Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Какво мислите за следната конфигурация предимно ще я използвам за игри

ASUS M5A99X EVO /AM3+
AMD FX-8350 /4.2G/X8/BOX/AM3+
RAM 8GB
ASUS R9 270X-DC2T-2GD5
1TB HDD
120GB SSD
PSU CM G600W
DELUX SPARTACUS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен за игри ще е достатъчно , но все пак изчакай експертно мнение на някой от колегите за съвместимост и т.нИ не , че искам да заклеймявам някого  , но НЕ препоръчвам магазин Никем , ако си се насочил натам. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще ти свърши работа но не бих казал че ми харесва щом питаш. ;) Ако държиш на клок ще ти трябва читав охладител, кутия и захранване.

Ако не държиш по-добре се ориентирай към I5 + бюджетно дъно. Ако вземеш 2х4 рам ще е по-производителна. А ако махнеш SSD-то ще можеш да вземеш по-добро видео.

Ако игрите са приоритет това е логичната стъпка.

Количка

Публикувано изображение

Понеже не си споменал бюджет съм сложил 8-нишковия Xeon но ако идва скъпо може да паднеш на I5 както и по-евтината памет на A-DATA - Ето така.

Ето и една промоция: Asus 760 - 425 лв. Ако ще купуваш тези дни ще ти спести доста пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземете нещо с i5 + R9 280 . Ще летят игрите на Ulta настройки .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще цитирам един колега от един друг форум относно предложенията с XEON и B85

"Aхам високо производителен процесор, 8 нишков, 8 мб умен кеш и т.н., само не разбрах, защо го бодваш на дъно с B85?
В85 е за пентиумчета, селерончета в краен случай i3. Конкретното дъно е от много нисък клас и колкото и малко ток да харчи ксеона с 4 фази си за никъде. 
Равносилно е да се опитваш да подкараш ферари 300+ коня с карбураторче от трабант или запорожец и след това да го караш и с опъната ръчна Публикувано изображение"

"на B85 чипсета му липсват 2 съществени неща. 
1. Липсва Intel vPro technology т.е. разбирай не поддържа HyperthreadingTurbo Boost 2.0, VT-x, Trusted Execution Technology, and Intel Active Management Technology.
(погледни болднатото и ми кажи за какво ти е 8 нишков ксеон, като дъното не поддържа нишките Публикувано изображение

2. PCI-E 3.0 слота поради ограничения в чипсета е PCI-E 2.0 8x.
(Сега ми кажи за какво му е мощната видеокарта)

Никъде не казвам, че няма да стане работата. Казвам само, че няма смисъл от този процесор и видео при това дъно. Никъде не казвам Z87. Факт е че това е най-богатия от към функционалност чипсет за 1150. Щом няма да се клоква Н87 е чипсета. 

The H87 chipset is very similar to Z87, but lacks a few important features including CPU overclocking.

Другото което споменах е, че едно е да захранваш с 4 фазички едно 35 ватово селеронче, дриго е да захранваш 53 ватов i3 и съвсем трето 80 вата i7 или xeon. Като сметнеш и турбото, стават малко повечко. Според мен за стабилна работа са нужни 8-12 фази. Ако ще клоква - 16. Уви обаче дъната с 8-12 фази са на други цени. Няма как проц за 477 лв. да го караш на дънце от 170 Публикувано изображение"

"Проблеми какви да има. Дъното си ги поддържа. Просто няма да работят на макс нито проца нито видеото. От там защо да наливаш пари в тях. За какво ти е 8 нишков проц като ще бачкат 4. За какво ти е 780 като дъното не мой да смогне и на 750/60. По добре по слабо видео и по читаво дъно. Така хем ще им ползваш мксимума хем си в бюджета Публикувано изображение"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от маса време  пиша ,че тия  склопени дъна дето ги предлагат не подхождат  на геймърска машина но  спецовете тука  са решили,че трябва  точно тях да  дават само и само да  се намърдат в някакви мизерни 1000 лева за супер-дупер мега якия компютър. Като искате  гейминг машина  дето да се клоква  ше се бръкнете  и  малко повечко за части . Козата си сака пръч мили деца :)  Ето ви една примерна конфигурация  на която да и скъсате задника от клок  без да ви е шубе ,че нещо ще прегрее.

GB G1.SNIPER Z87 LGA1150
I5-4670K /3.4G/6MB/BOX/LGA1150
G.SKILL 2x4 Sniper 1600 1.35V F3-12800CL9D-8GBSR1
Noctua NH-U14S CPU Cooler
INTEL 120 SSD 530 929868
GB GTX760 GV-N760OC-2GD
CORSAIR RM 850W RM850 80 PLUS Gold Modular
CORSAIR CARBIDE TOWER 300R CC-9011014-WW

Обща стойност - 2 058.32 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от маса време  пиша ,че тия  склопени дъна дето ги предлагат не подхождат  на геймърска машина но  спецовете тука  са решили,че трябва  точно тях да  дават само и само да  се намърдат в някакви мизерни 1000 лева за супер-дупер мега якия компютър. Като искате  гейминг машина  дето да се клоква  ше се бръкнете  и  малко повечко за части . Козата си сака пръч мили деца :)  Ето ви една примерна конфигурация  на която да и скъсате задника от клок  без да ви е шубе ,че нещо ще прегрее.

