Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Въпросът е: Има ли смисъл от ъпгрейд на следната конфигурация.  (И по-конкректно замяната на 2х1 с 2х2GB DDR2)

Целта е леко повишаване на производителността като цяло.

Компютъра се ползва за домашни нужди и WOW.

Дъно: ConRoe1333-D667 R1.0

Процесор: Intel Pentium E2180 @ 2.00GHz

RAM: 2x1GB DDR2

Видео:Inno3D Geforce 8500 GT 256mb

Това е дилема на мой познат и търся потвърждение (или корекция) на моята позиция по въпроса.

Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нормално е да се подобри работата на компютъра като се увеличи RAM-та, но според мен не си струва да се инвестират още пари в тази конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Въпросът е: Има ли смисъл от ъпгрейд на следната конфигурация.  (И по-конкректно замяната на 2х1 с 2х2GB DDR2)

Целта е леко повишаване на производителността като цяло.

Компютъра се ползва за домашни нужди и WOW.

Дъно: ConRoe1333-D667 R1.0

Процесор: Intel Pentium E2180 @ 2.00GHz

RAM: 2x1GB DDR2

Видео:Inno3D Geforce 8500 GT 256mb

Това е дилема на мой познат и търся потвърждение (или корекция) на моята позиция по въпроса.

Благодаря предварително! :)

"Подобрението" няма да е значително.  Рамта е бавна и процесорчето е слабичко. Събирай за ново, а това го продавай на цяло..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този процесор в повечето случаи върви чудесно на 3 GHz, дори и с калпави дъна. Може да го клокнеш без проблеми с твоето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако някой може да ми помогне с клока, да напише на два три реда какво трябва да направя, че не съм се занимавал мн мн с тази дейност :)

Благодаря на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си форум "Овърклокинг и РС модинг" в хардуерния раздел. Там има готови теми с общи инструкции и разяснения, а ако нещо не ви е ясно винаги може да пуснете и своя тема. Имайте предвид че е важно и захранването да е прилично. Не очаквайте чудеса от клока, няма да стане звяр компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно с това дъно няма да стане. За 945 чипсета 220 шина за c2d си е направо успех, така че няма смисъл да се захващаш. Машинката е била много добра, но вече е стара и не си заслужава да влагате каквито и да били средства в нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Игнатов, очаквах нещо от типа отговори на Людмил и за това зададох така въпроса си, иначе съм на ясно какво ме чака с овърклока. (м/у другото захранването ми е forton 350W. Не е от най-добрите, но не е и от най-калпавите.) Все пак благпдаря за съвета! :)

@Людмил, значи викаш и рамта няма смисъл да увеличавам? Просто искам да помогна на приятеля си да постигне максималното от този компютър и да го кара там още някоя годинка... Възможността за клок не ми беше хрумвала до сега. Благодаря и на теб за включването!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сложа XP, игрите сигурно ще му вървят по-гладко, но като цяло системата ще работи ли стабилно? От 7-8 години, не съм работил с XP и нямам представа как се държи в момента. Помня, че когато минах на 7 усетих голяма разлика. Или просто просто да сложа някоя по-орязана версия на 7? От win8 нещо не съм много доволен, но и за него бих приел препоръка, понеже не съм му отделил достатъчно време, за да формирам крайното си впечатление за него.

Извинявам се за двойния пост! Мислех, че ще го вкара в последния ми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната версия на XP си е стабилна. Не вярвам да е чак толкова чувствителна разликата между 7 и XP, но може да опитате ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...