Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

D101149

Как завиват бултозерите

Препоръчан отговор

Здравейте! Повечето булдозери са с вериги и ми е чудно как завиват предполагам няква хидравлика, но ми е любопитно.. Също така и боб катовете и те завиват така, не им се въртят гумите.. Как става така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Повечето булдозери са с вериги и ми е чудно как завиват предполагам няква хидравлика, но ми е любопитно.. Също така и боб катовете и те завиват така, не им се въртят гумите.. Как става така?

хаха, интересен въпрос. Дядо ми беше багерист и работеше с булдозери, фадроми и т.н. 

И на мен ми беше много интересно как ще завиват тези тежки машини, ами много просто - едната верига спира и се върти само другата. Примерно ако искаш да завиеш надясно спираш дясната верига и въртиш само лявата, така избутва целия булдозер надясно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и още един вариант, ако едната верига се движи в едната посока а другата в другата, така може да се завърти на място :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спира да се върти или започва но в обратна посока?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега питах един възрастен човек и ми каза, че булдозерите имали два педала и натиснеш ли десен завива надясно левия на ляво и двата напред.. До колко е вярно не знам :) Благодаря на всички :) Беше ми доста интересно и за това написах в любимия си форум  :handshake:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сладури.Интересни въпроси ви вълнуват

Верижните машини -трактори, булдозери по-рано се управляваха с ПМЗ(планетарен м-м за завиване) който всъщност представлява две отделни спирачки, по една за всяка верига, управлявани от лостове.

При издърпване на лоста на първо положение - съответната верига започва да се движи по-бавно, а при издърпване до второ положение спира напълно и така машината завива.

В казармата бях механик-водач на булдозер БАТ-М.Чудовище  тежащо 27,5 т с танков двигател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...