Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Blue_Hulk

Странен проблем с връзката между PC и ТВ

Препоръчан отговор

Здравейте!

Публикувано изображение

Както виждате монитора ми е избран като "основен дисплей", а ТВ (samsung ue-40f6400) е като втори монитор. Връзката между тях е посредством HDMI кабел.
Искам да попитам как мога да направя така, че на "монитора" да пише "1" вместо "2", а ТВ съответно да си бъде "2" вместо "1"
Като на тази снимка: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf-JAVA/Doc/images/289/c03332338.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж настройките на видеокартата какви са.

Пък и в крайна сметка няма никакво значение кой дисплей е първи,и кой-втори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж настройките на видеокартата какви са.

Пък и в крайна сметка няма никакво значение кой дисплей е първи,и кой-втори.

Проверих и в настройките на nvidia, но не намерих това което търся.Причината да искам монитора да бъде първи е в това, че всичко ми сече тоест като пускам клип и влача на ТВ забелязвам как сече, а на монитора този ефект се забелязва при минимизиране на прозорците на уиндоуса и имаш едно такова чувство, че нещо товари. Когато местя браузъра с клипа на pc монитора не забелязвам да сече, а си работи нормално. Търсих къде ли не и накрая установих, че ако сложа отметка на "направи това основния ми дисплей" само, че ТВ-то и веднага се забелязва подобрение тоест не сече нищо и никъде. По принцип не би трябвало да бъде от значение това, но ето, че има значение.В момента си мисля дали ако направя монитора да бъде първи (както е на другата снимка) ще се оправи. Отчаях се вече. Дали има дефект в видео картата или самия hdmi кабел...http://hama-bg.com/bg/product-view/11476.html не знам вече  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро трябва да провериш кабела за връзка монитор-компютър.

И няма причина да има каквото и да е насичане.Я провери в Таск Мениджър какво е натоварването на процесора и заетата памет колко е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро трябва да провериш кабела за връзка монитор-компютър.

И няма причина да има каквото и да е насичане.Я провери в Таск Мениджър какво е натоварването на процесора и заетата памет колко е.

Какво може да му има на dvi кабела ?Проверих в диспечер на задачите и няма никаква разлика освен това, че насича когато местя нещо в екрана на ТВ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво може да му има на dvi кабела ?Проверих в диспечер на задачите и няма никаква разлика освен това, че насича когато местя нещо в екрана на ТВ.

Значи,може самият кабел да е прекъснат,или пък да не прави добър контакт.

Размърдай го малко,виж дали има промяна.

Не знам картата ти колко ДВИ извода има,но ако има два,пробвай да вържеш монитора към другият извод.

За всеки случай преинсталирай драйверите на видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Публикувано изображение

Както виждате монитора ми е избран като "основен дисплей", а ТВ (samsung ue-40f6400) е като втори монитор. Връзката между тях е посредством HDMI кабел.

Искам да попитам как мога да направя така, че на "монитора" да пише "1" вместо "2", а ТВ съответно да си бъде "2" вместо "1"

Като на тази снимка: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf-JAVA/Doc/images/289/c03332338.jpg

хващаш с мишката, прозорец номер 1  и го дърпаш наляво докато си размени мястото с номер 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хващаш с мишката, прозорец номер 1  и го дърпаш наляво докато си размени мястото с номер 2

:D Не искам да разменя местата, а да направя така, че ТВ да бъде номер 2, а монитора ми номер 1 като на снимкатаhttp://h10025.www1.hp.com/ewfrf-JAVA/Doc/images/289/c03332338.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,може самият кабел да е прекъснат,или пък да не прави добър контакт.Размърдай го малко,виж дали има промяна.Не знам картата ти колко ДВИ извода има,но ако има два,пробвай да вържеш монитора към другият извод.За всеки случай преинсталирай драйверите на видеокартата.

Два извода са, но се различават леко и няма как да пасне dvi кабела, а и не мисля, че проблема се намира в кабела защото като опитвам да маркирам ТВ от настройки за резолюция и избирам ТВ-то като основен дисплей и за моя изненада всичко работи нжрмално без никакво сечене нито на монитора нито на телевизора тоест всичко работи така както трябва да бъде в действителност. Само, че аз искам монитора да ми бъде основен, а на ТВ-то се гледат предимно филми и др. подобни.И не мисля, че проблема е от драйверите защото два пъти премахнах и изчистих остатъците под safe mode с програма driver fusion...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като включиш компютъра,къде се появява десктопа? На монитора,или на телевизора?

