Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Светлин

Коя версия на Windows 7 да си инсталирам?

Препоръчан отговор

Бих желал да попитам,коя версия на Windows 7  да си инсталирам,понеже ми предстои преинсталация на ОС на настолния ми компютър?Защото има някакви Home едишъни,Premium едишъни,има "X64" или нещо си такова...та мисълта ми е,ако може някой да ми даде линк със софтуер който не е бъгав,защото едно време когато на стария комп преинсталирах ХР почти всяка събота вечер,все целех Windows който имаше грешки (ту този приятел ми даде диск,ту онзи...ама явно си е бил един и същи,знам ли и аз)!

Иначе конфигурацията мисля че ще издържи дори и най-тежката версия на ОС,така че искам просто версия която няма грешки и бъгове.Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си като за начало конфигурацията на компютъра. Ако не знаеш с какъв хардуер разполагаш може да си инсталираш програмите AIDA или Speccy. Те ще ти покажат. 

Колкото до Windows, просто се закупува и го инсталираш.

За да не питаш за пиратски софтуер ето едно от правилата на форума:

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал W7 Ultimate

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-принцип бих препоръчал Ultimate.Напоследък се чудя дали да не препоръчвам Home Premium.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако конфигурацията е от новa може да пробваш и mac :):D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-принцип бих препоръчал Ultimate.Напоследък се чудя дали да не препоръчвам Home Premium.

Най-добре автора сам да види каква е разликата м/у различните версии:Windows 7 editions - Comparison chart.А това коя версия (релийз) е най-добра и от къде да се сдобием с нея, мисля, че всеки го знае.Правилата вече бяха цитирани, няма да повтарям колегата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлика в производителноста между различните версии на Уиндоус 7 няма.Разликата е само във функциите.Дори стартер да сложиш няма да е по-производителен от ултимейта.Аз препоръчвам твърдо ултимейт.По-долните версии имат орязани функции, които някой ден може да потрябват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 ultimate ако покриваш изискванията за хардуер, гледаш да е MSDN весрия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата в изискванията за хардуер между ултимейт и стартер са само ако видеото ти е много старо - под 128мб, и не може да поддържа аероефекти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно допълнение и от мен. Ако машината ти е с до 3 GB рам инсталираш х86 версия. Ако имаш 4GB или повече, трябва да слижиш х64. Напълно споделям мнението на The_Nomad -> MSDN версия на Windows 7 Ultimate.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За х64 ще трябва и процесора да я поддържа.Автора обаче хвърли темата и избяга да не ни пречи докато хвърляме боба

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си като за начало конфигурацията на компютъра. Ако не знаеш с какъв хардуер разполагаш може да си инсталираш програмите AIDA или Speccy. Те ще ти покажат. 

Колкото до Windows, просто се закупува и го инсталираш.

За да не питаш за пиратски софтуер ето едно от правилата на форума:

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.

Конфигурацията си я знам,закупуването на програмата също ми е ясно,след като не мога да питам за "пиратски софтуер" тогава явно трябва да задам въпроса си другаде :) А само така да ме ориентираш за цена на Windows XP,Windows 7 и Windows 8 за да знам каква е цената която трябва да платя,да не влязат качулките в дома ми заради нелегален софтуер

За х64 ще трябва и процесора да я поддържа.Автора обаче хвърли темата и избяга да не ни пречи докато хвърляме боба

Core i3 - 3220 (3.30GHz,3MB,S1155)

DDR3  - 8GB PC3 - 12800(1600Mhz) CL11 GOODRAM

VC PALIT nVidia GeForce GTX 650Ti Boost OC 2048MB 192BIT

SEAGATE SV35 Series(1TB,64MB,SATA III-600)

С това разполагам в момента и ми е пределно ясно,че покрива изискванията и на 8-мицата даже,като цяло по-важното ми бе някой да пусне един линк или торентче с небъгава версия на ОС,но след като правилата на сайта не го разрешават...да си оставя майл-а :) :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията си я знам,закупуването на програмата също ми е ясно,след като не мога да питам за "пиратски софтуер" тогава явно трябва да задам въпроса си другаде :) А само така да ме ориентираш за цена на Windows XP,Windows 7 и Windows 8 за да знам каква е цената която трябва да платя,да не влязат качулките в дома ми заради нелегален софтуер

С това разполагам в момента и ми е пределно ясно,че покрива изискванията и на 8-мицата даже,като цяло по-важното ми бе някой да пусне един линк или торентче с небъгава версия на ОС,но след като правилата на сайта не го разрешават...да си оставя майл-а :) :) :)

Колко пъти да ви се каже да прочетете правилата на форума! Ако искате да ползвате конкретна версия на Windows си я купете!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че бяхме достатъчно изчерпателни с това, което ти е необходимо. От тук вече всичко, което правиш, инсталираш или теглиш си е изцяло на твоя отговорност. Оригиналния Windows ти е между 220 и 400 лева в зависимост от различните версии. В тази цена ти се включва гаранцията на продукта, които купуваш, право за ползване на всички системни актуализации и поддръжка от страна на Microsoft (нещо, което няма да имаш с пиратския софтуер). Така, че ако имаш възможност си купи оригинален Windows. Специално Windows 7 и Windows 8 Pro си заслужават парите (вложен е много труд от хората, които са го създали) и мисля, че няма да съжаляваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че бяхме достатъчно изчерпателни с това, което ти е необходимо. От тук вече всичко, което правиш, инсталираш или теглиш си е изцяло на твоя отговорност. Оригиналния Windows ти е между 220 и 400 лева в зависимост от различните версии. В тази цена ти се включва гаранцията на продукта, които купуваш, право за ползване на всички системни актуализации и поддръжка от страна на Microsoft (нещо, което няма да имаш с пиратския софтуер). Така, че ако имаш възможност си купи оригинален Windows. Специално Windows 7 и Windows 8 Pro си заслужават парите (вложен е много труд от хората, които са го създали) и мисля, че няма да съжаляваш.

Благодаря за изчерпателните отговори,но определено не смятам да дам 220-400лв за софтуер,който мога да си намеря свободно(макар и нелегално).Аз не съм фирма да ме проверяват,не съм и бизнесмен за да ми е нужен оригинален Windows който да работи с оригиналните ми програми за изкарване на пари...Но наистина благодаря за насоката :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...