Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

PaLMaL

Проблем с новоинсталирана 7-ца

Препоръчан отговор

Здравейте , проблема е следния.Взех си http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_E1_572G_black-acer_aspire_e1572g_NX_MJREX_001 и му инсталирах 32 битова 7-ца (такава имах под ръка) .Сега обаче някой драйвери не ми позволява да ги инсталирам (оригиналния диск ползвам) и ползвам едва 2.4ГБ рам от 6ГБ.Интересува ме , дали трябва да сложа 64 битова версия или 8-ца ?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да инсталираш 64 битова седмица. А драйверите ги сваляш от сайта на производителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря , но не намерих в сайта и за това пробвах с тоя диск.В една от папките му има драйвери , но са по 2 драйвера за всеки елемент , което е странно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сваляш ги директно от сайта на производителя,а тези за по 2 заради 32 бит и 64 бит :)  трябва ти 64 битова ОС за да чете цялата памет

Тук за драйверите

Със АИДА 64 можеш да разбереш какъв ти е хардуера и да си изтеглиш само за твоя лаптоп

Тук можеш да изтеглиш софтуер който ги инсталира автоматик :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сваляш ги директно от сайта на производителя,а тези за по 2 заради 32 бит и 64 бит :)  трябва ти 64 битова ОС за да чете цялата памет

Тук за драйверите

Със АИДА 64 можеш да разбереш какъв ти е хардуера и да си изтеглиш само за твоя лаптоп

Тук можеш да изтеглиш софтуер който ги инсталира автоматик :)

Тенкс :) , иначе аз пробвах с една такава програмка за инсталиране на драйвери , ама както обикновенно иска кеш за да ги свали всичките.. А искам само едно мнение за процесора и видео картата.Доколкото съм запознат са на прилично ниво , що годе за игри (средно тежки).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този U процесор не става за игри ,ще те разочаровам ама  сбъркал си машината :) .Асер ъпдейт лайв си е софтуер на на фирмата

Кога си го купил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора си е съвсем ОК за този клас машини и изобщо не е бавен. Не знам кой разпространи този мит, че видиш ли U процесорите били бавни и всички почнаха да повтарят като папагали, без никога да са пробвали лично. Няма какво да се притесняваш, лаптопа си е супер, само сложи 64-битов Windows 7 или 8.1. Aз ти препоръчвам 8.1 с последните ъпдейти. Работи много пъргаво, няма да имаш проблем с драйверите(не ползвай външни програми), а с някой от следващите ъпдейти Майкрософт обещават да върнат класическото Старт меню познато ни от 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията.Днес го купих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със здраве да си го ползвате.

Иначе,аз лично бих заложил на 64-и битова седмица,според мен е по-изпитана във времето.

А ако искате,качвайте осмицата,и се радвайте и на нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някак си немога да и свикна на осмицата с тоя интерфейс.За сега мисля да се задоволя с 64 битовата 7-ца и да му свикна малко пък ще видим с времето.Благодаря много :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така , сложих въпросната 7-ца и за сега съм много доволен.Само едно нещо не го разбрах.Като инсталирам някой драйвери , пример звуковия и ми прави папка C: -то , като я наименува "Program Files x86" , а отделно си има и друга папка Програмни файлове.Всичко е инсталирано както трябва и си работи , но ми е интересно защо там отиват.Ползвах драйвери от сайта.Иначе оценката за производителността е 5.6 , което не е зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

64 битовите ОС могат да работят и с 32 битови програми. Точно за това има и 2 програмни папки в ОС, едната е за 32, другата за 64 битовите програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...