Пробвай следното нещо.Изключи разширяването на десктопа,остави действащ само монитора.И тогава виж има ли насичания.След това отново разшири десктопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като включиш компютъра,къде се появява десктопа? На монитора,или на телевизора?

Пробвай следното нещо.Изключи разширяването на десктопа,остави действащ само монитора.И тогава виж има ли насичания.След това отново разшири десктопа.

Десктопа се появява на монитора. Нали казвам, че той ми е "основен дисплей".Избрах "показвай работния плот само на 2" тоест 2 е монитора ми и не НЯМА никакви насичания. Разширих отново тези дисплей и същата работа. Като местя клип от ютуб, папка и други неща в границите на телевизора и всичко сече дори и на монитора се забелязва това при ефекта на минимизирането на папките и други прозорци. Когато няма нищо на екрана на телевизора, то всичко си работи гладко без насичания тоест нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече от това,което казах,не мога да ти помогна.Наистина,няма логика да се случват тия неща.Предполагам,че трябва да тестваш с някоя програма натоварването на видеокартата или на процесора при тия премествания.Но коя точно програма да ти препоръчам,не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече от това,което казах,не мога да ти помогна.Наистина,няма логика да се случват тия неща.Предполагам,че трябва да тестваш с някоя програма натоварването на видеокартата или на процесора при тия премествания.Но коя точно програма да ти препоръчам,не знам.

Наистина доста странен проблем и търсих в интернет по разни сайтове и не намерих никакво решение на проблема.

Публикувано изображение

Както виждаш снимката. Значи като избирам "само компютъра" то ми показва картина на телевизора, а като избирам "само проектор" ми показва монитора. Какви са тия  обратни работи?  :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, отново!Потърсих доста из интернет и никъде не намерих точен отговор на това "как да направя монитора като първостепенен дисплей, а ТВ-то второстепенен".Едни казват, че това е проблем на уиндоус 7, други пък, че това е било бъг на nvidia и др. Дори не ми стана ясно, къде да търся причината.Днеска направих един малък експеримент,че колкото по-малка е резолюцията на ТВ-то, толкова по гладко се движат ефектите и видеото сече по-малко, но това е доста странно.Би трябвало да няма никакви проблеми с оптималната резолюция 1920x1080/60hz..

Освен това винаги когато включа компютъра отначало ми показва изображение на ТВ-то, докато не стигне до момента в които трябва да въведа паролата за да се логна в уиндоуса. Тогава вече работи само монитора и щом се логна вече работят и двата екрана.Питам се дали проблема може да е в самата видео-карта, hdmi-кабела или пък телевизора, а дали пък има и някакви настройки в биос ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toзи размяна,може да стане,като смениш изходите на кабелите!От страната ПС-то си остават на същите места,а тези към телевизора и монитора се разменят местата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toзи размяна,може да стане,като смениш изходите на кабелите!От страната ПС-то си остават на същите места,а тези към телевизора и монитора се разменят местата.

Тоест dvi отива в ТВ, а HDMI в монитора? защото на монитора нямам hdmi, а на ТВ-то пък нямам dvi или сигурно намекваш за преходници?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест dvi отива в ТВ, а HDMI в монитора? защото на монитора нямам hdmi, а на ТВ-то пък нямам dvi или сигурно намекваш за преходници?

Мислих,че имат такива входове.С преходници може да се разменят местата,но не мисля,че по този начин,проблема ще се оправи.Сеченето ти се получава,само когато  пускаш клип и влачиш на ТВ.Видео картата се натоварва така повече,защото работят и двата монитора едновременно.Също се използва повече процесорна мощ  и РАМ памет в този момент!Просто на компютъра,не му достига някакъв ресурс,за да се справи с тази задача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислих,че имат такива входове.С преходници може да се разменят местата,но не мисля,че по този начин,проблема ще се оправи.Сеченето ти се получава,само когато  пускаш клип и влачиш на ТВ.Видео картата се натоварва така повече,защото работят и двата монитора едновременно.Също се използва повече процесорна мощ  и РАМ памет в този момент!Просто на компютъра,не му достига някакъв ресурс,за да се справи с тази задача.

Нима тази конфигурация не е достатъчна? само Рам паметта може да е малко, но аз никога не пускам по 10 клипа и програми едновременно за да не ми достига нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията ти е предостатъчна.Не би трябвало да имаш проблеми от естеството на натоварване и последващо лагване.Лично за мен тия ти неприятности идват от самата операционна система.Но защо пък не опиташ други драйвери,по-стари например,или пък последните такива.Става дума за драйверите на видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчай ми някакъв стабилен драйвер от старите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...