Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Marko4123

Помощ за подновяване на компютър

Препоръчан отговор

Здравейте ,
Искам да подновя на компютъра следните неща: процесор , видео карта и рам памет , но нямам достатъчно познания и затова се обръщам към Вас. Публикувано изображение Целта ми е да кача рамта до 8ГБ , а видео картата може да си остане 1ГБ , но да е с HDMI порт. Процесорът искам да е сравнително от най-новите и да е добър за работа поне 3-4 години занапред.
Ако е нужно и ново захранване , може и него да ми препоръчате.
Цената не е от голямо значение , просто искам да стане възможно най-добре.

Давам Ви линк към сегашните характеристики на компютъра ми , като съм се постарал да кача пълна информация.
http://dox.bg/files/dw?a=2af9fac28b

Благодаря предварително за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сокет 775 е отдавна в историята. Щом парите не са проблем продавай този и си вземи нов, иначе не виждам как ще караш още 3-4години със сокет 775. Дори да сложиш още РАМ и по-добра карта няма да имаш кой знае какво предимство спрямо сега. Разбира се важно е за какво ще използваш компютъра. За игри определено мисли за нова машина, а ако е за нет и филми и сегашната ти ще върши работа дори без ъпдейт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно+Проц+Рам от подписа ми и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно+Проц+Рам от подписа ми и си готов.

Така добре, ама ако иска да играе игри ще му трябва и добра карта, а от там и прилично захранване. Най-добре е да каже с какви пари разполага и за какво му трябва компа, тогава може да се дават предложения. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей Колега. Позволявам си да Ви пиша. Въпроса, е за какво ще използваш компютъра. Можеш да минеш на Linux Mint Mate Petra. Това е пълното наименование на Линукс дистрибуция, при условие, че използваш само Скайп, Офис Пакет, торент, запис на дискове и др. Почти всичко в Линукс е безплатно, но има и изключения. За Тримерно моделиране- инженерни програми забрави за Линукс. За повече инфо в форума за Линукс. Ако нямаш много финанси можеш да смениш само видеокартата с такава с HDMI изход за около 200-300лв. Защото ако смениш процесора, рам паметта ще ти трябва нова дънна платка и ново захранване, SATA DVD и др.Един приятелски съвет от мене. Не жали пари за захранване, защото ако захранването каже пляс - вид звук точно нищо няма да ти остане работещо от компютъра и периферията. Откъдето и да взимаш компонентите подсигури се с много добър и коректен сервиз. Ето примерна комп. конфигурация добра за следващите 3 год.Дънна Платка: ASUS Z87- Deluxe/z87/ LGA 1150 -480 лв.Процесор: INTEL - I7 - 4770K / 3,5G/ 8M/BOX/ LGA 1150 - 620 лв.Оперативна Памет - RAM: 4x 8GB DDR3 GEIL EVO VELOCE - 625 лв.Твърд Диск - HDD: 4 TB SATA III WD Black/ SE 7200rpm 64MB 445 лв.Видеокарта: GYGABYTE GV-R 929XOC- 4GD - 1049 лв.Захранване: Corsair Professional Platinum AX 1200i Digital Modular 1200W - 609 лв.SSD Диск: Нямам опит с такова чудо и не знам ползата от него, но много хвалят бързодействието на компютъра в пъти по- добро с него и да ти препоръчам: 512GB SAMSUNG SSD 840 Pro SATA 6Gb/s 2.5" ( 6,35cm )- 709лв.Вентилатор за процесора: V8 за 130- 150 лв. или водно охлаждане за 220-250лв.Монитор: IIYAMA Pro Lite XB2776QS 27" 2560X1440 QHD AH-IPS 5ms - 1130 лв.Компютърна кутия: HAF - 350 лв.Общо около 5500лв. Виж приятел не ти се подигравам. Това е конфигурация, която ще е актуална и в близките няколко години. Рам паметта ти е DDR 2 и въобще не е актуална, като Бързодействие. Каквото и да смениш ще ти се наложи да смениш и дъно, и процесор, и хард, и видеокарта, и захранване, и DVD и др. Просто сегашният ти хардуер е много остарял и такава конфигурация, като твоита се намира за 200-350лв. Каквото и да смениш по- сегашната ти конфигурация частично няма да има нито ефект, нито съвместимост. Ако не се занимаваш с инженерни програми, то с твойта сегашна конфигурация можеш спокойно да минеш на Линукс. Извинявам се за дългият пост. Нищо лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“bdenkov“ ти сериозно ли? Спокойно с машина за 1500лв. ще кара още 3-4година. Иначе виждам, че просто си копирал едни от най-скъпите части без да знаеш защо ще му са. 32ГБ РАМ. 512ГБ ССД, 4ТБ Хард, а да не говорим за захранването, което е предназначено за 2-3-4 видео карти. Просто се лигавиш тука не виждам как това може да е сериозно и компетентно мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може “bdenkov“ да има магазин и да иска лично да му продаде тези части  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми колега Jotto_del. Аз не се лигавя ни най- малко. Това е конфигурацията на вторият ми домашен компютър с изключение на SSD Диска. Но имам възможност и него да си го сложа. Използвам тази конфигурация за CAD/CAM/CAE инженерни програми за тримерно моделиране, като Solid Works, Solid Edge, CATIA и др. Просто тази конфигурация за този тип софтуер е минималната ако не искаш да мисли с часове. Напълно сериозен съм и не се лигавя, нито пък се подигравам. За компютърни игри е подходяща тази конфигурация, която съм описал.  За Radeon  X9 290 OC минималното изискване за мощност на комп. захранване e 750W. Като овърклокнеш процесора и сложиш още една такава карта в SLI/ CrossFire  режим и то няма възможност да инсталираш повече видеокарти.  Просто захранването е на максимума от възможностите си. Виж ако инсталираш Radeon 1300 Pro вярно, че с него ще захранваш три- четири Radeon 1300 Pro видеокарти модел 2005 год. Но сега сме 2014 год.

