Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

k0brABG

Предложения за дъно, процесор и рам: 300-350лв.

Препоръчан отговор

Здравейте!Един приятел иска да си подмени дъното, процесора и рам-та защото сегашните били стари и малеели. Това което успях да разбера е, че има китайско захранване 400W,но не знае нито марката нито модела. Бюджетът му е 300-350 лева. Какво бихте препоръчали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо да споделиш и другите компоненти. Ще се кара на вградено видео ли? За какво ще се ползва конфигурацията? Ще се прави ли ъпдейт или сега се взима за дълго ползване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихме пепоръчали на първо време да смени и захранването.Не сте казал и с каква цел е този ъпгрейд,тоест,за какво ще ползва машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се,но забравих да кажа в първият си пост. Цената е само за трита компонента, захранването може и да го смени но на по-късен етап. Компютъра няма да се клоква. Има си отделна видеокарта така, че няма да се използва вградената. Ще го използва за гледане на филми, не много тежки игри (видеокартата е стара nvidia на около 5 години и не му го позволява) и браузване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе кажи точно какви са компонентите-марки и модели.Да не случим на някоя АГП карта,че тогава в чудо ще се видим.

За бюджета който е заделил,ще може и захранване да си купи.Пък временно ще кара само с една плочка рам например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Athlon 3500+ AM2 процесор и 9500GT видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX BlackGB F2A88XM-DS24GB DDR3 1600 A-DATAPSU CHIEFTEC A-135 400W APS-400SОбща стойност - 355.21 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/1143p1r50086p1r45925p1r1080p1rf.html

Щом е с китайско захранване за мен е задължителна смяната му, че новите части да не заминат заради него. Ако иска да рискува и да си остане с неговото захранване, тогава може да вземе FX6300+дъно+4GB или i3 4330+H81+4GB изборът си е негов риска също, но щом ще се ползва за интернет, филми и леки игри Х4 760К е достатъчен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I3 4330 или 4130 не е ли по-добрият вариянт ? Мисля, че е по-икономичен и по-производителен от Athlon-a. А и след време (години), ако реши да го сменя ще има по-добър избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I3 4330 или 4130 не е ли по-добрият вариянт ? Мисля, че е по-икономичен и по-производителен от Athlon-a. А и след време (години), ако реши да го сменя ще има по-добър избор.

Ясно е че i3 и FX6300 са по-добри, но се лишаваш от захранване така, което не е препоръчително. i3 4330 е по-добрият и ефтин вариант спрямо i3 4130. Пак ти казвам изборът си е ваш. :) Едното за сметка на другото, тоест по-добра пройзводителност vs по-сигурна и защитена система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или пък просто увеличаваш бюджета и си вземаш по-добри части.

i3 с евтино дъно,една плочка рам и захранване излиза към 412 лв,без доставката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някаква осезаема разлика между 4130 и 4330 ? Защото с 4330 излизаме извън бюджета. Ето така добре ли е ?GB H81M-S2PV /H81/1150 I3-4130 3.4GHZ/3MB/LGA1150/BOX 4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX От Скай излиза 342 лева което се вмества в бюджета. Това, че RAM-та я дават 1.65V проблем ли е ? Дъното добро ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS H81M-K, H81, DDR III 1600/1333/1066, VGA, DVI, LGA1150
INTEL CORE i3-4330, 3.50GHz, 4MB, BOX, LGA1150  
GEIL 4GB DDR III 1600  DRAGON              

Крайна цена 358,13 лв.
8лв. голям проблем ли ще са? И при първа възможност да смени захранването с нещо качествено(ако изобщо тръгне новата система с китайския боклук).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли са проблем 8лв ,но гледам да е с качествени компоненти, че после да не ме обвинява че съм му предложил боклуци. Досега винаги съм ползвал дъна на Gigabyte и памети на Kingston и съм нямал никакви проблеми затова и държа да е с такива. А и Kingston-a е CL9. Не виждам причина системата му да не запали защото този процесор е по-икономичен от сегашният му.Има ли някаква осезаема разлика между 4130 и 4330 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Орязано вградено видео и по-малък клок на процесора(100 МХЗ)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вграденото видео няма значение защото ще се ползва външно, а тези 100Mhz ме съмнява да могат да се усетят. Дъното което съм избрал поддържа ли Intel Turbo Boost 2.0 защото след време ако реши да сложи i5 ще му е нужен ? Също и ако реши да си подмени видеокартата с някоя икономична като Palit GTX750TI STORMX DUAL ще се получи ли bottleneck ? Бях чел че с новите драйвъри nVidia-та не се влияела толкова от това какъв процесор има конфигурацията.Ще има ли проблем, че RAM-та е 1.65V ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Intel Pentium G3430 s.1150         -около 140лв.

