Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Малкия стар войник

Препоръка за USB флашка и термо-паста?

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, преди няколко месеца си взех една флашка, но днес забелязах, че вече едва, едва качвам/свалям файлове от нея. Разгледах в е*аг , какви предлагат и си харесах няколко бройки. Моля да помогнете в избора, също така ми трябва и термо-паста. Видях, че колегата @Kingston DataTraveler DTIG4, 16GB, USB 3.0                        3. Kingston DataTraveler 100 G3, 16GB, USB 3.0    Благодаря предварително :)   Приятен уикенд 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kingston DataTraveler 100 G3, 16GB, USB 3.0

По добра е защото е с интерфейс usb 3,ако и на компютъра са такива юсбитата ще качва/сваля по бързо.

Благодарско :) Сега остава само и термо-пастата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това дъно от подписа ти, каквато и кутия да вземеш няма да има промяна в скоростите на USB портовете. Но това не пречи да вземеш някоя от посочените флешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с надписите USB 3 по тези евтини флашки е маркетингов трик, не се заблуждавайте. По-високите скорости са при по-големите на размер и естествено по-скъпите. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с надписите USB 3 по тези евтини флашки е маркетингов трик, не се заблуждавайте. По-високите скорости са при по-големите на размер и естествено по-скъпите. :)

Третата я имам и е по добра от юсб 2 флашка. Дори с юсб 2 входове пак не и пречи за малко по голяма скорост. И все пак ако няма юсб 3 порт не виждам голям смисъл от юсб 3 флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си казал. Ето ви тестове на доста модели флашки - http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/92033-USB-%D1%84%D0%BB%D0%B0%D1%88-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82-%D0%A2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82/page55

Скоростите както ще видите на тези по-евтините далеч не са толкова високи. Само на четене малко по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Третата я имам и е по добра от юсб 2 флашка. Дори с юсб 2 входове пак не и пречи за малко по голяма скорост. И все пак ако няма юсб 3 порт не виждам голям смисъл от юсб 3 флашка.

Предложих с юсб 3 тъй като другия месец, обмислям покупката на нова кутия, която ще подържа юсб 3 вход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си казал. Ето ви тестове на доста модели флашки - http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/92033-USB-%D1%84%D0%BB%D0%B0%D1%88-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82-%D0%A2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82/page55

Скоростите както ще видите на тези по-евтините далеч не са толкова високи. Само на четене малко по-добре.

Е ти за 15 лева очакваш по 50 мб на писане ли. :D Според мен за парите си оправдават скоростта напълно а дали ще са 2 лева отгоре предполагам повечето хора не ги интересува. А иначе си прав, че някой път е само трик това с юсб 3 . :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Братле да си работи нормално, пак ще имам по-голямо търпение и това е... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложих с юсб 3 тъй като другия месец, обмислям покупката на нова кутия, която ще подържа юсб 3 вход.

Поправете ме ако греша, щом самото дъно не поддържа USB 3.0 какъв е смисъла да имаш такъв на кутията? Няма ли пак да вдига скорост до USB 2.0?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Arctic Silver 5 e добра паста.

Какво ще кажеш за тази?  Термоконтактна паста TSP 12гр мисля да поръчам 2-3 бройки поне да изкарам една/две години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Братле да си работи нормално, пак ще имам по-голямо търпение и това е... :)

Аз да си го кажа пък, щом за теб не е проблем... Знам ли с какви очаквания си. :)

Е ти за 15 лева очакваш по 50 мб на писане ли. :D Според мен за парите си оправдават скоростта напълно а дали ще са 2 лева отгоре предполагам повечето хора не ги интересува. А иначе си прав, че някой път е само трик това с юсб 3 . :D

Е хайде сега пък ти, някъде да съм го казал това. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поправете ме ако греша, щом самото дъно не поддържа USB 3.0 какъв е смисъла да имаш такъв на кутията? Няма ли пак да вдига скорост до USB 2.0?

Моя грешка. Значи остава с юсб 2.0 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя грешка. Значи остава с юсб 2.0 :)

Хах ама ти си мислеше че щом кутишката има USB 3 и всичко е готово ? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах ама ти си мислеше че щом кутишката има USB 3 и всичко е готово ? :D

Остай,остай тези дни ич ме няма :D Не видях никаде в е*аг да имат термо-паста? Тази която предложих по-горе ши ми върши ли раота?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остай,остай тези дни ич ме няма :D Не видях никаде в е*аг да имат термо-паста? Тази която предложих по-горе ши ми върши ли раота?

ARCTIC MX-4

Това е моето предложение. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ARCTIC MX-4

Това е моето предложение. :)

Доста извън бюджета ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://kvazer.com/lubricants/42858--300-15.htmlЕдин приятел е с тази на 6 месеца я сменя в краят на месеца си взимам и аз. Не е кой знае какво и предложението на techmaniac е по-добро. Решението е твое. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://kvazer.com/lubricants/42858--300-15.htmlЕдин приятел е с тази на 6 месеца я сменя в краят на месеца си взимам и аз. Не е кой знае какво и предложението на techmaniac е по-добро. Решението е твое. :D

Благодаря ти :)  Само доставката безплатна ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти :)  Само доставката безплатна ли е?

1,30 лв. и искате да е с безплатна доставка?

Термо-паста се сменя когато е необходимо, няма точно определен период на смяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че къде съм написал, че ще я сменям през точно определен период?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки път като си почиствам компа я сменям и това не пречи. Веднъж на 6 месеца правя цялостно почистване и сменям и пастата. Така го каза сякаш като сменям пастата ще разваля компа. :DИ да за 1,30 едва ли съветвам те да вземеш 2-3, че за една паста да даваш пари за доставка не си струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така го каза сякаш като сменям пастата ще разваля компа. :D 

Само вие го разбирате така. 

При положение, че температурите са в нормални граници, смяната на термо-паста е излишна процедура.

Ако искате всеки месец я сменяйте, това си е лично ваш избор, но някой потребител /който не разбира от тези неща/, прочитайки темата може да разбере погрешно, че е нужна смяна на термо-паста през определен период.

Приятна вечер. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...