Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

П.е.т.ъ.р

Дилема!? презареждане или нов принтер?

Препоръчан отговор

Наличния принтер e OKI C 530DN взех го преди година втора ръка, отпечатал съм над 1000 цветни страници размер А4 (около 15 хиляди етикета размер 7х5см). 

Доколкото знам е минал през сервиз и е обслужен,нямам никакви забележки, изби си парите няколко пъти.

Вчера обаче взе че свърши синьото и сега се чудя дали да купя тонер в бутилка и да си го заредя или направо да търся "нов" принтер.

Оригиналните тонер касети са безбожно скъпи над 500лв за четирите цвята, 

зареждане в сервиз също не ми е по джоба цените тръгват от около 90лв за цвят. 

Цените на тонер в бутилка които намерих са :

OKI C 530, Тонер бутилка 140гр. за 3500к., Black, Static 44лв

OKI C 530, Тонер бутилка 80 гр. за 2000к., Cyan, Static 32лв

OKI C 530, Тонер бутилка 80 гр. за 2000к., Black, Static 32лв

OKI C 530, Тонер бутилка 80гр. за 2000к., Yellow, Static 32лв

OKI C 530, Ресет чип, 2к., Black,Cyan,Black и Yellow са по 18лв за брой.

Една проста сметка показва че презареждане в домашни условия за 2000 копия ще ми излезе 212лв тонера+чиповете.

Изгледах няколко клипчета и мисля че бих се справил с пълненето.

Чиповете задължително ли се сменят и те? 

Ако купувам "нов" принтер какво бихте препоръчали до около 250-300лв?

Нов е в кавички защото мисля пак да търся втора ръка.

Трябва ми лазарен задължително цветен и техническите данни да са на нивото на стария.

Възможност за печат върху картон с добро качество.

И да е масов модел с евтини консумативи. 

Идеалния вариант би бил да дам Окито и да доплатя за нов, предполагам може да се ползва за части или пък да се зареди и продаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно сам ще си развивам темата.

Реших че ще си купя тонер, засега само син и ако се справя успешно със задачата ще купя и останалите цветове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При купуване на принтер втора употреба, няма кой да ти даде гаранция, че всичко ще работи. С този модел просто си извадил късмет.  Ако ще правиш презареждане в домашни условия ( макар, че пак си е риск поет от теб) сменяй и чиповете. Естествено процедурата има смисъл ако принтера си избива 200 лева пълнене при 2000 копия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо принтера е купен от фирма с гаранция за брой копия или 6 месеца.

Само синьото е свършило с останалите цветове мога да отпечатам още около 250-300 копия.

Ако го заредя ги смятам не 2000 а 1000 защото печата покрива около 80-90%.

200лв за 1000 копия А4 е 20 стотинки на лист, най ниската цена която съм намерил в студио е 50ст на лист като си нося на флашка файловете  и те само ми ги отпечатват.

Масово искат от 90ст до 2лв.

Върху листа събирам 16 етикета тоест един етикет ми излиза стотинка и малко.

Преди около две години си бях поръчал нужното количество етикети отпечатаха ги с правописна грешка и единия цвят беше сгрешен.

Ядосах се и купих евтин мастилено струен принтер които се справяше успешно със задачата, но през зимата главите засъхнаха понеже не го ползвах.

Вчера вадих касетите за да им запиша номерата, после пуснах за проба за да видя дали съм ги сложил правилно и успях да отпечатам десетина листа, синьото си е нормално не е избеляло, което ме кара да мисля че чипа е преброил определен брой копия и е дал сигнал че тонера е свършил а реално има още.

От два дена разглеждам оферти за лазерни нови принтери с цена до 300лв и възможност за зареждане на касетите на по приемливи цени и се оказва че таково добиче няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оки по принцип са качествени принтери (LED са много по издържливи от лазерните), според мен си струва да пробваш с зареждане... пък и е мрежов... за 300лв  само боклук на самсунг или hp може да вземеш, а те са много капризни към консумативите и чиповете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има някаква конспирация с тея тонери в бутилки, разтърсих се из мрежата и се оказа че информацията е много бедна,почти никаква.

Навсякъде се твърди че за определен модел принтер става точно определен тонер и никои друг.

Питах в няколко сервиза/магазина и всички ме съветват да купя нов принтер.

Сигурно има над милион модела и просто не мога да повярвам че за всеки от тези модели се прави различен тонер по различна формула, на отделна поточна линия, това би изискало огромни ресурси при условие че живота на принтерите е най-много 6 месеца после излиза следващия модел.

Мисля че принтерите от една марка и клас ползват еднакъв взаимно заменяем тонер.

Няма логика тонера на скъпите устроиства да е левче а на евтините по десет.

Какво е различното в тонера? цвета ?съдържанието?

Какво би станало ако заредя с тонер на същия производител но предназначен за друг модел принтер(не марка,модел)?

