Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

MrAlienBG

WEP Защита

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам за WEP рутерите на какъв принцип се кодира паролата имам един код ,,3132331323331323331323331" ако може някой да ми каже как мога да го декодирам и да влизам в рутера със паролата каквато е, благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам за WEP рутерите на какъв принцип се кодира паролата имам един код ,,3132331323331323331323331" ако може някой да ми каже как мога да го декодирам и да влизам в рутера със паролата каквато е, благодаря предварително :)

Амии... умножаваш по π /3,14/ и резултата делиш на 2.

Отговора ти е паролата. :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И падаш от коня :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда не разбрахте че колегата се шегува. За целта, която вие искате използвайте ASCII таблица и замествате цифрите със символа, които означават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е парола за свързване към мрежата на рутера,но за да се свърже компютър,към нея и да има интернет.Влизането в настройките на рутера е с друга парола,в зависимост от модела му.Ако е купен нов,тя е стандартна за определения модел.Т.е по модела ще потърсиш в гугъл,стандартната парола и име.С тях ще влезнеш в настройките на рутера.Доста рутери имат стандартно име:admin,парола:admin  или име:1234,парола: 1234. Като влезнеш първия път,можеш да промениш паролата за влизане в рутера,за да не те изпревари някой друг....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е парола за свързване към мрежата на рутера,но за да се свърже компютър,към нея и да има интернет.Влизането в настройките на рутера е с друга парола,в зависимост от модела му.Ако е купен нов,тя е стандартна за определения модел.Т.е по модела ще потърсиш в гугъл,стандартната парола и име.С тях ще влезнеш в настройките на рутера.Доста рутери имат стандартно име:admin,парола:admin  или име:1234,парола: 1234. Като влезнеш първия път,можеш да промениш паролата за влизане в рутера,за да не те изпревари някой друг....

Това е парола на училищен рутер сменяна е многократно пъти, и сега последната смяна го направиха със WEP защита просто днес имахме час със училищния лаптоп и влязах от настройките на интернета от лаптопа където е вързан със рутера и на мястото на паролата пишеше тези цифри :) 

Изглежда не разбрахте че колегата се шегува. За целта, която вие искате използвайте ASCII таблица и замествате цифрите със символа, които означават.

Хм, от ASCII таблицата получих US !CRETB!CRETB!CRETB!NUL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е парола на училищен рутер сменяна е многократно пъти, и сега последната смяна го направиха със WEP защита просто днес имахме час със училищния лаптоп и влязах от настройките на интернета от лаптопа където е вързан със рутера и на мястото на паролата пишеше тези цифри :).

Нали ти отговорих по-горе!Паролата,която виждате от настройките на мрежата е тази,чрез която да се свърже който и да е компютър в мрежата,за да има интернет.Този,който е сменил защитата на WEP,знае името и паролата за влизане в настройките на рутера.Него ще питате!

Хм, от ASCII таблицата получих US !CRETB!CRETB!CRETB!NUL

Дали е с цифри или трансформирана по този начин,е все едно.Когато се вписва един компютър,в мрежата,за се да получи достъп до интернет става с двата варианта.Те са една и съща парола.Да не би да нямате достъп до интернет?И да търсите начин да влезнете в настройките на рутера?Без да имате достъп до интернет от този рутер,няма как да стане всичко това...   П.п. цифрите,които виждате в настройките на мрежата,от този лаптоп,са последната парола,с която се е свързвал.Ако някой е променил паролата за свързване към мрежата,с друга,тази която е записана при вас,вече е невалидна и няма да ви свързва с нея повече,за достъп до интернет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали е с цифри или трансформирана по този начин,е все едно.Когато се вписва един компютър,в мрежата,за се да получи достъп до интернет става с двата варианта.Те са една и съща парола.Да не би да нямате достъп до интернет?И да търсите начин да влезнете в настройките на рутера?Без да имате достъп до интернет от този рутер,няма как да стане всичко това...   П.п. цифрите,които виждате в настройките на мрежата,от този лаптоп,са последната парола,с която се е свързвал.Ако някой е променил паролата за свързване към мрежата,с друга,тази която е записана при вас,вече е невалидна и няма да ви свързва с нея повече,за достъп до интернет...

ето и снимка какво пишеше в настройките на рутера от лаптопа ...

Всъщност забелязах имам грешка във кода сега пак го декодирах със ASCII таблицата и получих

31323331323331323331323331
US !US !US !US !US !USUS

дали ще стане със тази ,,US !US !US !US !US !USUS'' да се свържа през телефона, тей като със ,,31323331323331323331323331'' не ми позволява ??

post-348632-0-58238200-1397223756_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето и снимка какво пишеше в настройките на рутера от лаптопа ...

Всъщност забелязах имам грешка във кода сега пак го декодирах със ASCII таблицата и получих

31323331323331323331323331
US !US !US !US !US !USUS

дали ще стане със тази ,,US !US !US !US !US !USUS'' да се свържа през телефона, тей като със ,,31323331323331323331323331'' не ми позволява ??

Ако лаптопа,въобще може да се свърва с тази парола(с цифрите) и има интернет,то и телефоните също ще се свързват с тази мрежа!Ако не става с цифрите,който начин е по сигурен,то няма да стане,колкото и да преобразуваш паролата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто самта парола е такава... Пробвай да я напишеш на устройството, с което искаш да се свържеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паролата в този случай е 323.... и няма нжда да се конвертира в нищо. Ако не те пуска - изпуснал си цифра или пък има защита и по мак адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паролата в този случай е 323.... и няма нжда да се конвертира в нищо. Ако не те пуска - изпуснал си цифра или пък има защита и по мак адрес.

Да Благодаря ви, наистина е така изпускал съм всеки път една и съща цифра :D всичко е ОК вече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...