Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

boxsi11

оптична връзка-проблеми

Препоръчан отговор

Здравейте! До вчера бях с лан кабел в къщи,който идваше в моят рутер и от там се разпръскваше безжично до всичките ми стаи.От известно време съм с прекарана оптична връзка същата идва в апарат с име Raisecom който преобразува сигнала ,но  няма Wireless а подава сигнала само по жичен път чрез 4 лана.От единият  лан изход на Raisecoma кабела отива във интернет входа на рутера и се разпръсква безжично по стаите,от единият  лан изход на рутера жично отива в настолният ми комп.Питането ми е следното:

1.Може ли да съкратя пътя на настолният комп,който вместо да взема интернет от рутера/лан изхода по жичен път/ да го взема директно от Raisecoma жично, а от другият изход на Raisecoma  пожичен път да си отива в интернет входа на рутера и да си се разпръсква по стаите.От направеният опит по този начиннямаше интернет по стаите,докато на настолният комп интернет имаше. Защо??

2.Тъй като при мен си стои старият лан кабел по който си идваше старият интернет и си е активен.Може ли чрез оптиката да захраня само настолният комп, а от старият лан кабел да си отива във входа на рутера и да се разпросква по стаите.Направих и този опит и също се оказа неуспешно,което ме навежда на мисълта че двата кабела са на един IP адрес,или нещо бъркам!

Благодаря Ви за вниманието!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Кажи цялото име на медия конвертора за да видим що за устройство е. Вероятно е настроен само 1 порт да работи и затова при твоето свързване на настолния компютър не си имал нет.

2. Вероятно на стария кабел имаш все още интернет защото не са го отрязали или са забравили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Кажи цялото име на медия конвертора за да видим що за устройство е. Вероятно е настроен само 1 порт да работи и затова при твоето свързване на настолния компютър не си имал нет.

2. Вероятно на стария кабел имаш все още интернет защото не са го отрязали или са забравили.

Raisecom  ISCOM HT803-03

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Raisecom  ISCOM HT803-03

Ето информация за устройството. Не е точно медия конвертор, по точно е някаква смесица между медия конвертор и суич.  Всеки порт може да се настройва за определена услуга (интернет, VPN,IPTV и т.н). Предполагам поради тази причина ако закачиш на друг порт компютъра няма да имаш интернет. Не виждам какво те притеснява, че всичко устройства са ти закачени зад рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...