Ще прецакам касетата? или ще печата но ще има разлика в цветовете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има някаква конспирация с тея тонери в бутилки, разтърсих се из мрежата и се оказа че информацията е много бедна,почти никаква.

Навсякъде се твърди че за определен модел принтер става точно определен тонер и никои друг.

Питах в няколко сервиза/магазина и всички ме съветват да купя нов принтер.

Сигурно има над милион модела и просто не мога да повярвам че за всеки от тези модели се прави различен тонер по различна формула, на отделна поточна линия, това би изискало огромни ресурси при условие че живота на принтерите е най-много 6 месеца после излиза следващия модел.

Мисля че принтерите от една марка и клас ползват еднакъв взаимно заменяем тонер.

Няма логика тонера на скъпите устроиства да е левче а на евтините по десет.

Какво е различното в тонера? цвета ?съдържанието?

Какво би станало ако заредя с тонер на същия производител но предназначен за друг модел принтер(не марка,модел)?

Ще прецакам касетата? или ще печата но ще има разлика в цветовете?

точно така е. ако сбъркаш тонера доста голяма играчка си е после докато почне принтера да печата нормално... тонерния прах залепва по барабана, който се поляризира от лазер или LED и тази поляризация при някои барабани  трябва да е положителна, при други отрицателна и съответно тонера трябва да е с отрицателен или положителен заряд... всеки тонер съдържа метален прах + пластмасов прах... прилепването към барабана се дължи на металния прах, а изпичането на пластмасата... специално при оки-тата пък и при повечето принтери при смяната на касетата при включване половината от тонера в касетата пада в бункер и се смесва със стария, ако вземе да не печата както трябва доста ще трябва да принтираш докато се изчисти. логиката в цената е друга - на ефтините принтери цената е висока щото себестойността на тонера е ниска, както и на чипа и изкуствено се държи висока (и заради защитите) - или те цоцат от към тонери или те цоцат от към принтери. имаше едни окита, които даже нямаха чип, а просто като сложиш касетата от усилието с което се бърка тонера се определя колко е пълен - в самата касета има бъркалка, която се върти и през прозрачко око един датчик гледа има ли тонер или няма - това е ефвтин начин да се определи нивото на тонера и се манипулита супер лесно с черно тиксо. но така може и сам да си зареждаш и да си изхабяваш цения тонер. с чип е друго - броят се листи, няма как обаче чипа да мери запълването на листа и за това си смята при 5% запълване тонера ще свърши след еди си колко листа и може тонера да свърши преди броя листи, ако печаташ снимки или да имаш тонер и да печата нормално и по някое време да ти каже че няма тонер...

кое с какво се зарежда гледам тук:

http://www.doctorprinter.bg и http://freckles.bg

но твоя принтер не го видях...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста информация открих, тук там ентусиасти са пробвали с тонери предназначени за други модели и са успели, дори един се хвали че с тонер за Ксерокс Окито вадило много по наситени и истински цветове.(не е написал обаче точните модели а само е споменал двете марки) 

Така или иначе след празниците ще поръчам чип и Циан от Арбикас, само там намирам тонер в бутилка съвместими с моя принтер,

което е странно, защото по някои модели Oki C300,Oki C310n,Oki C310,Oki C310dn,Oki C330dn,Oki C330 DN,Oki C510DN,Oki C510 DN,Oki C530 DN,Oki C530dn,Oki MC351,Oki MC361,Oki MC561,Oki Multifunction MC351,Oki Multifunction MC361 са в продажба а тонера и частите са еднакви.

Иначе в разни чужди сайтове комплект тонери 4 цвята за 5000к + чипове струват около 160лв с безплатна доставка, но синьото ми е спешно и не ми се чака месец.

Зареждането изглежда лесно при този модел барабана е отделно, отваря се едно капаче почистваш и пълниш.

Към края на лятото ще си купя фото принтер за сега съм се насочил към Епсон L800 и този ще стане излишен.

Мисля да поръчам от  ebay най евтиния тонер в бутилка за Оки без да гледам модела и да експерементирам, ако се получи получи ако ли не ще изгоря с 20-30лв и ще съм натрупал опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към края на лятото ще си купя фото принтер за сега съм се насочил към Епсон L800 

От трън, та на глог!

Стой далече от тази марка принтери!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От трън, та на глог!

Стой далече от тази марка принтери!!!!

Че аз в момента не съм на трън, принтера е перфектен работи идеално, просто цената на консуматива не ми харесва.

Колкото да L800 оригиналния му консуматив е много ама много евтин, пълненето е елементарно. Принтера идва с фабрично поставена система за непрекъснато подаване на мастило.

В момента цената на принтера е 650лв което никак не е много за възможностите които предлага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принтера идва с фабрично поставена система за непрекъснато подаване на мастило.

Така съм съгласен!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разреших проблема по следния начин - поръчах съвместими тонер касети за 5к копия при 5% от Китай, на няколко пъти по ниска цена, 15-16 евро за брой, 62,07евро общо за четирите.