ASROCK Z87 PRO3 s.1150           -около  155лв.

Kingston KHX1600C9D3/4G 4GB - около 60 лв.

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Pentium+G3430+%40+3.30GHz

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=Z87%20Pro3

http://www.memorybenchmark.net/ram.php?ram=Kingston+KHX1600C9D3%2F4G+4GB&id=655

При пазаруване онлайн могат да се намерят и на по-добри цени. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pentium процесор на Z87 дъно... колега ти шегуваш ли се ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Turbo boost-a си е в процесора, дъното няма нищо общо. За ъпгрейт може и i7 да сложиш ако искаш - на сайта на производителя има списък с поддържаните процесори. Дали ще е Gigabyte или ASUS няма особено значение, също така няма значение дали паметта е CL11 или CL9 - никъде няма да усетиш разлика, а Geil за мен са по-реномиран производител от Kingston. Захранването може да не тръгне защото е старо и некачествено, а съвременните компоненти са доста чувствителни към захранващото напрежение. Не се знае дали е с 20 или 24-пинов ATX конектор, дали случайно напрежението не е под или над допустимите норми и т.н. Аз бих започнал именно с едно качествено захранване, пък по-натам ще му мисля за останалите компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вграденото видео няма значение защото ще се ползва външно, а тези 100Mhz ме съмнява да могат да се усетят. Дъното което съм избрал поддържа ли Intel Turbo Boost 2.0 защото след време ако реши да сложи i5 ще му е нужен ? Също и ако реши да си подмени видеокартата с някоя икономична като Palit GTX750TI STORMX DUAL ще се получи ли bottleneck ? Бях чел че с новите драйвъри nVidia-та не се влияела толкова от това какъв процесор има конфигурацията.Ще има ли проблем, че RAM-та е 1.65V ?

Ако ще се ъпгрейдва до i5, защо да се набутва с по-скъп процесор за начало.При всички случаи с пентиума ще е доста по-напред отколкото със сегашния едноядрен Атлон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото ще кара доста време с този процесор. Както виждаш сегашният му процесор е много стар и по-това личи че не си сменя компонентите често. Най-вероятно когато реши да сменя процесора който ще вземе сега вече няма да има нови процесори за този сокет и ще трябва да търси нещо втора ръка. Затова и гледам да му предложа добър процесор. Видях, че в Emag 4130 е на промоция, а и с безплатната доставка ще му дойде по-тънко. Проблема е обаче, че в Emag не мога да намеря читава RAM памет за около 60-70лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ни най-малко!

Запознай се с новите Haswell процесорите с 22nm технология. :D

Специално за теб линк и гледай седма позиция отдолу нагоре с поддържаните процесори от това дъно.

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?cat=CPU&Model=Z87%20Pro3

Относно дъното - поддържа и  доста по- добри , но и  по-скъпи процесори.

Пентиума, който препоръчах е и с вградена графика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно ми е, че е съвместим но това дъно е безсмислено за този процесор. Z серията са клокърски дъна, може би ако взимаше i5 завършващ на K дъното щеше да свърши работа, но в този случай е излишно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Доколкото си спомням темата беше за предложения на дъно, процесор и рам до около 300-350 лв.

А смисъла е както го е казала лисицата- всеки си има вкус и после ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обеснявам отново по по-прост начин. Да сложиш Z87 дъно на Pentium процесор е все едно да сложиш скъпи високоскоростни гуми на Trabant. Гумите позволяват да се развие много висока скорост, но колата не може да достигне и една четвърт от възможностите им. Ако ги сложиш обаче на Lamborghini вече гумите придобиват смисъл защото колата може да достигне много висока скорост и ще и са от необходимост. Тоест ако имаме Trabant защо да слагаме излишно скъпи гуми от които нямаме необходимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...