Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

georgivelikov

съвет за покупка на стационарен компютър

Препоръчан отговор

Здравейте , ще копувам нов стационарен компютър с който ще целя само да цъкам игрички   но не желая FPS лаг и сякакви подобно изпрал съм някаква комфигурация но нека ви я задам тука за да дадете мнение 

CPU - i5 4670  s 1150 6mb cash

ram 8 gb (2400 mhz ) ddr3 

hdd 256 gb ssd  за операционна сис  

hdd 1tb 

GPU Nvidia Geforce GTX 770 2gb 256 bit 

700W power supple 

въпросът ми е  дали процесорът е подходящ и дали е подходящо да сменя с някой АМД

от същия клас   ако сменя с кой и каква е разликата 

цялата кофигурация излиза около 1500 - 1600 лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах това чудо на бара ли ще стои или на кухненската маса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е мониторът ви?

Количка

ASROCK B85M PRO4 LGA1150
I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150
2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
CM N500 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU
Corsair 500W Builder Series CX V2
PALIT GTX770 JETSTREAM 2G GD5
A-DATA SSD SX900 128GB SATA3

Обща стойност - 1 571.88 лв. с ДДС

Сложил съм ви малко по-различен процесор,няма да усетите разлика между него и това,което вие сте избрал.Добро дъно и рам с хубави тайминги.Бърз и тих хард-диск,като съм сложил и ССД за операционната система.Кутията е прекрасна,с хубаво захранване.Чудесна карта.

Заб. :Ако се откажете от ССД,малко намалим от кутията,ще можете да вземете още по-бърза видеокарта,щом игрите са приоритет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кутия съм предвидил голяма а черна кутия която влезе всичко не сам я написал не е толкова важно според мене

ссд харда kingston sata 3 имам в лаптопа  просто ще го преместя  

мониторът  е 21 инча  1920 * 1080

power supply  не е ли малко слаб в нвидия  са посочили минимум 600 ватово захранване ?

процесорът добър ли е

амд ще се справя ли по добре в задачите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМД ще е по-добре, ако ще клокваш. 970A-UD3P+FX-8320+CM Hyper 412S, примерно. Но лично аз бих заложил на Хеон+770.

Публикувано изображение

Линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията в първия пост е добра, но няма смисъл от 2400 памет, освен ако не е на много изгодна цена, a и от 4670 няма смисъл, понеже на практика разлика спрямо 4570 няма да усетиш. Относно захранването, подобна конфигурация ще консумира максимум 300W при максимално натоварване, за това всяко качествено съвременно захранване, дори и 450W ще е напълно достатъчно. Просто производителите на видеокарти се презастраховат заради некачествени захранвания с фалшива мощност. Все пак качественото захранване е много важен компонент и не бива да се пести от него. Eто едно предложение:

Публикувано изображение

п.п.

Стоте лева разлика между i5-4570 и Xeon 1230V3 за мен не са оправдани. Разликата в производителността е далеч по-малка(където изобщо я има) отколкото разликата в цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах това чудо на бара ли ще стои или на кухненската маса...

:D Патаран, и ти ставаш за комик, където и да го сложи все тая важно е да има добра охлаждаща система. Автора го е грижа да щрака. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D Патаран, и ти ставаш за комик, където и да го сложи все тая важно е да има добра охлаждаща система. Автора го е грижа да щрака. :P

Е той ще щрака, ама без дъно и кутия, къде отиваме...? Днес съм в настроение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих коментирал но само ще му спамиме така, че съм до тук! Нека той да си избере и премисли конфигурациите които останалите колеги са му дали като най-добър вариант!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кутия съм предвидил голяма а черна кутия която влезе всичко не сам я написал не е толкова важно според мене

ссд харда kingston sata 3 имам в лаптопа  просто ще го преместя  

мониторът  е 21 инча  1920 * 1080

power supply  не е ли малко слаб в нвидия  са посочили минимум 600 ватово захранване ?

процесорът добър ли е

амд ще се справя ли по добре в задачите ?

Доколкото виждам,вече имате кутия,или сте си избрал конкретен модел? Съветвам ви да си вземете хубава кутия,осигуряваща добър въздушен поток и кейбъл мениджмънт. Щом и сега имате ССД,за което пък трябваше да кажете още в първият си пост,че да не правим излишни словесни еквилибристики,ще си го ползвате и него.За сметка на това пък ще си вземете по-добра видеокарта.Даже ми се струва,че в бюджета ще влезе и някаква периферия,стига да имате предпочитания.Или пък някоя добра и бърза флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сеща ще извадя подробна иформация  за това какво съм избрал 

mainbord : asrock  z87 extreme 3

cpu : intel core i5 4670k 3.4 6mb s1150 box

ssd kingston 128 hdd sata 3 

hdd  toshiba 500 gb sata 3

ram: 8gb  2400 mhz  ( 2*4gb )  скороста  е на 2400 разлика 20 лева от по бавна  не знам дали има такова значение но е 20 леа разлика

GPu : nvidia gtx 770 256 bit 2 gb ddr5 

pw: 700w power supple  ( по производител на видео карта залагат минимален 600w power supple ) затова и аз съм заложил по голяма мощност

кутия: thermaltake commander gs ii 

Dvd: Dvd rw 40 лв Lg ( не съм ползваl oт 2 години)

както  казах SSd to Си го има ми ще вградя  в новият PC , монитор също имам   21 инчов 1920 * 1080 

процесорът  ако е в амд какъв да избера нищо няма оверклоквам просто изкам като се върна от работа и седна да по щракам да ми кеф и да не ми сече

да не се ядосвам че съм спестил 100 лева 

процесорите на амд по добри ли са и ако сменя с някой на амд  по бързо ли ще  върви компютърът ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кутията нищо не сте споменал.Имате ли някоя на предвид?

