Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Daniel95

Проблем с бавна скорост на запис от Флашка

Препоръчан отговор

Привет колеги да ви попитам  днес си закупих въпросната флашка TDK TF10 16GB  та нормално ли е скоростта на запис да е 4 mb max  тук намерих тест на същата флашка и резултатите са много по различни --> http://usbflashspeed.com/56592 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колко струва флашката? ако е под 25лв е напълно нормално. какви файлове копираш, ако са с размер по няколк кб може и много по бавно да се записват... освен това много зависи на какъв win записваш... примерно мойта hama probo usb 3.0 прави около 31мб на win 2000 и 29 на xp, а на 7 със усб 2.0 колкото на xp, на win 7 и 3.0 около 45 мб/с

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами пробвах с ISO файл 2 GB колкото да тествам скоростта и като стигна 4 мб и не качи повече  форматирал съм я под FAT32  

и флашката я взех за 16 лв от технополис

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бърза и евтина флашка няма и тя да е голяма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ем тази флашка конкретно не поддържа usb 3.0  и съм на win 7 

и този тест  на линк-а по горе е на същата флашка като моята и резултата е двойно по бърз 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

там илизат доста линкове реално флашката е 15гб и прави 4-5мб/с. явно тоя модел тошибаняците го правят с различни контролери и различни памети... има и бавни флашки дето са на 3.0, пък да не говорим за 2.0...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Device information
Serial Number: 070729413132A760 Model: TDK LoR TF10 Vendor: TDK_LOR Product: TF10 Revision: PMAP File system: FAT32 Size: 15249 MB Read speed: 24.04 MB/s Write speed: 14.54 MB/s

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей не се очудвам че и твойта е бавна моята е 8 gb и е на 2 - 3 месеца беше бърза изведнъж скороста и падна доста аз даже съм се прецакал моята е 17 8 gb пък твоята 16 лева 16 gb  :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей не се очудвам че и твойта е бавна моята е 8 gb и е на 2 - 3 месеца беше бърза изведнъж скороста и падна доста аз даже съм се прецакал моята е 17 8 gb пък твоята 16 лева 16 gb  :no-no:

и твоята ли е на TDK черна със зелена лентичка около капачето  и за съжеление е малко кофти че твояте е била 17 лв при положение че е 8 гб  :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и твоята ли е на TDK черна със зелена лентичка около капачето  и за съжеление е малко кофти че твояте е била 17 лв при положение че е 8 гб   :(

Абсолютно същата  голям боклук излезе сега я ползвам за windows тя за друго не става язък за парите както беше бърза изведнъж и падна скороста  може би дето гледах филми със нея не знам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то може да има начин да се възвърне скороста или да се настрой да използва максималната скорост която може незнам и аз понеже не разбирам от флашки  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има начин ще е страхотно защото имаше добра скорост като я купих  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има начин ще е страхотно защото имаше добра скорост като я купих  :)

може ли да ми кажеш колко беше първоначалната ти скорост ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам колко беше ама беше бърза 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е съвсем нормална скорост. Зависи какво точно сваляш или качваш. Ето какво пише за твоята флашка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бавна си е флашката, някъде 17.3 МБ/с четене и 4.7 МБ/с запис

По-високите скорости които са дали може да е за по-малки пакети от данни.

Другите флашки и те достигат максималните си скорости при пакети от 128к

но след това поддържат що годе постоянни скорости докато при тая флашка 

поради не знам каква причина скоростите падат:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай с full формат със hp usb storage format tool, но не ми се вярва да се дигне драстично скоростта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам една TDK TF30 16GB USB 3 ама на запис не съм достигал повече от 20 MB/s. Прави си сам изводите колко отговарят скоростите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...