Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

qnkov

Буфер до 100 лева за лаптоп.

Препоръчан отговор

От къде до 100 лева мога да си взема колони-буфер за лаптопчето с прилично думкане? Сайт и как точно да ги търся?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гугъл е твой приятел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kонкретен модел: Edifier x600.

Разгледайте и предложенията от Microlab в този ценови диапазон.

Ако държите да го свързвате към повече от един източник (освен лаптопа),

търсете модели, които имат повече от един вход.

Има и модели с жични дистанционни които предполагат по добре управление (усилване) на звука, ако Ви е приоритет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промених малко заглавието на темата, за да е ясно за какво точно става на въпрос. Колеги ще ти предложат за тази цена различни модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Edifier x600

Това ли ще излезе, че е най-доброто до 100 лева?

Цък!

Заглеждам и това, но явно ще е по-слабо от горното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Edifier x600

Това ли ще излезе, че е най-доброто до 100 лева?

Цък!

Заглеждам и това, но явно ще е по-слабо от горното.

Не съм казал, че е най доброто, просто, че го препоръчвам. Защото го притежавам.

Модела на Microlab също е хубав. И е с мощност малко по голяма от Edifier-a (или много близо до него).

Най добре е като си харесате нещо да отидете на място на го видите и чуете, разбира се.

Успех в Избора. И избягвайте модели на които кутиите на сателитите е направен от пластмаса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе няма проблем със свързването? Един вид бутам кабела в жака на слушалките и цак-бам, в гърба? Няма онова това?

Иначе все пак някой може ли да ми даде най-мощният модел до 100 лева? До бас и качество, че сам не мога да реша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе няма проблем със свързването? Един вид бутам кабела в жака на слушалките и цак-бам, в гърба? Няма онова това?

Иначе все пак някой може ли да ми даде най-мощният модел до 100 лева? До бас и качество, че сам не мога да реша.

Със свързването няма никакъв проблем. В комплекта на системката обикновено върви и аудио кабел за свързване към компютъра/източника.

Може да го свържете към телефон, mp3 плеър, CD плеър, DVD плеър и т.н. Разбира се с помощта на съответните кабели.

Затова, Ви посъветвах ,ако го свързвате освен към компютъра и към мп3 плеър например (едновременно). Без да е необходимо да разменяте кабели и т.н.

Да търсите такъв с два входа (към два източника). Но и цената може да е малко завишена.

Аудио техника се избира със слушане не с гледане на спецификации и параметри.

Отивате в магазина и като си набележете няколко модела, който Ви най хареса, вземате него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма магазини тук, направо през нета.  Някакъв среден клас буфер до 100 лева и да има вход за слушалки. Те всики сигурно имат, не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Microlab FC-330 изглеждат добре- нямам преки впечатления! Използвам Powercase T2000 от тях съм доволен, но  мисля че за настолен компютър/лаптоп не си заслужава 5.1 система. Огледаи за някое добро дървено 2.1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко инфо за разликата между 2.1 и 5.1? 2 колони и 5 колони ли? На мен целта не ми е да го държа като настолно, а да го влача с лаптопа тук-там, ако се наложи. И да свири и да думка добре? Мога да събера още 50 лева и да стане нещо. Общо взето кое в х-ките да гледам, за да видя кое думка и вири повече?

SPEAKER, Microlab M 500, 5.1, 60.5W RMS, 25W+5x7.5W (M500-3164-31002)

Дали ще си еб* това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Буфер:

Буфер - група разтвори с определени качества;

Буфер - памет за междинно съхранение на данни в компютър;

Буферен усилвател - електронен усилвател;

Буфер - метални накрайници на вагон;

Буфер - приспособление в края на железопътни релси

Буфер II е и селски диалект на думата "субуфер", от английски "subwoofer" - нискочестотен говорител.

Суб уфер:

Суб уфер е озвучително тяло за ниски честоти (баси от 20-600Hz), в което взаимното унищожаване на излъчваната от високоговорител предна и задна звукова вълна се дължи на срещуположно сгъстяване и разреждане на въздушните частици в предната и задната област на високоговорителя, когато дължините на вълните са по-големи от размерите му. Това създава усещане за силен и плътен бас.

Технически раздел е все пак. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрял съм се на един конректен модел и не мога да преценя.

MICROLAB M 700 2.1 MICROLAB M 700 5.1

Искам да гърми хубаво, но не знам кой да избера. Системата ще е 90% настолна и 10% преносима за купончета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като лаптопа едва ли има 5.1 канална звукова карта (освен ако ползвате USB или външна такава), ще трябва да се спрете на 2.0 (които също не са никак лоши.) или 2.1 аудио системка.

Относно първият Ви избора (коментирам защото е 2.1), е малко по мощна от Edifier X600. Иначе не е лоша (откъм параметри и екстри), но ми се виждат кутиите на сателитите, че са от пластмаса,

което не е добре.

П.П. Лично аз не бих си поръчал нещо което не мога да видя и чуя. Но Вие си знаете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи мога само 2.1 да свържа към лаптопа си? Нищо чудно да е пластмасова? Защо да е лошо? Каква ще да е разликата?ю

Тука в това ревю май споменават от какво е изработена кутията, ама не ги разбирам баш. Мисля, че е от MDF?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи мога само 2.1 да свържа към лаптопа си? Нищо чудно да е пластмасова? Защо да е лошо? Каква ще да е разликата?

Да. Само 2.0 (пример) или 2.1. освен ако нямате поне 5.1 канална звукова карта (външа).

Защото, не е случайно почти всички кутии на тонколони на известни производители се правят от mdf/пдч?

Оставям сам да си отговориш на въпроса.

Със моите съвети до тук. Изборът е ваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...