п.п.Щом няма да клоквате,този процесор и това дъно са ви абсолютно излишни.

Честотата на рамта,едва ли реално ще забележите някакви разлики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи това,което ти е предложиш многоуважаемият Людмил,няма да съжаляваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наско, предлагаш кутия и захранване + още едно захранване. Но аз лично на нито едно от тях не бих се доверил. За 770 трябва по-качествено захранване. Оглеждай нещата преди да предлагаш. Един два пъти да сбъркаш разбираме, ама ти във всяка конфигурация правиш грешки. Чети повече и след време ще правиш много хубави конфигурации, но дотогава по-добре не пиши или сведи писането до минимум. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя корсар има 600 вата 12 волтова верига и би трябвало да издържи една GTX770 и i5-4670

Отново благодаря за забележката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда ама е бюджетен клас захранване.Ако махнем двете захранвания може да се сложи едно хубаво

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от WorstNightmare
      Здравейте
      Нов съм във форума и ще поискам съвет. Имам около 1000 лева на разположение, не разбирам от това, но знам, че със толкова пари не може да се вземе висок клас машина! Та въпроса ми е какво е по - добре да се направи - ъпгрейд на сегашната:
      MotherBoard:MSI FM2-A55M-E33
      CPU:AMD A8 X4 3.90GHz
      Video Card:AMD Radeon HD8570D
      RAM:Kingston 4GB DDR3 1333MHz
      HDD:WD Blue 1TB 7200Rpm SATA III или закупуване на новата. Дори не знам дали е възможно да се ъпгрейдва, защото беше компютъра го купихме сглобен. Периферия имам, както казах ще е главно за игри(по възможност най - новите). Монитора ми е 27" 1980x1080(BenQ GW2760). Ако не съм обяснил нещо както трябва, питайте. Благодаря предварително!
    • от Rxitbg
      Здравейте, нов съм в сферата на компютрите, но ми казаха че е по-голяма оферта да си сглобиш компютър вместо да го купуваш, заради различни части и т.н. Така: Имам бюджет около 1000-1100 лв и ми трябва компютър който да може да подкара почти всяка игра.Казаха ми някой добри процесори и видеокарти. И от опита ми за сътворяване на машина получих това  http://nikem-bg.net/cart/49705p1r1117p1r1008p1r47365p1r45235p1r46540p1rf.html + тази видеокарта http://www.stealtech.org/video/PALIT_GTX650TI_2GB_D5_id32783/ Мисълта ми е може ли да ми кажете мнение и дали липсва нещо. Предпочитам процесор Intel 3.0GHz+ и видеокарта Nvidia GTX 600+ . Съжалявам ако съм затруднил просто не разбирам много. ;/Благодаря предварително!
    • от Captain Jack Sparrow
      Здравейте преди няколко месеца писах тук за да ми препоръчате нов компютър. Е изглежда, че вече парите се събраха и дойде време да се купят нещата.Последната конфигурация, която избрах е ето тази: http://nikem-bg.net/cart/46717p1r49615p1r50323p1r49044p1r46974p1r50083p1rf.htmlРеших да наблегна повече на сухите статистики отколкото на монитора, тъй като в момента съм с LG FLATRON L1918S 1280x1024, за да може по-нататък да ми вървят повече игри. Имам следните въпроси.Дали монитора ще има толкова голямо значение за графиката на игрите и имали смисъл от нов в скоро време.В конфигурацията не се включва хард-дискът, но се установи че сегашния ми SATA II 500gb ще бави компютъра. Така че трябва някак си да се вметне и 1тб хард диск като евентуално се ореже и рам-та.Когато инсталирвам Windows 7 ще ми стигне ли 4 гб флашка, а ако не дали трябва да се сложи записвачка или четящо устройство за дискове за да го инсталирам. Не съм запознат с нещата тук затова, моля вас за помощ. Ясно е, че ще го вземам от НИКЕМ и ,че ще ми го сглобят там. Ако имате предложения за друга конфигурация може да предложите пък после ще решим какво да правим. Смятам, че тази е най-оптималната, която намерих като изключим захранването. На видео картата пише, че и трябва 600 W а то е само 550. Другото нещо за което се притеснявам е да не би в бъдеще да няма много възможности за надграждане макар, че няма да е много фатално и може да се пренебрегне до някаква степен.
    • от piratut
      здравейте. искам да попитам следното какво трябва да направя в тази ситуация  1 имам нова машина която е нямала ОС до сега 2 вкарвам диска с Windows Xp и започвам инсталацията 3 изписва ми starting windows екрана мигва и се появява error - 0x0000007b опитах се да натисна F6 преди да започне инсталацията за да й сложа драйверите любезно предоставени с машината от INTEL но безуспешно четох по други форуми и в този че проблема е в драйверите ама .... не мога да ги сложа докато ОС се инсталира. не е от клавиатурата защото ползвах и стара за която съм сигурен че работи. оставям последните решения на вас извинявам се ако темата не е пусната където трябва и ако имам правописни и/или пунктуационни грешки. 
    • от wish_bg
      Здравейте! От доста време насам не следя пазара на компютри и за това се обръщам за съвет към вас Искам да си сглобя конфигурация до около 1200-1300 лв и допълнена с подходящ 21.5 инчов монитор(до 300лв). Моля за някакви съвети, като имам и известни претенции:
      [*]Процесор: Интел [*]Видео карта: NVidia [*]+SSD HDD минимум 64 gb. [*]Имам kbd и мишка.

Компютъра ще се използва за игри и филми. Моля помагайте
  • Дарение

• Добави ново...