Не. Нямам магазин за компютърни части и никога на никой не съм искал да продавам нито тези, нито пък други компютърни части. Аз съм машинен инженер уважаеми колега locke. Не съм търговец. Това е единият от домашните ми компютри, имам лични наблюдения от стабилността и работата на тази комп. конфигурация и просто я препоръчах на колегата. Да. Аз на такава конфигурация работя. Също така препоръчах на колегата пуснал темата, без да прави ъпгрейд да си инсталира Линукс. Линукса ще му върши добра работа и е напълно безплатен и законен. Моля не ме нападайте и не ме обвинявайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми колега Jotto_del. Аз не се лигавя ни най- малко. Това е конфигурацията на вторият ми домашен компютър с изключение на SSD Диска. Но имам възможност и него да си го сложа. Използвам тази конфигурация за CAD/CAM/CAE инженерни програми за тримерно моделиране, като Solid Works, Solid Edge, CATIA и др. Просто тази конфигурация за този тип софтуер е минималната ако не искаш да мисли с часове. Напълно сериозен съм и не се лигавя, нито пък се подигравам. За компютърни игри е подходяща тази конфигурация, която съм описал.  За Radeon  X9 290 OC минималното изискване за мощност на комп. захранване e 750W. Като овърклокнеш процесора и сложиш още една такава карта в SLI/ CrossFire  режим и то няма възможност да инсталираш повече видеокарти.  Просто захранването е на максимума от възможностите си. Виж ако инсталираш Radeon 1300 Pro вярно, че с него ще захранваш три- четири Radeon 1300 Pro видеокарти модел 2005 год. Но сега сме 2014 год.

