Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Пламен Сотиров

Проблем с мишка

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Наскоро си взех мишка Cooler Master Devastator и когато изключа компютъра, мишката продължава да свети. Дъното ми е Asrock H81M-VG4. Пробвах  Control Panel-Диспечер на устройствата-USB Hub-Разреши на компютъра да изключва това устройство с цел пестене на енергия, но пак не става. По принцип не ми пречи чак толкова, покривам я вечерно време, за да не ми свети, но се чудя дали така няма да се развали?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само мишката свети, но имаш ток на USB портовете и може да си зареждаш телефона при изключен компютър. Няма място за притеснение относно мишката. Ако все пак това те "измъчва", може да му издърпваш захранвания кабел или  купи разклонител с копче за изключване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само мишката свети, но имаш ток на USB портовете и може да си зареждаш телефона при изключен компютър. Няма място за притеснение относно мишката. Ако все пак това те "измъчва", може да му издърпваш захранвания кабел или  купи разклонител с копче за изключване.

Като изключа компютъра от контакта на  стената, мишката продължава да свети. За да спре, трябва да я изключа от USB-порта. Както казах, не ми пречи, стига това да не влияе отрицателно на мишката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно от къде се захранва при изключен кабел на компа?!!Предполагам само подсветката и свети сензора гасне ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изключа компютъра от контакта на  стената, мишката продължава да свети. За да спре, трябва да я изключа от USB-порта. Както казах, не ми пречи, стига това да не влияе отрицателно на мишката.

А видя ли колко време свети ? Докато се разредят кондензаторите  :D Я след като извадиш щепсела , натисни копчето за пускане на компютъра .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен става въпрос за онази функция на UEFI, която позволява да се включи компютъра от щракване на мишката - за да работи, трябва мишката да е активна при спрян компютър, заради което и свети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен става въпрос за онази функция на UEFI, която позволява да се включи компютъра от щракване на мишката - за да работи, трябва мишката да е активна при спрян компютър, заради което и свети.

Значи няма възможност мишката да се повреди заради това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма възможност мишката да се повреди заради това?

Не, защо така реши?

Честно, не съм се замислял колко е животът на диодите на една мишка, но предполагам, че е далеч отвъд този на останалите части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, защо така реши?

Честно, не съм се замислял колко е животът на диодите на една мишка, но предполагам, че е далеч отвъд този на останалите части.

Предположих че ако свети цяла вечер има опасност, но щом не е така се радвам. Мерси за помощта.

Поздрави и весело изкарване на празника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, защо така реши?

Поне аз до сега не съм попадал на изорял диод  :no-no: освен скъсани кабели и повредени  бутони . Гаранция че ще надживее и компютъра . Като се сетя за тоя в службата който не е изключван от 2006 г  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...