Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте, ще се нуждая от нова конфигурация за дома. Та ето моите изисквания: Шумът няма никакво значение, аз съм сам почти през цялото време в къщи. Ще ползвам старият хард Sata2 140Gb (просто ми стига и това е). Видео карта не ми е нужна, вградената ми върши работа. Значи единствено ще се наблегне на процесорна мощ и да кажем РАМ. Ето за какво ползвам компютъра.

Обработка на видео: Влогове 720p HD

Уеб дизайн: Photoshop cs3

Сърфиране като обикновените хора: Chrome :D

Направим съм си една конфигурация, изключително орязян бюджет от кутия, захранване, но това е положението. Зимата и лятото поддържам перфектни условия у нас, така че колко ще грее не ме вълнува. Към края на годината (Октомври) може да му добавя и едно SSD да литне и то. Давайте предложение, сигурно няма да се поръчва от интернет, защото ще се взема на изплащане, а от eMag слагат едни огромни проценти, че то ти излиза 900лв., а другите сайтове не предлагат повечето.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А захранване?

Захранване има в кутията, но не струва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно.

За тези пари,по-добро едва ли авторът на темата ще получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 589.84 лв. с ДДС

П.п - няма да прегрее,защото е AMD ако се чудиш. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не си давай парите за такива Китайски бомби ... защото след 1-2 месеца ще споменаваш близки роднини

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека иска да се наблегне на процесора а не на видеото та АМД-то не отговаря на условията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си имаш хард диск и ти стига: BB код:ASROCK FM2A88M-HD+ /FM2+ SHENHA ATX TOWER SH-999 PSU FORTRON FSP400-60APN 85+ AMD A10-7850K 3.7GHz FM2+ 2X4G DDR3 2133 KINGST PREDATOR Обща стойност - 645.68 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да си запази кутията  и да смени захранването вътре с Фортрона от мнението над мен. При всички положения 400 вата ще му стигнат  и за външна видео карта с консумация до 100 вата.  Вземи си   2X4G DDR3 1600 GEIL BL DRAGON

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да попитам нещо встрани от темата, но пак свързано с нея. Защо задължително трябва да се взема на изплащане от някъде? Има други варианти за пари на заем - заем от банка, кредитна карта. Лихвата при кредит от банка е не повече от 15-20 % годишно, което на 600 лева прави максимум 700-720 лева. В магазин едва ли ще ти дадат с по-ниска лихва, защото предполагам ползват някакви кредитни компании, които във всички случаи имат кредити с по-висока лихва. А ако намериш уж нещо безлихвено, то не се връзвай - лихвата е включена в цената. 

А по въпроса за конфигурацията мисля, че тук добро решение е поне i3  на Интел. Горното предложение е идея, но колкото и да е симпатична тая конфигурация със с.АМ1, тя е за офис и браузване. Процесорът е четириядрен, но реално е под нивото на G1820. 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да си запази кутията  и да смени захранването вътре с Фортрона от мнението над мен. При всички положения 400 вата ще му стигнат  и за външна видео карта с консумация до 100 вата.  Вземи си   2X4G DDR3 1600 GEIL BL DRAGON

Щом ще ползва вграденото видео, то по-добре ще е да е с по-бърза RAM. Не мисля,че си заслужава за 6лв. да сменя RAM-та с по-бавна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да си запази кутията  и да смени захранването вътре с Фортрона от мнението над мен...

Това, което съм сложил е 71лв и в момента е намалено. Със сигурност е по-качествено от предишното :D Така става ли?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става, ама е с две захранвания. Това във Floston-a колкото и да е зле ще се справи. Но пък аз лично от i5 не виждам смисъл, както и от толкова скъпо дъно. Ето предложение от мен с i3 и SSD.

Публикувано изображение

Количка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При дейностите, които е описал автора в първия пост има смисъл от i5.

Публикувано изображение

http://shop.sky.bg/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...