Уважаеми колега, така като гледате дали автора работи с тези програми при сегашната си конфигурация? За игри има и по-слаби карти, които пак са подходящи за комфортна игра. Захранването ще издържи две R9 290X и преспокойно ще издържи три R9 280X или четири R9 270X, а тези карти са 2014г., а не 2005г. Тук бъркате нещата, защото предполагам вие си искарвате парите с тази конфигурация и реално тогава е логично да имате най-доброто, а за домашни цели като игри/нет/филми може да се мине с далеч по-ефтино решение. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо искам да благодаря на всички , които изказаха мнение по моя казус.

Отностно това за което ще се използва компютърът , искам да кажа , че той няма да се използва за игри. Главната му цел е да се работи с програми, като целия пакет Adobe Creative Suit за графичен и уеб дизайн , както и други подобни програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Нямам магазин за компютърни части и никога на никой не съм искал да продавам нито тези, нито пък други компютърни части. Аз съм машинен инженер уважаеми колега locke. Не съм търговец. Това е единият от домашните ми компютри, имам лични наблюдения от стабилността и работата на тази комп. конфигурация и просто я препоръчах на колегата. Да. Аз на такава конфигурация работя. Също така препоръчах на колегата пуснал темата, без да прави ъпгрейд да си инсталира Линукс. Линукса ще му върши добра работа и е напълно безплатен и законен. Моля не ме нападайте и не ме обвинявайте.

Сега ако сложиш едно листче с надпис kaldata/forum и я снимаш тази конфигурация, ще ти повярваме и ще изплакнем очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо искам да благодаря на всички , които изказаха мнение по моя казус.

Отностно това за което ще се използва компютърът , искам да кажа , че той няма да се използва за игри. Главната му цел е да се работи с програми, като целия пакет Adobe Creative Suit за графичен и уеб дизайн , както и други подобни програми.

Виж за нещо на сокет 2011 ако парите наистина нямат особено значение и искаш да стане възможно най-добре. Става въпрос за около 3 000 лв.

Нещо на сокет 1150 също ще свърши работа като ще излезе около 2 000 лв. Сега кажи парите все още ли нямат значение или спираме до тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Много се извинявам, че пак се намесвам в темата. Не спамя. Не се заяждам. Целта ми е да бъда максимално полезен на колегата пуснал темата. Колега, каквото и ще да казват парите винаги имат значение. Според мене мини на процесор I5-2500 soket.1155 Дъно ASUS P8Z68-M-Pro soket.1155 Видеокарта Radeon 7870; Хард 1ТВ; SSD- не; Захранване - 750W. При тази конфигурация нямаш големи възможности за ъпгреид. На Дънните платки Асус Р- означава по- добро, а Н- по- лошо- тоест, че са изведени отзад конекторите за аналогови кинескопни монитори. Имаш на дънната платка и вграден Wi-Fi и Блутуут, което не е без значение. За Adobe Creative Suite трябва добър ама найстина много добър монитор тип IPS. Горният монитор е добър и по- евтин. Бих препоръчал също и монитор DELL 27" за 1400 лв.Колегата ganio не е дал видеокарта. С видеокарта и хубав монитор отива над 3500лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно: ASUS P8Z77-V, Z77, DDR III, VGA, DVI, HDMI, DP, SATA III, RAID, WiFi, USB 3.0, GLAN, LGA1155 - 227лв.
Процесор: INTEL CORE i5-3570, 3.40GHz, 6MB, BOX, LGA1155 - 358лв.
Рам памет: ADATA 2 x 4GB DDR III 1600 - 116лв.
Видеокарта: GIGABYTE 2048M R9 270X R927XOC-2GD DDR 5 PCI-E 3.0 - 392лв.
Захранване: COOLER MASTER V850 Vanguard, 850W - 267лв.
Хард диск: SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003 - 99лв.
Кутия: ANTEC Кутия ONE, w/o PSU - 102лв.
DVD- DL Combo: LG DVD-RW GH24NS70 DVD RW SATA BLACK - 33лв.
Монитор: DELL 27" U2713H, 2 000 000:1, 350 cd/m2, DVI, HDMI, DP, LED, IPS Panel - 1222лв.
Общо без монитор: 1600лв.
Общо с монитор: 2820лв.