GB G1.SNIPER Z87 LGA1150I5-4670K /3.4G/6MB/BOX/LGA1150G.SKILL 2x4 Sniper 1600 1.35V F3-12800CL9D-8GBSR1Noctua NH-U14S CPU CoolerINTEL 120 SSD 530 929868GB GTX760 GV-N760OC-2GDCORSAIR RM 850W RM850 80 PLUS Gold ModularCORSAIR CARBIDE TOWER 300R CC-9011014-WWОбща стойност - 2 058.32 лв. с ДДС

Забравил си хард диск. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има SSD а който иска да си  слага  друг диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще му стигнат 120GB за всичко. Най-добре автора да каже един бюджет за да може да се дадат точни конфигурации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бюджета е до 2000лв ето нещо и от мен с добра видеокарта :) 

Обща стойност - 1 996.56 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от маса време  пиша ,че тия  склопени дъна дето ги предлагат не подхождат  на геймърска машина но  спецовете тука  са решили,че трябва  точно тях да  дават само и само да  се намърдат в някакви мизерни 1000 лева за супер-дупер мега якия компютър.

Може да продължаваш да пишеш още маса време, но това няма да промени факта, че не си прав. Ако няма да се овърклоква и се купува заключен процесор, дори i7, кажи каква ще е разликата в производителността и функционалността на дъно за 120лв.(някакво с B85) и дъно за 300лв. с Z87? Защо да плаща тройна цена за нещо, което никога по никакъв повод няма да ползва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам желание  да убеждавам  никой  за какво буклучаво дъно за 80-100 лева да се даде парите . Като им предлагате  умрели дъна  които са  колкото да  има къде да си боднат рамта,харда и процесора си е ваш проблем. Аз понеже  съм глупендер и си взех на времето дъно за 200 лева и процесор за 100  и му се радвам и до ден днешен  без да ми е правило никакви мизерии. Инсталирал съм си която си  опер. с-ма си  пожелая  и съм клоквал  колкото може всеки един процесор до който съм имал досег.Не съм достатъчно богат да си позволявам посредствени  части които да не могат да си добутат и гаранцията след това. Апетита идва с яденето са казали хората  и е по-добре да си купиш нещо  качествено на което ако ти се прииска да може и да си експериментираш от колкото да си купиш нещо  умряло  на което и да искаш да не може нищо да направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нещо не разбрах. Как така Б85 чипсета не поддържа ХайперТрийд? Вярно че си падам малко лаик за доста от нещата, но такова инфо в нета не намерих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поддържа си абсолютно всичко без никакви проблеми. H81 не поддържа PCI-e 3.0, a 2.0 и поддържа само до 16GB RAM(боже, колко малко), както и по-малко на брой SATA и USB портове, но това по никой начин не пречи на работата на даден процесор. Ако искаш да сложиш повече от 4 SATA устройства и висок клас видеокарта като 780Ti(даже и при нея няма разлика между PCI-e 3.0 и 2.0), ако искаш да правиш SLI/Crossfire и екстремен овърклок на процесора, то има смисъл и от по-скъпи дъна, но за домашна система без овърклок с 1-2 харда и среден, че и дори висок клас видео повече от 130лв. за дъно е изхвъргация. Писах в една друга тема, ще се цитирам:

Може и ще си работи без никакви проблеми. Остави тия, които разправят, че трябвало незнамси какво дъно за 8-тредов процесор. Това изобщо не е вярно и процесорите си работят без проблем, което е и логично. Отдавна мина времето на LGA775 и лакомите Q6600/9xxx, ама доста хора още живеят в миналото. ;) Още с излизането на Sandy bridge захранващата схема на дъното престана да бъде пречка за работата на мощни процесори и дори 3+1 е напълно достатъчно за това и по-нови поколения процесори.

п.п.

Само да уточня, че това не важи за AMD FX-6xxx, FX-8xxx и нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поддържа си абсолютно всичко без никакви проблеми. H81 не поддържа PCI-e 3.0, a 2.0 и поддържа само до 16GB RAM(боже, колко малко), както и по-малко на брой SATA и USB портове, но това по никой начин не пречи на работата на даден процесор. Ако искаш да сложиш повече от 4 SATA устройства и висок клас видеокарта като 780Ti(даже и при нея няма разлика между PCI-e 3.0 и 2.0), ако искаш да правиш SLI/Crossfire и екстремен овърклок на процесора, то има смисъл и от по-скъпи дъна, но за домашна система без овърклок с 1-2 харда и среден, че и дори висок клас видео повече от 130лв. за дъно е изхвъргация. Писах в една друга тема, ще се цитирам:

Единствено бих добавил и RAIDа в минусите, като естествено не всеки е тръгнал да строи масиви, но ако решиш да връзваш и с това трябва да се съобразиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дамс и на мен това ми беше казано. :white flag:

Честито 8888 мнение. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето му  още една хубава  конфигурация за по-малко пари.

ASUS H87-PLUS /H87/LGA1150
I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150
2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON
GB R9 270 2GB DDR5 R927OC-2GD-GA Battlefield
2TB SEAGATE ST2000DM001 64MB
FD ARC MIDI R2 ATX BLACK NOPSU
PSU FORTRON RIDER 750 BRONZE

Обща стойност - 1 370.31 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор