Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Greak

Въпрос за стандарт на букса за звук

Препоръчан отговор

Здравейте, имам едни слушалки, за жалост неизползваеми, защото буксата им е по-странна:

1. http://i.imgur.com/7XbBdlg.jpg (Лявата, дясната е за пример)

2. http://i.imgur.com/I469B1F.jpg

Как се нарича този стандарт ако може така да се каже ?

Въпросът ми е има ли адаптери от лявата букса на първата снимка към буксата от дясната страна на първата снимка, за да си ги използвам тези слушалки. Надявам се да сте ме разбрали. Извинявам се ако раздела не е правилния. Благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е хендсфри ("свободни ръце") за телефон. Със четири "пластини" е, защото единият е за микрофон.

Използвайте си го по по предназначение.

Редакция: на първата снимка от ляво е 2.5 жак. Явно не съм видял и прочел добре написаното от автора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен това е жак 2.5 мм - има адаптори към 3.5 мм

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е жак 2.5мм, на по-старите телефони беше такъв стандарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте, имам едни слушалки, за жалост неизползваеми, защото буксата им е по-странна:

1. http://i.imgur.com/7XbBdlg.jpg (Лявата, дясната е за пример)

2. http://i.imgur.com/I469B1F.jpg

Как се нарича този стандарт ако може така да се каже ?

Въпросът ми е има ли адаптери от лявата букса на първата снимка към буксата от дясната страна на първата снимка, за да си ги използвам тези слушалки. Надявам се да сте ме разбрали. Извинявам се ако раздела не е правилния. Благодаря предварително. :)

В лявата букса няма нищо по- странно. Стандартен "стерео-жак" с диаметър 2,5 мм, разпространен по целият свят. Разликата между него и десният е в това, че на десният има още един извод /хендсфри/ за "микрофон". Най -често се ползва в слушалките за мобилни телефони. В случая, можете спокойно да ползвате и левият жак при положение, че няма да ви е необходим микрофон на слушалките. Всичко си е съвсем стандартно, за да се притеснявате.

Добавено: За диаметрите на жаковете и преходниците не съм писал нищо, защото се вижда с просто око, а и колегите са дали изчерпателна информация вече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

А като отида в магазина какво точно да питам, дали имат 2.5 мм адаптер за 3.5 мм ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като отида в магазина какво точно да питам, дали имат 2.5 мм адаптер за 3.5 мм ?

Преходник от 2.5мм към 3.5мм стерео.  :offtopic_s: Честит имен ден на всички именници ! Наздраве !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах. Благодаря на всички за отговорите. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Има ли някакъв сайт от където да го поръчам ? Може и втора ръка.

Edit: http://goo.gl/ub91ga или http://goo.gl/nyzNr6 ще стане ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знаеш ли някакъв магазин за електронни компоненти в града ти - там не може да няма такива преходници,какво ще се занимаваш с поръчки по сайтове.иначе тези,дето си ги постнал,стават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знаеш ли някакъв магазин за електронни компоненти в града ти - там не може да няма такива преходници,какво ще се занимаваш с поръчки по сайтове.иначе тези,дето си ги постнал,стават.

Проверих ги всичките и нямаше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      В последно време ми прави впечатление ,че от ГЕРБ предимно Ц.Цветанов и Б.Борисов се хвалят ,че не само в България безработица няма ,а дори има дефицит на работна ръка. От там ми изникват няколко въпроса в главата:

При положение, че България в последните години създава добри условия за чужди инвестиции, с ниски данъци и евтина работна ръка ,не е ли настанал момент вече да се покачи рязко минималната работна заплата ,поне на 1000лв? 

2-ро При положение ,че има недостиг на работна ръка ,до кога ще чакат да повишат стандарта на живот ,защото българите постепенно се изнасят да търсят щастието си в чужбина и с всяка година ще става все по-зле. Има все още хора с значително по-висока от минималната заплата ,които въпреки това работят само за прехраната си. Замислете се с заплата примерно 600, с която живеят доста българи особено извън София ,за какво освен храна и елементарни сметки стигат тези пари? 600лв при нормална работна седмица 5 работни дни ще рече по 30лв на ден. Като човек остави след работа 20лв в магазина за храна му остават 10-тина лв ,а те до къде стигат? Да си плати транспорт и сметки ,или да се облече ,да не говорим да иде на почивка или да се грижи за дете.

3-то Дали поддържането на нисък стандарт на живот се прави от нашите политици изкуствено ,защото всеки един от тях има свой бизнес и за него работят доста хора. Един вид с вдигането на стандарта на живот ,хората във властта си бъркат в своя джоб.

4-то При положение ,че има голям интерес спрямо България и недостиг на работна ръка ,не е ли време сами да си вземем това ,което искаме? Нужно ли е четвърт век да сменяме едни и същи управляващи и да си гарантираме мизерното съществуване. 

П.С. Като ги слушам тия нагли нищожества и просто побеснявам ,но май не са много хората като мен. Не разбирам що за умствено деградирал индивид трябва да си ,че да гласуваш за ГЕРБ? Те имаха доста шансове да направят нещо ,не е до това, че не могат ,работата е в липсата на желание ,защото е в разрез с личните им интереси. 2017 година сме и все още ни управлява ГЕРБ ,все още живеем мизерно ,работим за да оцеляваме ,все още децата ни напускат родината и едва ли някога ще се върнат. С каква нагласа отивате до урните и пускате гласа си за ГЕРБ? 
      Принципно съм оптимист ,знам че в историята на всяка държава има и тежки моменти ,но до кога ще продължава всичко това в България? До кога сами ще си удължаваме агонията се питам аз . . . 
    • от pa4ko
      Здравейте,
      Имам проблем не мога да  ползвам никакъв външен микрофон. Имам 2 канала единият за слушалки и на другият пише SPDIF (което не знам какво значи), но искам да разбера как мога да го използвам! Какво трябва да направя за да използвам и външен микрофон примерно на слушалките.
      Благодаря предварително!
    • от streleca_stz
      Здравейте,
      Имам странен проблем със закачването на адаптера Geetek janus II GT-H10DN към настолен компютър с инсталиран Windows 7. Свалих драйвера от сайта според модела, инсталирах - и пак нищо - след закачване на устройството към който и да е USB порт няма абсолютно никаква индикация, че у-вото е закачено, дори не светва лампичката му. Ако обаче го закача към друга машина /в случая лаптоп/ си го прихвана без проблем, дори се закачи за рутера. А самия настолен компютър е преинсталиран наскоро, преди това без проблем се закачаше адаптера към компютъра. Някакви предложения?
    • от kristiqn2
      Здравейте, имам колонка копие на Beats by Dre, но ми се разпои mini usb порта за зареждане и искам да попитам ако можете да ми кажете какъв точно поялник трябва да закупя за да я запоя
    • от rock n roll
      Здравейте, телефонът ми прави проблем и не иска да се зарежда. Става въпрос за Samsung Galaxy Young S5360. Пробвах с няколко различни зарядни, пробвах и директно с USB-то в компютъра, телевизора и т.н. и стигнах до извода че не е проблема зарядното или USB-то а самата букса на телефона тоест там където се включва мини USB-то в самия телефон. Въпросът ми е може ли да се оправи на сервиз, колко ще струва и въобще заслужава ли си, защото ако струва много най-добре да се вземе нов телефон.
  • Дарение

• Добави ново...