Mod. edit by kokomil -

Правила за ползване на форумите

2.6 Не се толерира практиката на flood – публикуване на едно и също нещо многократно, както и публикуването на голям брой мнения от един потребител едно след друго. За добавяне на информация към предишен пост има бутон "Редактирай" на всеки ваш пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шибни му 1200W с платинен сертификат че това е слабичко!  :D  А как ще събере видеото на GB в кутията е отделна тема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това темпо до края на вечерта ще предложиш още 10 конфигурации с бюджет от 500 до 5000лв. :D  Ако ми дадеш едно свястно обяснение защо предлагаш захранвания за 300лв. по 700/800W при система с консумация 300W те признавам. Тая тема отива в бисерите!!! :D :D :D

Шибни му 1200W с платинен сертификат че това е слабичко!  :D

Може и повече просто няма да ме учуди. Монитора е доста ефтин може и някой за 2000лв. :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което съм предложил ще му свърши работа, ако иска да работи на по-високо ниво и ако бюджета го позволява може да добави нещо такова 

NVIDIA QUADRO FX5600, 384-BIT, 1536MB GDDR3  и монитор Dell P2714H.

А тази конфигурация на 

bdenkov

за 3 бонбона си е геймърска, на всичкото отгоре е и със стария сокет, чипсет. А захранването ще е голямо и за GTX780.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това темпо до края на вечерта ще предложиш още 10 конфигурации с бюджет от 500 до 5000лв. :D  Ако ми дадеш едно свястно обяснение защо предлагаш захранвания за 300лв. по 700/800W при система с консумация 300W те признавам. Тая тема отива в бисерите!!! :D :D :D Може и повече просто няма да ме учуди. Монитора е доста ефтин може и някой за 2000лв. :eek:

На кутията на Видеокартата GIGABYTE 2048M R9 270X R927XOC-2GD DDR 5 PCI-E 3.0 е написано минималната мощност на Захранването за система с тази видео карта и тя е 700W. Остават 100-150W над препоръчителното, за да не ти изгори захранването. Първи и Втори закон на Кирхоф в Електротехниката.За работа с Photoshop, CAD/CAM/CAE, Графичен дизайн и рендиране се работи на LED монитори с IPS матрица. Тези IPS монитори са с по- вярни цветове и мисля, че са 18 милиона или 32 милиона цвята с много повече бита работят отколкото обикновенните LED монитори. Разликата в картината при 27" / За пример / от личен опит IPS и TFT монитори е категорично очевадна в полза на IPS мониторите. Мониторите с матрица тип IPS са професионални монитори необходими за Фотографи, Дизайнери и инженери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кутията на Видеокартата GIGABYTE 2048M R9 270X R927XOC-2GD DDR 5 PCI-E 3.0 е написано минималната мощност на Захранването за система с тази видео карта и тя е 700W. Остават 100-150W над препоръчителното, за да не ти изгори захранването. Първи и Втори закон на Кирхоф в Електротехниката.За работа с Photoshop, CAD/CAM/CAE, Графичен дизайн и рендиране се работи на LED монитори с IPS матрица. Тези IPS монитори са с по- вярни цветове и мисля, че са 18 милиона или 32 милиона цвята с много повече бита работят отколкото обикновенните LED монитори. Разликата в картината при 27" / За пример / от личен опит IPS и TFT монитори е категорично очевадна в полза на IPS мониторите. Мониторите с матрица тип IPS са професионални монитори необходими за Фотографи, Дизайнери и инженери.

Благодарим, че ни каза първия и втория закон! :D  Закона на Мърфи нали го знаеш?

За монитори какво ще кажеш, че има IPS за по 250лв.? Ти някъв майтап тука си правиш или наистина толкова ги разбираш нещата. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сокет 775, взимай Core 2 Quad Q9650 или Core 2 Extremе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...