Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

quickJO

Офис конфигурация + лаптоп + принт/скан/копир и рутер

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,поради много променливи се търсят всевъзможни решения на следната задача:Лицето Х разполага с бюджет 2000-2200 лв, евентуално, но малко вероятно, още мъничко отгоре. Трябва да се оборудва стая със:1. Настолен компютър + 22 инча монитор2. Лаптоп3. Мултифункционално устройство с възможно най-евтини консумативи (тонера)4. РутерТук става още по-интересно.... Настолният трябва да има 1 TB HDD и прилична, клоняща към хубава видеокарта, защото ще има натоварване, изискващо това... Разбира се и мишка, клавиатура, колонки. Пълно оборудване. Клони се към нещо като AMD APU и 22-24 инча Full HD монитор...Май не е точно офис конфигурация, а? :)Запитването идва от приятел и това ми е известно към момента.Благодаря предварително,поздрави и лека и спокойна вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Десктоп - Тук знаеш как се процедира с паметта ако трябва да се намали сумата.

2. Лаптоп

3-4. Нямам идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За принтер не мога да дам и аз точно предложение, но ако е лазерен да е HP че лесно се рециклират (зареждат) касетите с тонер, няма нужда от смяна на чипове и подобни (не съм сигурен дали е за всичките им модели, колегите ще ме поправят ако греша) 30-ина лв би трябвало да е зареждането. Иначе оригинална тонер касета е 100-130 лв за 1000-1500 копия (не само за HP, а като цяло), зависи от принтера и съответния консуматив за него. Ако се търси мастилено струен принтер пак HP серията Ink Advantage от по висок клас 35xx (цените почват от около 180 лв) и на горе като модел с консумативи N655 че са ефтини ~19лв за 550 копия а цветните глави са на същата цена за 600 копия, но за офис сякаш е по - добре лазерен принтер. Вече зависи трябва ли да има WiFi и някакви допълнителни екстри

Рутер от ефтините марки TP-Link, модел според това какво покритие трябва да има и какви скорости то вече 300mbps с 2 антени са по 50-ина лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3. Мулти-функционално устройство лазерен принтер,скенер,копир,факс с жичен мрежов интерфейс и усб2.0 поне. Моята препоръка в този клас като минимум е: HP LaserJet M1212nf MFG - базиран е на принтера P1102. Има и ADF. Консуматив - 85А - може да си провери зареждане и оригинален за колко може да намери. Недостатък - не печата цветно.

4. Рутер TP-Link 1043ND - защо той - гигабитови портове, добра безжична мрежа, възможност за свързване на външен диск за бекъп на данните на фирмата или използването им при изключен настолен компютър или липсващ лаптоп.

Моето предложение е лаптопа да работи безжично, а компютъра и принтера жично свързани с рутер-а. Многофункционалното у-во може и директно с компютъра през USB, ако е до 3 м. от него (по-бърза работа по време на сканиране се постига).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бизнес и рутер за 50 лева, не бих си го причинил...

А за мултито без ADF и мрежа - нямам какво да кажа - ти в офис не си работил май на такива устройства...

Това са видимите недостатъци на предния пост... без да се заяждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Десктоп - Тук знаеш как се процедира с паметта ако трябва да се намали сумата.

Това дъно поддържа ли R7 серията?

Бизнес и рутер за 50 лева, не бих си го причинил...

А за мултито без ADF и мрежа - нямам какво да кажа - ти в офис не си работил май на такива устройства...

Това са видимите недостатъци на предния пост... без да се заяждам.

Аз разбрах , че ще си прави офисче 1 стая+1комп+1 лаптоп - ако ситуацията е друга е добре да има мрежа естествено.

Но това не ми прилича и на офис машина, ако се събере офис машина ще влезе в бюджета и принтер с мрежа , даже и wi-fi 

ПС: работил съм на такива устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-tp-link-dual-band-tl-wdr3500/pd/E2FZKBBBM/

Този също не е лош, работи на 2 честоти едновременно, като тази на 5ghz е идеална за един среден офис-по-малко смущения поради различната честота, но е за по-къси разстояния(за 5гхз става въпрос). За година близо е забил един път.

Иначе 3600 е малко по-добър, но и по-скъп, той-вече има гигабит, първият от N600 серията.

http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-n-tp-link-tl-wdr3600/pd/EHJ2KBBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,днес бях информиран, че така, както си го мислехме, еми няма да го бъде... Бюрокрацията е пусната в действие и ще се наложи да се мине през "Обществена поръчка".... За момента положението изглежда така: ЛИНК и няма какво да се направи...Извинявам се за отнетото време на всички!Поздрави и лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те твойте приятели кат тебе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...