Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Бихте ли ми казали какъв обектив ще е най-добре да си взема за Nikon D5200. Главно ще се снимат футболни мачове и събития. Колебая се между 55-200 мм или 70-300. И ако може да ми препоръчате някакви(може и 2-ра ръка).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Бихте ли ми казали какъв обектив ще е най-добре да си взема за Nikon D5200. Главно ще се снимат футболни мачове и събития. Колебая се между 55-200 мм или 70-300. И ако може да ми препоръчате някакви(може и 2-ра ръка).

Сигма 200-500/2.8 - комбинация от голямо фокусно разстояние и отворена бленда за да може да се снима с голяма скорост и при по-слабо осветление. Но има дребен недостатък....

П.П. Всъщност недостатъците са два :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигма 200-500/2.8 - комбинация от голямо фокусно разстояние и отворена бленда за да може да се снима с голяма скорост и при по-слабо осветление. Но има дребен недостатък....

П.П. Всъщност недостатъците са два :)

А може ли да споделиш какви са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може ли да споделиш какви са?

http://www.amazon.com/Sigma-200-500mm-Ultra-Telephoto-Canon-Cameras/dp/B0013D8VDQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1399149447&sr=8-1&keywords=sigma+200-500mm+f2.8

Там теглото е паундове, един паунд е около 450 грама

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въй и цената е проблем :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въй и цената е проблем :D

Мда, но това е професионалната техника, защото евтините (примерно 70-300, цена обикновено около 1000 лева) имат 1,5 стопа (това е към 3 пъти по-малко светлина) по-малка бленда и то на 300 милиметра

Здравейте,

П.П. Искам да се извиня, този обектив не става на 5200, ще трябва да се задоволите с някоя 70-300, но гледайте да е VR, защото на 300 милиметра (450 приравнено) движенията на ръката ви ще влияят на стабилността на изображението

П.П.П. Всъщност би трябвало да стане, явно съм се заблудил :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това е вярно, просто има смисъл когато се работи нещо, което наистина носи сериозни доходи, но пък същевременно за апарат с цена на тялото:

Публикувано изображение

Просто е някак си...е нерационално съотношението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.......

Подхванаха те на любима тема. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това е вярно, просто има смисъл когато се работи нещо, което наистина носи сериозни доходи, но пък същевременно за апарат с цена на тялото:

Публикувано изображение

Просто е някак си...е нерационално съотношението.

Не е чак толкова абсурдно, да, малко голямо е, но човек обикновено купува поне 3-4 обектива

Но даже и да го сравниш с Д800, който си е професионална камера пак разликата в цената е 10 пъти :D

А това горе си е само за професионална работа

Подхванаха те на любима тема. :)

Ох, да. Но въпреки всичко оня мамут по-горе си е точно за мачове и дива природа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено обектива ще е с VR, но се чудя струва ли си парите 70-300 или 55-200 също може да ми свърши работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено обектива ще е с VR, но се чудя струва ли си парите 70-300 или 55-200 също може да ми свърши работа

Провери в някой от известните интернет магазини и за други обективи с такива характеристики, модели на тази или на други фирми. Вероятно има и такива, които са с по-поносими цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

capnemo Ви писа, че и двата стават. Сам ще прецените кой да вземете, според финансова възможност и възвръщаемост на средствата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах доста обективи, попаднах на Tamron af 70-300mm f/4-5.6 ld di macro, но не разбрах само за МАКРО снимки ли става или може да се ползва и за друго? http://photo-cult.com/showpic.php?lns=2192&id=633741#pic

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах доста обективи, попаднах на Tamron af 70-300mm f/4-5.6 ld di macro, но не разбрах само за МАКРО снимки ли става или може да се ползва и за друго? http://photo-cult.com/showpic.php?lns=2192&id=633741#pic

Не разбирам от фото техника, но явно може:

Минимално предметно разстояние 150cm / (95cm в макро режима)
Максимално увеличение 1:2 (в макро режима)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, нормален обектив, който става и за макро. А за избора от двата: ако държите да снимате футболистите малко по-големи ще имате нужда и от по-голямо фокусно разстояние

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...