Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

_HAKERA_

За адвокатските хонорари

Препоръчан отговор

Здравейте пак :)

Интересувам се от следната ситуация.

ПТП, другата страна е виновна. Описа на щетите е коректен, но изплатената сума е

занижена (типично по български).

Респективно ще съдя некоректните застрахователи за разликата от изплатената сума

и сумата, която вещо лице на което съм платил ми дава.

Обаче идва следният момент:

Какво се случва ако примерно адвоката за изготвяне на исковата молба и 1 явяване

в съда (за всяко следващо ще се плаща допълнително) ми иска примерно 300лв, а аз му кажа:

- Дай ще напишем бележка, че хонорара е 2000лв. За Вас са не 300, а 500лв+200 (за 10% данък).

Като на момента ще му платя 700лв, а след месеци (като свърши делото в моя полза) аз

ще прибера от застрахователя 2000лв+разликата за която е заведено дело+лихвата на всичко

това?

Какъв би бил проблема това да се реализира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам искаш да изкараш допълнителна далавера от ПТП-то или бъркам.

Вземай каквото ти дават и ако не си доволен си смени застрахователя че да не стане нищо да не вземеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакъв не е проблема, стига адвоката ти да е съгласен.

Още повече, ако е уверен в изхода на делото и може да му...хммм, да му въздейства, меко казано, то парите си ги взимате от другата страна.

И да уточня - не говоря за цитираната сума, а принципно.

Детайлите вие си ги знаете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си застрахователи. Колкото дават, толкова са преценили, че трябва. Парите не идват от застрахователната компания. Дадени са ви пари, оправяйте си бараката с тях и забравете за случката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте пак :)

Интересувам се от следната ситуация.

ПТП, другата страна е виновна. Описа на щетите е коректен, но изплатената сума е

занижена (типично по български).

Респективно ще съдя некоректните застрахователи за разликата от изплатената сума

и сумата, която вещо лице на което съм платил ми дава.

Обаче идва следният момент:

Какво се случва ако примерно адвоката за изготвяне на исковата молба и 1 явяване

в съда (за всяко следващо ще се плаща допълнително) ми иска примерно 300лв, а аз му кажа:

- Дай ще напишем бележка, че хонорара е 2000лв. За Вас са не 300, а 500лв+200 (за 10% данък).

Като на момента ще му платя 700лв, а след месеци (като свърши делото в моя полза) аз

ще прибера от застрахователя 2000лв+разликата за която е заведено дело+лихвата на всичко

това?

Какъв би бил проблема това да се реализира?

Търсиш признати разходи, които де факто няма да са направени, Демек фактура с невярно съдържание. Това подлежи на законови санкции. Адвоката може и да не се съгласи и поради това че ще  дължи по-голяма сума данък върху заприходени пари, които няма да е получил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Защо да си сменям застрахователя. Говорим за Г.О. и аз вземам от застрахователя на другият.

2. Колкото до данъците (сумите ми са примерни), но бях цитирал че ще му

поема 10% данък и ще му дам и малко повече от това, което ми иска за хонорар. Пък после

аз останалата разлика, че и с лихвата ще си я взема от застрахователя.

3. Как ще се докаже невярна фактура? Той може за 1 дело и 10 000лв да ми поиска за консултация, изготвяне

на документи и явяване на 1 дело. Той си дължи на съотвената сума данъци и толкова.

В случаят и двамата ще сме на далавера.

Иначе е масова практика при Г.О. или да не ти доопишат всичките щети (нарочно) или да ти

опишат всичко, но нарочно да ти изплатят по-малка сума (честа практика).

И няма такъв филм да ти плаща каквото прецени. Има си шваке и методика.

То точно в моят случай на японска машина счупено едно стъкло и оная ***** ми вика "стъклата

ги смятаме по цени на Кобра".

Да, ама не. На Кобра стъклото е 50лв, ама оригинално на Бултрако е 430лв, а по шваке май беше

около 400лв и с 0.5 коефициент стават 200лв (а някой даже беше споменал, че стъклата не

би следвало да намалят с коеф, понеже не старее в годините)....

Иначе ясно - може да се направи тази "далавера". Благодаря на отзовалите се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ти щом караш толкова скъпа кола де само предното и стъкло е една шапка пари къде ти е пълното каско за да ти е мирна главата ? Има да чакаш на ГО да ти поеми на 100% щети. Точно никога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросната кола не е нещо скъпарско - Хонда ЦР-В 99-та година, но на японските са такива цените.

Да не говорим че преден фар струва 741лв :)

А и не съм мислил за каско. Това са грешни пари.

Знам, че ГО не покрива на 100%, а на 50% от цените на шваке.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...