Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lambda

Съвет за конфигурация до 750 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте

Искам да си сглобя компютър , който ще го ползвам предимно за игри.
Бюджета ми е 750 лева 
Ходих до един магазин и те ми направиха тази конфигурация

http://shop.sky.bg/index.php?route=checkout/cart
само че за 743 лева!

Тази конфигурация добре ли е синхронизирана и заслужава ли си 750 лева или за тия пари мога да си направя по добра?

Промених малко заглавието на темата, за да е по-ясно.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Искам да си сглобя компютър , който ще го ползвам предимно за игри.Бюджета ми е 750 лева Ходих до един магазин и те ми направиха тази конфигурацияhttp://shop.sky.bg/index.php?route=checkout/cartсамо че за 743 лева! 

Тази конфигурация добре ли е синхронизирана и заслужава ли си 750 лева или за тия пари мога да си направя по добра?

Дай пак, само че този път с частите вътре :)

ПП: Да не казвам голяма дума, но Миро на 99% ти е дал добре балансирана машина спямо бюджета за който си го попитал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео карта: Palit GTX 750 1gb GDDПамет : DDR3 4gb 1600 ADATAПроцесор: AMD Athlon2 x4 740 3.2GHz Дънни платки: Asrock AMD a55 VG3+Захранване: PSU ORTRON HE 400WТвърд диск: WESTERN DIGIAL HDD 1TB SATA3 WD Caviar blue 7200 64mbКутия: Delux DLC MV875 MIDI Towerобщо: 743 левав магазина в които ми направиха тази офертаа същата в скай 650 :D какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео карта: Palit GTX 750 1gb GDDПамет : DDR3 4gb 1600 ADATAПроцесор: AMD Athlon2 x4 740 3.2GHz Дънни платки: Asrock AMD a55 VG3+Захранване: PSU ORTRON HE 400WТвърд диск: WESTERN DIGIAL HDD 1TB SATA3 WD Caviar blue 7200 64mbКутия: Delux DLC MV875 MIDI Towerобщо: 743 левав магазина в които ми направиха тази офертаа същата в скай 650 :D какво да правя?

Слаб процесор, скапана кутия, посредствено захранване, долнопробно дъно. HDD, RAM и VC са ОК! И логичния избор е ''Sky'', особено ако сте от София.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то хубаво в Ская е 100 лева от долу, но според мен тази конфигурация там няма да ти я предложат- много е зле

На Нико му е готина и балансирана конфигурацията, но АЗ ЛИЧНО не бих дал пари за I3,  ще събера още близо 100 и направо на 4440 :) като пак уточнявам, че това би бил моя избор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хахах набързо ме отказахте от тази конфигурация. Не не съм от София от Варна съм. Давайте още конфигурации от към кутия нямам претенции важното вътре да е OK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хахах набързо ме отказахте от тази конфигурация. Не не съм от София от Варна съм. Давайте още конфигурации от към кутия нямам претенции важното вътре да е OK

Ако кутията нямаше значение нямаше такива луди като мен да дават по 200 лв за кутия, а само за протокола има и по- луди от мен. Според мен най - компромисният варянт е това което ти е дал Нико, като по- авторитетните колеги могат да се изкажат за захранването :) Въздушния поток е изключително важен в една конфигурация- наличието на "гнезда" за вентилатори и кабелен мениджмънт за да не се пречкат кабелите по средата на кутията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е "за тия пари става поради липса на средства за по-добро". Реалната му мощност е 430W и ефективността му не е много висока, но за такава система с консумация 150-180W е напълно достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако кутията нямаше значение нямаше такива луди като мен да дават по 200 лв за кутия, а само за протокола има и по- луди от мен. Според мен най - компромисният варянт е това което ти е дал Нико, като по- авторитетните колеги могат да се изкажат за захранването :) Въздушния поток е изключително важен в една конфигурация- наличието на "гнезда" за вентилатори и кабелен мениджмънт за да не се пречкат кабелите по средата на кутията :)

Е точно такива като теб движат бизнеса на търговци и производители. :D  Според теб какви биха били последствията при използуването на евтина кутия с лош въздушен поток? Ще ти отговоря - леко скъсяване на живота на компонентите, който и без това рядко се достига. А чарковете вътре ще си функционират без проблем. Разбира се това не означава, че трябва да предлагаме боклуци, но всичко опира до моментния бюджет на дадения питащ. И кутия за 100лв. би вършила същата работа като кутия за 200, но ти ще си мислиш, че си ударил кьоравото!

Ако бях на мястото на автора бих взел на първо време предложението на Нико и като събера някой лев бих сменил захранването!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е точно такива като теб движат бизнеса на търговци и производители. :D  Според теб какви биха били последствията при използуването на евтина кутия с лош въздушен поток? Ще ти отговоря - леко скъсяване на живота на компонентите, който и без това рядко се достига. А чарковете вътре ще си функционират без проблем. Разбира се това не означава, че трябва да предлагаме боклуци, но всичко опира до моментния бюджет на дадения питащ. И кутия за 100лв. би вършила същата работа като кутия за 200, но ти ще си мислиш, че си ударил кьоравото!

Ако бях на мястото на автора бих взел на първо време предложението на Нико и като събера някой лев бих сменил захранването!

Поздрави!

Абсолютно съм съгласен, това че за мен съм си изръсил повечко пари, защото следващите 6-7 конфигурации мисля да са локализирани в нея, не означава че бих сложил кутия за 200 лв в конфигурация за 750лв, но в никакъв случай не бих сложил и кутия за 30-35 лв. Минимума за мен е N200 или Core1000, но пък тях аз лично не бих взел, защото ми малеят. Тук вече е въпрос на лично виждане и вкус :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се вземе и GTX750,  която е със същата производителност и се клоква също колкото и R7 260X. предимствата за мен обаче са неоспорими - нисък шум при пълно натоварване, възможност за стриймване и запис на видеоклипове без спад в кадрите при игра, икономичност и...и аз не знам какво. Малка, симпатична, с нови драйвери, на които не им трябва i5 :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се вземе и GTX750,  която е със същата производителност и се клоква също колкото и R7 260X. предимствата за мен обаче са неоспорими - нисък шум при пълно натоварване, възможност за стриймване и запис на видеоклипове без спад в кадрите при игра, икономичност и...и аз не знам какво. Малка, симпатична, с нови драйвери, на които не им трябва i5 :)

За коя става въпрос че има повече предимства?

http://nikem-bg.net/cart/50560p1r49676p1r46473p1r43848p1r50877p1r1139p1rf.htmlИзползвах на нико конфигурацията като смених само кутията и видео картата. така добре ли е  според вас ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той оная кутия която не е толкова лоша не я е предложил за кеф а защото върви със захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За коя става въпрос че има повече предимства?

http://nikem-bg.net/cart/50560p1r49676p1r46473p1r43848p1r50877p1r1139p1rf.htmlИзползвах на нико конфигурацията като смених само кутията и видео картата. така добре ли е  според вас ?

Ти хубаво си сменил ама без захранване как да стане номера? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аа тя кутията със захранване била .... значи само картите завъртаме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата може да я вземеш от Емаг с някой лев по-евтино - Gainward.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същата работа е. Всъщност принципно Gainward е с някой лев отгоре но е на промоция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи модела на Palit с 2GB, понеже е на същата цена като този с 1GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре :)  много благодаря за съветите момчета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...