Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Daniel95

досадно бръмчене от HDD Seagate

Препоръчан отговор

Привет от преди малко хард диска ми започна много зверски да бръмчи като някакъв трактор почти  докато инсталирвах една игра и зверското бръмчене вибрира ми цялата кутия от него . Та има ли начин да го настроя нещо да не бучи и да не се натоварва толкова много ? Сканирван е за червени сектори с HD Tune и всичко е ОК там дори и с програма на Seagate  и там мина тестовете незнам от какво може да е  HDD-то е  Seagate 7200 SATA 3   1 TB  работи под  IDE  режим  пробвах да го превключа и на AHCI   не открих разлика   та какво да направя друго  ( ясно е че нов HDD  е оптималното решение ) но все пак да пробвам и този да го оправя някакси  :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж да не са се разхлабили винтовете, с които е захванат в кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж да не са се разхлабили винтовете, с които е захванат в кутията.

да затегнах ги ама пак си бучи по същия начин :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е то. Ще си шуми - няма как да се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато си взимах първия компютър през 2005-та, харда беше като моторна резачка, тракаше че чак, ако спиш ще те дразни..., просто така си работят Seagate HDD...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И моята Barracuda .12 трака много при четене и писане, и е много дразнещо, направо ти бърка в мозъка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В това отношение, WD е много тих!

И моята Barracuda .12 трака много при четене и писане, и е много дразнещо, направо ти бърка в мозъка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

той каточе ли харда ми много лесно се натоварва и дори като гледам някой HD 720p  клип и цикли един такъв се зарежда  от какво може да е това и при игрите оказва голямо влиание 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш това:

Публикувано изображение

Това е от програмата HDD Control 2  на Ashampoo,  но такава функция съм срещал и при HD Tune. Не знам доколко би имало разлика, защото при мен със или без тая чавка нещата са си ОК. Но нищо не пречи да пробваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, знам го. Но на моята Barracuda .12 пише, че не съпортвал AAM. Баси кортиците били тия Seagate...

Христос воскресе !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш това:

Публикувано изображение

Това е от програмата HDD Control 2  на Ashampoo,  но такава функция съм срещал и при HD Tune. Не знам доколко би имало разлика, защото при мен със или без тая чавка нещата са си ОК. Но нищо не пречи да пробваш.

пробвах и никаква разлика то дайе има едно да му дам тест и като му дам теста и като започне да шуми чак кутията леко почва да вибрира от самите вибрации на диска :X преди не е бил така 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, моята 12-ка го поддържа. Пoне с HDD Control 2  става. С HDD Tune  не, незнайно защо. Може би защото е Замундска версия, а тая на Ashampoo  закупих за 5 долара.  Друг е въпроса, дали наистина става или не, защото аз промяна не виждам.

пробвах и никаква разлика то дайе има едно да му дам тест и като му дам теста и като започне да шуми чак кутията леко почва да вибрира от самите вибрации на диска :X преди не е бил така 

Побай му малко, може и да се смили. Smart  информацията какво показва? Ще мре ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, с тоя HDD Control 2 мога да си го регулирам, ама аз ли съм глух или...не усещам никаква разлика и пак си трака.

Ако го притежаваш тоя хард, и при теб ли е толкова бавен и лагав ? В HDTune вади 125 мб/сек, но в последователно и едновременно четене на файлове е ужасно зле, и компютъра много тромаво върви.

Аре тва да са ми кусурите, поне харда си е бетон и 3та година няма нито един бад сектор и всичко е зелено на 100%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

той пък моя хард сега го забелязах като нищо не правя на компа и съм го оставил на десктоп примерно и  нищо др не е отворено след няколко минути червения индикатор започва да свети продължително и така в продължение на няколко минути и като отидох пред компа и като отворих хром-а да влезна някъде и спира да бучи продължително и сега в момента даже спря тоест започва да си жужи когато си поиска дори и без да е под сериозен товар та много странно се държи и немога да разбера от какво е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

през 3-4 секунди се чува нещо като притракване и идва от хард диска локализирах го  http://s29.postimg.org/jlkzdlbjb/rrrtttrtrtr.jpg ето screenshot  от програмата Crystal Disk Info 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mоят Hitachi HDS721032CLA362 ATA Device (SATA) има един постоянен брум, които доста ме дразнеше. След разни опити, накрая реших проблема като го поставих свободно на дъното на кутията върху "амортисьор" 2-3 см от дунапрен и мека пореста гума от изолация на тръби. Сега не се чува никакъв шум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятай, че скоро може да сдаде багажа, като не е закрепен...

Mоят Hitachi HDS721032CLA362 ATA Device (SATA) има един постоянен брум, които доста ме дразнеше. След разни опити, накрая реших проблема като го поставих свободно на дъното на кутията върху "амортисьор" 2-3 см от дунапрен и мека пореста гума от изолация на тръби. Сега не се чува никакъв шум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

daniel95 червения ти индикатор свети, защото windows-а извършва определени процеси. В някои случаи, когато компютъра бездейства win-а започва да дефрагментира диска автоматично и той се натоварва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://s12.postimg.org/hq70xlpsd/tovarene.jpg  според мен е доста голямо натоварването при положение че е само от Browser :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...