Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Me4oPyx

Въпросче относно разпознаването на РАМ.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам lenovo X200S със 4гб рам памет, и поради тази причина си инсталирах Windows 7 64bits.Но разпознава само 2.96!??? Ето скрийншот:

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко памет е шерната за видеото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема разрешен, сетих се, че указвах броя на ядрата в msconfig , а ти там бях дал тикче и указания за изпозване на 4гб рам , махнах тикчето и се оправи. :)На другия компютър указвам 4гб и си ги разпознава коректно, тук като укажа 4гб не се получава. Ето нагледно:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен миналия ден се получи така като преинсталирах Acer E1-510P с Windows 8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз във msconfig указвам броя на ядрата(аналогично процесорите, който е с повече процесори) за по-бързо индексиране при стартиране на ОС и съответно по-бързо зареждане на уиндоуса.По същата логика си мислех, че ако укажа точното количество РАМ памет системата ще я индесира по-бързо, но уви при тоя лаптоп не стана.Махнах тикчето и системата коректно си разпозна 4-те гб рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...