Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Chavdar Ivailov

Какъв процесор и видео карта

Препоръчан отговор

Здр. от години тоя компютър седи така и не правя нищо по него поради простата причина, че си закупих лаптоп. Искам специалистите сред вас да ми кажат за моето дъно какъв мощен процесор, каква видео карта мога да закупя за да върви прилично. Под думата да върви прилично имам в предвид да тръгват по новите игри. Ще приложа снимки от програмата "Everest" която използвах за да видя какво е дъното. Благодаря предварително на отзовалите се. post-348911-0-39825800-1397665676_thumb. post-348911-0-77450200-1397665676_thumb. post-348911-0-19360700-1397665677_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По никакъв начин не е рентабилна смяната на процесор на тази конфигурация. Морално остаряла е. Сравнително съвременна видеокарта може да се сложи (с идеята да се ползва в следваща конфигурация), но тя ще се спъва много от процесора.Какъв е бюджетът за нови части? Какви са останалите компоненти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казва колегата във горния коментар (вярно си е) имам друго на ум може да се събере прилична машинка на добра цена имам предвид (4 ядра на 2Ghz 4 GB Ram 1 GB видео вградено само без хард) за 260 лева (не се шегувам) (Имам тема за това)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори. За останалите параметри явно няма смисъл да говори бюджетът ми е около 400-500 лв. Разглеждам подобни теми и виждам много предложения от вас за прилични конфигурации, но не мога да избера подходяща. Нека да се има в предвид, че захранването е 300w и евентуално може да се доведе до закупуване на ново. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако дискът от сегашната конфигурация е със SATA интерфейс, може да се ползва и в нов компютър поне на първо време - нов сносен диск е поне 90-100 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GTX750 е много икономична (55W) и не иска допълнително захранване. В момента я има на промоция - Gainward - 202.49 лв.

Все пак е желателно да го смениш ако е купувано с конфигурацията (демек много старо) а и подозирам че е жълто.

Това прави около 300 лв. Ако остане нещо го отдели и събирай за нова машина (дъно, рам и процесор).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр. от години тоя компютър седи така и не правя нищо по него поради простата причина, че си закупих лаптоп. Искам специалистите сред вас да ми кажат за моето дъно какъв мощен процесор, каква видео карта мога да закупя за да върви прилично. Под думата да върви прилично имам в предвид да тръгват по новите игри. Ще приложа снимки от програмата "Everest" която използвах за да видя какво е дъното. Благодаря предварително на отзовалите се. Публикувано изображениеdyno.JPG Публикувано изображениеprocesor.JPG Публикувано изображениеvideo.JPG

Този компютър е набор на Windows XP. Последния го спряха, логично е и ти да търсиш нова платформа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за съвет,имам вградена видео карта мога ли да сложа нещо по-добро ,за не повече от 150лв ,илина тази щайга не си струва.Мерси предварително!post-324145-0-19807700-1398954038_thumb. процесора е Intel core 2Duo E8400 3000mhz, l2-6mb рам4gb DDR2VGA вградено GM4500захранването е 300w

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD7730 1GB DDR5 за около 120лв. От по-скъпа видеокарта за тая конфигурация няма смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=cmP0HWw1pKU

За този модел ще ми трябва нещо с по малки габарити за  слот PCIx16

Дали ще се сработи с вградената,ако някой е тествал моля да сподели :rolleyes:

Intel® Q45/Q43 Express Chipset

Intel® 4 Series Express Chipset Family

В момента слота е зает от някаква видеоплатка стози изход,който се вижда на клипчето в ляво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asus R7 240 в комплекта има нископрофилна планка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля ,че с това захранване няма да мога да си намеря хубава видео карта

от среден клас за да вървят и по-яките игрички

:no-no:

S26113-E511-V50

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването, макар и с ниска мощност(всъщност изобщо не е ниска, но това е друг въпрос) е много качествено и няма да има никакви проблеми с предложените видеокарти. Проблема е в нископрофилната кутия, понеже няма къде да събере видеокартата, а не в захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай тая :

ASUS R7 250 1GD5

Къде ще я сложи тая карта, като не е нископрофилна? Преди да натиснеш "Публикувай" си прочети внимателно какво си написал, че обикновено пишеш прибързано и се излагаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...