Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Наскоро закупих телевизор Samsumg UE32H6400, който има опцията Wi-Fi Direct, но при мен нещата не се получават. При опит за свързване на телевизора с лаптоп с Windows 8, не получавам никакво налично устройство за свързване. Въпроса ми е трябва ли да се направи предварително нещо, за да свържа лаптопа си с телевизора и ако може някой да ми даде инструкции за това как да направя връзката.

Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С кабел HDMI ли пробваш? Wi-Fi Direct е само да се свържеш телевизора към рутер ,за да има интернет .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Въпроса ми е трябва ли да се направи предварително нещо, за да свържа лаптопа си с телевизора и ако може някой да ми даде инструкции за това как да направя връзката....

Трябва разбира се. От менюто влизаш в Мрежа-и от там си правиш настройките!Макар и идентични при различните модели има малки разлики в самото меню, но предполагам ще се ориентираш какво трябва да направиш.Не е голяма философия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да се оправя. Не знам как да създам Wi-Fi Direct връзка с компютъра .. Доколкото знам Wi-Fi Direct e връзка между две устройства директно - тоест не се използва рутер, нали така? Въпроса ми е как да създам връзка или някакво излъчване на сигнал от лаптопа и след това да го намеря с телевизора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнете си личните съобщения,защото съм ви пратил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам по същият начин да свържа телевизора.Така телевизора ми е самсунг а компютъра е нео.Телевизора няма vga а само hdmi а пък компа има само vga.Купих си кабел от единия край е с vga другия hdmi.Моля за помощ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

molq pomognete i na men. Az sushto nemoga da svurja TV Samsung ue40f6800 s komp chrez wi-fi direct.

2. Теми и постове (коментари/отговори)

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите. И аз имам сущия проблем - немога да свържа ТВ Самсунг УЕ40Ф6800  с компутур чрез WI-FI DIREVT.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WI-FI DIRECT ли имате в предвид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате лично съобщение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам съшият проблем с връзка чрез WiFi Direct. Телевизорът е Sony KDL-55W905A, а лаптопа - VSF1521V1EB с Windows 8.1 Enterprise. Не ползвам вградения WiFi модул, а съм инсталирал външен донгъл TP-LINK, който ми позволява два пъти по голяма скорост на предаване. Картата в донгъла е Realtek RTL8192CU Wireless LAN 802.11n USB 2.0 Network Adapter, за който прочетох в спецификацийте,че поддържа WiFi Direct. Така и не успях да ги свържа, обаче. Може би трябва някакъв специфичен софтуер за OS,или за донгъла, не знам. Оценявам всякаква помощ. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

И аз не мога да се оправя. Не знам как да създам Wi-Fi Direct връзка с лаптопа,телевизора ми е Samsung UE40ES6530 a лаптопа ACER 5737z с Windows7 32bita.Стартирам WI-FI direct на телевизора и не намирам никакви устройства,трябва ли нещо да направя на лаптопа.Моля помогнете на незнаещия.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако нямаш wifi рутер, трябва да направиш с лаптопа ad hoc мрежа...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако нямаш wifi рутер, трябва да направиш с лаптопа ad hoc мрежа...

Създадох ad hoc мрежа компютър към компютър на лаптопа,изключих и рутера, но телевизора не открива новата мрежа  при стартиране  на WI-FI direkt на телевизора.Правелно ли съм разбрал напосаното по горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На ваше място първо бих прочел упътването на ТВ-то, там няма начин да не е описано кое и как се настройва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

И аз не мога да се оправя. Не знам как да създам Wi-Fi Direct връзка с лаптопа,телевизора ми е Samsung UE40ES6530 a лаптопа ACER 5737z с Windows7 32bita.Стартирам WI-FI direct на телевизора и не намирам никакви устройства,трябва ли нещо да направя на лаптопа.Моля помогнете на незнаещия.

Благодаря.

Изтегли програмата Samsung AllShare и я инсталирай. След това сподели папката с филмите и сериалите от програмата. След това включи телевизора и натисни бутона sourse. След като го натиснеш ще видиш ралични неща за избор  - трябва да избереш мултимедия или PC. След като избереш започваш да отваряш филмите от там. Ако не се покаже компютъра ти при натискане на sourse можеш да рестартираш програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямах време да прочета всички коментари но не открих дали устройствата които искате да свържете поддържат DLNA функция. От там тръгнете.

Аз имах подобен проблем и се оказа, че тази функция е задължителна за да се осъвместят. Повечето ТВ над 1 год. не завизимо, че са ЛЕД или смарт я нямат.

Както и таблети или смарт телефони с по-стара версия андроид. Помогнаха ми във фирма ЛИП Трейд - 02/489 00 00

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам телевизор LG webOS TV LF592U. Има WiFi Direct, Smart Share. Искам да споделя екрана на лаптопа (Acer Aspire 5742G) на телевизора, но безжично. Искам да пусна някое клипче на лаптопа и то да се вижда а екрана на ТВ, както когато са свързани с кабел. Четох нещо за това, че можело през рутера. Някой може ли да ми помогне? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Potrebitel12345 написа:

Здравейте! Имам телевизор LG webOS TV LF592U. Има WiFi Direct, Smart Share. Искам да споделя екрана на лаптопа (Acer Aspire 5742G) на телевизора, но безжично. Искам да пусна някое клипче на лаптопа и то да се вижда а екрана на ТВ, както когато са свързани с кабел. Четох нещо за това, че можело през рутера. Някой може ли да ми помогне? Благодаря предварително!

1. Теглиш Universal Media Server

2. Инсталираш програмата

3. Стартираш  я и отиваш на Navigation/Share Settings и от там избираш, и споделяш папката с видеата които искаш да ги гледаш на тв

4. Включваш телевизора

5. Ако сървара не намира телевизора рестартираш програмата 

6. Натискаш бутона   source от дистанционното на телевизора и трябва със стрелките да отидеш на сървара и след това да натиснеш бутона ОК

7. Използваш стрелките на дистанционото и бутона ок за избиране и пускане на видео

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, благодаря. Но всъщност аз исках да използвам ТВ като екран и да мога да пускам на него и видеа, които не са на компютъра, а са от нета. Има ли такава възможност? А и на дистанционното нямам такъв бутон.

Редактирано от Potrebitel12345 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/21/2016 в 19:39, Potrebitel12345 написа:

Да, благодаря. Но всъщност аз исках да използвам ТВ като екран и да мога да пускам на него и видеа, които не са на компютъра, а са от нета. Има ли такава възможност? А и на дистанционното нямам такъв бутон.

Мажеш да пробваш през браузъра на тв. Но по-лесно е да си свалиш Нетфликс,НВО Go, Ютюб и други такива приложения на телевизора и да използваш смартфона, като дистанционно с което да командваш телевизора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sky1 написа:

Мажеш да пробваш през браузъра на тв. Но по-лесно е да си свалиш Нетфликс,НВО Go, Ютюб и други такива приложения на телевизора и да използваш смартфона, като дистанционно с което да командваш телевизора. 

Ще пробвам. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.Искам да попитам нещо и ако може да ми помогнете.Та купих си телевизор Сони и искам ако може по някакъв начин да гледам филми на него през компютъра безжично, а не да го качвам на флашки, външни хардове и др.Двете устройства съм свързал чрез рутера.Единството което успях да направя е да пусна филма през WMP и само че става само ави формат а аз искам ако може и големи филми а те са с друг формат.Трябва да си играя да ги конвертирам на ави.А си отнема доста време.Как да стане някаква програмка ли ми трябва или каквото и да е.Надявам се да ми помогнете.Благодаря Ви.Хубав Ден!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...