След около 35-40 дни ще споделя дали решението е било удачно.

Ако качеството ми хареса ще поръчам от същия търговец и тонер, продава го в опаковки по килограм.

Чиповете и те са 3-4 пъти по евтини а доставката до БГ е безплатна или символична. Останалите консумативи за принтера и те са на добри цени.

Много четох преди поръчката, 97% положителни коментари има този търговец.

Плащането не е през пей пал, но парите седят в сметката на магазина, докато не кажеш че всичко е наред и си доволен, при проблем връщането е за негова сметка.

Може би ще имам ДДС 20% но пак ще ми излезе доста по-евтино, можех да разбия на 4 отделни поръчки с цел да спестя ДДсто но не ми се занимаваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста често с китайските чипове има разминаване на регионите, и за съжаление понякога се стига и до блокиране на машини.

По отношение на тонерите - дано си попаднал на читави такива и да няма разминаване в цветовете.

Дано всичко е наред. Пиши като дойдат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста често с китайските чипове има разминаване на регионите, и за съжаление понякога се стига и до блокиране на машини.

По отношение на тонерите - дано си попаднал на читави такива и да няма разминаване в цветовете.

Благодаря за предупреждението.Дано заработят ако не здраве да е, връщам ги на търговеца и пенсионирам машинката.

На мен ми е свършил само синия тонер, или по точно принтера вади съобщение че е свършил, но си печата.

Цвета не е избелял, излиза си нормално, но според датчика касетата е празна.

За Епсон L800 имаш ли наблюдения? Заслужава ли си?

Ще печатам около 1000 цветни листа A4 годишно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво те притеснява Епсон.? Беше писал, че е със система за непрекъснато подаване на мастило. Ако обаче ползваш стандартни касети, то няма да ти излезе евтино защото по принцип тези принтери са "лакоми". Чиповете се ресетват с външни програми или ресетер

Колкото да L800 оригиналния му консуматив е много ама много евтин, пълненето е елементарно. Принтера идва с фабрично поставена система за непрекъснато подаване на мастило.

За Епсон L800 имаш ли наблюдения? Заслужава ли си?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво те притеснява Епсон.? Беше писал, че е със система за непрекъснато подаване на мастило. Ако обаче ползваш стандартни касети, то няма да ти излезе евтино защото по принцип тези принтери са "лакоми". Чиповете се ресетват с външни програми или ресетер

Притесняваме качеството на принтера, дали механиката е издържлива.

Качеството на печата го видях, и е идеално, снимка от телефон излиза с качество на снимка отпечатана във фото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притесняваме качеството на принтера, дали механиката е издържлива.

Качеството на печата го видях, и е идеално, 

Да, качеството на печат е идеално!!!

Качеството на изработка, не е лошо. Характерно за тези принтери е, че са по шумни. 

При 1000 копия годишно не се притеснявай за механиката - дълго ще ползваш!!!!

Системата за непрекъснато подаване на мастило използва саморесетващи се чипове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разреших проблема по следния начин - поръчах съвместими тонер касети за 5к копия при 5% от Китай, на няколко пъти по ниска цена, 15-16 евро за брой, 62,07евро общо за четирите.

След около 35-40 дни ще споделя дали решението е било удачно.

Ако качеството ми хареса ще поръчам от същия търговец и тонер, продава го в опаковки по килограм.

Чиповете и те са 3-4 пъти по евтини а доставката до БГ е безплатна или символична. Останалите консумативи за принтера и те са на добри цени.

Много четох преди поръчката, 97% положителни коментари има този търговец.

Плащането не е през пей пал, но парите седят в сметката на магазина, докато не кажеш че всичко е наред и си доволен, при проблем връщането е за негова сметка.

Може би ще имам ДДС 20% но пак ще ми излезе доста по-евтино, можех да разбия на 4 отделни поръчки с цел да спестя ДДсто но не ми се занимаваше.

Касетите пристигнаха още вчера, но една днес намерих време да ги прибера от пощата. За сега сложих само синята, принтера си я разпозна коректно.

Пуснах няколко тестови копия и цвета е неразличим от оригиналния.

Четирите цвята + банковата такса за превода ми излязоха точно 125лв. не съм доплащал мито или ДДС, получих си ги в пощенския клон, като нормален колет.

Същия търговец предлага и тонери в торби/бутилки на много изгодна цена, чипове и те са по 1-2 евро, след 2-3 месеца ще поръчам отново.

Реших да поръчам нови касети за да имам резервни ако оклепам нещо при пълненето.

За сравнение българските търговци продават чиповете от15 до 20лв. за бр. а цената на насипния тонер според опаковката започва от около 30лв за най-малката разфасовка ..........

Цената на комплект от четири съвместими/рециклирани касети е от порядъка на 400лв. 

CS-OC510) Color compatible toner cartridge for OKI C510 C530 C510DN C530DN 44469804 44469724 (5k/5k pages)

И после се чудим що китайците прогресират и икономиката им върви нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...