаптопа или е директно свързан към интернет с кабел?

Свързан е с кабел към рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с каква скорост сваляш нормално? Защото ако препълваш кеш паметта на харда ще го затормозиш много и тия Interrupts биха станали от това. Точно и за това както си споменал че като лимитираш скоростта и се нормализира, мисля че стигнахме до някакъв извод тук.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с каква скорост сваляш нормално? Защото ако препълваш кеш паметта на харда ще го затормозиш много и тия Interrupts биха станали от това. Точно и за това както си споменал че като лимитираш скоростта и се нормализира, мисля че стигнахме до някакъв извод тук.  :D

Интернет доставчика ми доставя скорост от 50Mbps. Преди без проблем ги достигах, като натоварването на процесора бе 20-25%. Сега на 25-30Mbps натоварването е 100%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кеш паметта ти на хард диска е само 8мб, нищо не ти пречи да ги препълниш на максимум скорост. Ако пробваш със съвременен хард диск с 64мб кеш този проблем едва ли ще го наблюдаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1466 MHz-1,46GHz слаб е бе.. сега има даже и по 4GHz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По едни чуждестранни форуми четох, че проблема може би е от IDE контролерите, но не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По едни чуждестранни форуми четох, че проблема може би е от IDE контролерите, но не съм сигурен.

Ако беше там проблема щеше да ти покаже сума си грешки в HD Tune, а иначе погледнах и имаш грешки всъщност по хард диска в checkdisk.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...